Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba satellite L655-128 - system nie chce ruszyć

bosski92 31 Mar 2013 10:46 1542 3
    bosski92
    Level 10  
    Witajcie serdecznie. Jakiś czas temu mojemu kumplowi uszkodził się laptop. Wydawało mi się, że to wina dysku ale jak wczoraj podpiąłem ten dysk do swojego komputera to działał normalnie. Dziś go sformatowałem wpiąłem do laptopa i dalej to samo. W czym problem? otóż gdy uruchamiam laptopa widać logo toshiby ale następny ekran wygląda już tak jak na zdjęciu..

http://s1.pokazywarka.pl/i/1876958/515242/img-20130329-115933.jpg

Czasami też widać "podłogę" ale ona nie miga tylko cały czas się wyświetla jak by była zawieszona.

Wejść w bios się da. Zmieniałem ustawienia już na różne sposoby, wyłączałem lana itp. cały czas to samo. Próbowałem odpalić hirens boot'a z pendriva ale to jest nie możliwe bo w momencie bootowania dalej czarny ekran i to co na zdjęciu. Formata też nie da się zrobić. Przekładałem ram i dalej to samo. Rozkręciłem go całego i sprawdzałem czy może coś się przepaliło ale też nic nie widać. Grafika raczej się nie spaliła bo w lapku jest i3 więc zintegrowana z prockiem jest. Dodam jeszcze, że w momencie wyświetlania czarnego ekranu i tych kropek z podłogą po kilkukrotnym naciśnięciu klawiatury głośniczek zaczyna beebczyć :) a później już za każdym razem gdy naciśnie się jakiś klawisz. W recovery nie da się wejść bo je kiedyś usunął przy formacie.. choć nawet nie wiem czy by do tego momentu doszło. Pewnie nie. Co jeszcze mogę sprawdzić ? Jakieś sugestie ?
    cycu7172
    Level 11  
    Co się dzieje z diodami (żarówka, dysk itp)?
    Z pewnością to uszkodzenie sprzętowe. Jeżeli nie dysk to ja bym obstawiał grafikę. Może spróbuj w biosie przełączyć na grafikę intelowską (zintegrowaną z prockiem), chyba że masz takowy przełącznik na obudowie.
    bosski92
    Level 10  
    Diody się świecą tak jak powinny. Nie da się grafiki przełączyć bo w tym lapku jest tylko ta intelowska w i3.
    bosski92
    Level 10  
    ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ?