Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toshiba tectra m2 - Nic nie widać na ekranie.

BolekCBR71 31 Mar 2013 10:47 1137 2
  • #1 31 Mar 2013 10:47
    BolekCBR71
    Poziom 9  

Witam mam problem z laptopem toshiba tectra m2 model no. PTM20E-0R1D5-GR no więc laptop włącza się (słychać dźwięk taki jak zawsze przy uruchamianiu) wentylatorek się kręci cd-room też pracuje bo w środku jest płyta ale nic nie ukazuje się na ekranie w laptopie była włożona karta graficzna :

intel
    p/n: PA3362U-1MPC
    FCC ID: CJ6UPA3362WL IC: 248H-DPA3362W
    TOSHIBA P/N: G86C0000X710
    TOSHIBA SERIAL NO: 7MY529452519
    Mfg Date : 07/14/05 PBA: C55369-013
    MAC: 0012F0CA1CF7

wszystkie numerki jakie były na naklejce na karcie

podpinałem zamiast niej dwie inne karty graficzne z laptopa COMPAQ EVO N600C więc w sumie podpinałem wsztstkie trzy karty graficzne i nadal nic ani na matrycy w laptopie ani w momencie gdy podłączam zwykły monitor do laptopa przy karcie graficznej tej która była już w laptopie są takie dwa złącza opisane "main" i "aux" do których podpina się kabelki z matrycy w tych dwóch kartach z EVO N600C nie ma takich złącz jest za to jedno na wtyczkę z dwoma przewodami gdzie można dalej szukać?

Poprzedni właściciel laptopa mówił że laptop działał i nagle przestał (rzekomo nałapał tyle wirusów że tak się stało) i dawał go już komuś do zrobienia. Laptopa dostałem za darmo a bardzo chciał bym go uruchomić bez oddawania do serwisu. Z góry dziękuję za pomoc i na pewno się odwdzięczę :)

0 2
  • #2 31 Mar 2013 10:49
    cycu7172
    Poziom 10  

A jak jest z diodami? (w sensie te np. żarówka,dysk) świecą? chociaż mrygają na początku czy 0 reakcji?

0
  • #3 31 Mar 2013 11:28
    BolekCBR71
    Poziom 9  

dioda od podłączonego zasilacza na zielono
    dioda sygnalizująca włączenie laptopa na zielono
    dioda od baterii czasem na zielono czasem na pomarańczowo
    dioda która chyba oznacza dysk nie jestem pewien taki symbol jest kółeczko z dwoma kreskami pod spodem to jak podepnę dysk twardy to mruga
    lub świeci na zielono
    dioda chyba od cd roomu świeci na zielono
    a dioda od wifi nic
    jak odpinam dysk twardy to normalnie jest ten dźwięk włączania takie "piiip" wentylator cały czas pomału sobie chodzi i ta dioda "kółeczko z dwoma kreskami pod spodem" wtedy nie świeci wcale ani nie mruga

Udało się raz włączyć laptopa tzn nie tyle co włączyć ale doprowadzić do tego że coś się na monitorze wyświetliło taki oto komunikat:

**** RTC BATTERY IS LOW OR CMOS CHECKSUM IS INCONSISTENT ****
    PRESS [F1] KEY TO SET DATE/TIME

Sprawdziłem baterię RTC i ma 3.18v i nie spada z niej napięcie jest cała bez wycieków itp. na złączu też jest ok. co to może dalej być ?

----
    Witam ponownie zostawiłem laptopa pod ładowarką na całą noc i uruchomił się do momentu kiedy wyskakują komunikaty "uruchom system normalnie" , " uruchom system w trybie awaryjnym" itp. dałem żeby uruchomił system z ostatnią dobrze działającą konfiguracją pojawiły się jakieś kreski na monitorze na jakies 10 sekund i laptop się zresetował przy ponownym uruchomieniu wszedłem do biosu po naciśnięciu ctrl+esc wyświetlił się komunikat "Check system. Then press [F1] key..." wcisnąłem klawisz F1 weszło do biosu dałem ustawienia domyślne i żeby wyszło z biosu i zapisało zmiany i sie zawiesił. Po ponownym uruchomieniu nic się nie wyświetla nie wiem co dalej robić uprzejmie proszę o jakieś wskazówki.

----
    Zauważyłem także brak jakiegoś elementu gdyby ktoś wiedział co to za element:

0