Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP C4480 - kiepska jakość drukowanych zdjęć

mariusz689 31 Mar 2013 14:06 4602 10
 • #1
  mariusz689
  Level 15  
  Do drukarki HP C4480 dokupiłem dwa tonery:

  czarny: ActiveJet 350XL (AH-350NX)
  kolorowy: ActiveJet 351XL (AH-E38N)

  Drukowanie obrazków, zdjęć w formacie A4 (czarno-białych) w normalnej i najlepszej jakości są rewelacyjne. Problem zauważyłem w drukowaniu fotografii (kolorowych) zarówno w formacie A4 na zwykłym papierze jak również na papierze fotograficznym. Niema znaczenia to że ustawię najlepszą jakość wydruku i będę chciał wydrukować fotografię większą niż 10MPx. Na wydrukowanym papierze widać "Efekt ziarna". Trzymając wydrukowaną fotografię bliżej niż jeden metr, widać dokładnie każdy kolor osobno.
  Kupując tą drukarkę myślałem że uzyskam fotografię jakościowo jak od fotografa albo co najmniej uzyskam efekt fotografii które są na pudełku kartridża kolorowego.  Zamieszczam:
  Oryginalne zdjęcie i zdjęcie które wydrukowałem w najlepszej jakości na papierze fotograficznym. Czy to jest jakość zdjęć z której powinienem się cieszyć jak inni posiadacze tej drukarki?


  Pierwsze dwa zdjęcia: duże zbliżenie do konkretnego miejsca na zdjęciu 10x15
  Trzecie zdjęcie: całe wydrukowane zdjęcie 10x15
  Czwarte zdjęcie: Oryginalna fotografia.


  Czy drukowanie zdjęć na innych drukarkach daje podobne? lepsze ? gorsze? efekty ?

  Pozdrawiam


  HP C4480 - kiepska jakość drukowanych zdjęć HP C4480 - kiepska jakość drukowanych zdjęć HP C4480 - kiepska jakość drukowanych zdjęć HP C4480 - kiepska jakość drukowanych zdjęć
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  mariusz689
  Level 15  
  Tamto zdjęcie wydrukowałem na papierze fotograficznym które zostało dołączone do drukarki, gdy drukowałem zdjęcie program automatycznie wybrał dokładnie taki sam papier który włożyłem do drukarki czyli "HP Premium Plus". Jak dla mnie kupienie papieru fotograficznego i drukowanie zdjęć w "takiej jakości" mija się z celem ;/
  Jedynie mogę sobie wydrukować jakiś plakat w dużym formacie aby nie trzeba było z bliska podziwiać wydruku.

  Czy mógłby ktoś udostępnić na stronie lub wysłać mi na PW skrawek lub całe zdjęcie które wydrukował na swojej drukarce?

  Przed chwilą wybrałem funkcję kalibrowanie głowić czy coś podobnego, została wydrukowana kartka z paskami którą później musiałem zeskanować. Po czym wydrukowałem ale już na zwykłym papierze tą samą fotografie ale w formacie 5x8, którą niżej zamieszczam, fotografie zeskanowałem w jakości 300dpi.
  Niestety nadal mnie nie zadowala jakość wydrukowanych zdjęć. Co więcej odwzorowanie kolorów jest kiepskie. Fotografie, obrazki drukowane są bardziej czerwone, zresztą to widać na każdym zdjęciu które wydrukowałem.

  Myślałem że jak zapłacę 110zł za nowe kartridże czarny + kolorowy to jakość będzie rewelacyjna biorąc też pod uwagę że to marka ActiveJet która robi dobre tusze? Może powinienem kupić inni kartridż kolorowy? Tańszy ?  HP C4480 - kiepska jakość drukowanych zdjęć
 • #5
  Jurtv
  Level 20  
  mariusz689 wrote:
  ...

  Czy mógłby ktoś udostępnić na stronie lub wysłać mi na PW skrawek lub całe zdjęcie które wydrukował na swojej drukarce?

  ...

  Skan 300DPI wydruku na Canonie MG5150 na satynie(perła) z papierdozdjec.
  HP C4480 - kiepska jakość drukowanych zdjęć
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  mariusz689
  Level 15  
  Zastanawiałem się nad zakupem Canon 5250 czy (5150), ale na różnych forach i stronach ludzie pisali że jest potworne zużycie tuszu. Do drukarki kupuje się tylko wkłady drukujące, a głowica drukująca jest już wbudowana, chyba? która może zaschnąć i wtedy pewnie koszt wymiany takiej głowicy jest równy kosztowi nowej drukarki. Więc wylicytowałem ostatnio na allegro drukarkę "powystawową" za 28zł+wysyłka30zł. Do tego jeszcze tusze ok 110zł (kupiłem już w swoim mieście). Chyba źle zrobiłem bo mogłem dołożyć ze 150zł do nowej drukarki Canon 5250 i cały czas cieszyć się doskonałą jakością.

  Niestety drukowałem przez różne programy, np picasaweb, i jakiś dostarczony przez firmę HP "HP Photosmart Essential 3.5", niema różnicy przez jaki program się drukuje i czy ustawi się jakość normalną czy najlepszą " największe dpi" różni się tylko w tym że kolory na papierze są bardziej intensywniejsze, reasumując, drukowałem pewien obrazek w jakości "szkic roboczy", "normalny" "najlepszy". Odzwierciedlenie szczegółów na wydrukowanej fotografii jest prawie identyczne, tak jak pisałem 3 poszczególne tryby drukowania różnią się tylko wielkością tuszu jaki został wylany na papier.

  Jakiej firmy zamienniki polecacie? Kupiłem kiedyś tusz 250ml jakiś tani za 20zł na allegro jakaś chińszczyzna, zapchał mi tonery po 2 dniach a kolor czarny był tak słabej jakości że można powiedzieć że kupiłem jakiś ciemno granatowy kolor.
  Więc co radzicie zrobić w takiej sytuacji? jaki tusz na przyszłość kupować? mam na myśli buteleczki 250ml do uzupełniania kartridży, jakie tonery? może zmienić drukarkę?
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  mariusz689
  Level 15  
  Jutro wieczorem wrzucę skan tej strony.

  Powiem Ci że drukarka wyglądała jak nowa, nawet nie było widać śladu tuszy w miejscu czyszczenia głowic. Drukarka pewnie była na wystawie w E.Leclerc bo były ślady taśmy na pudełku drukarki.
  Kupiłem też wcześniej drugą drukarkę "HP OFFICEJET PRO L7590 " za 11zł jedyną zaletą tego sprzętu jest dobra jakość skanowania i w miarę szybkie skanowanie. Nawet obustronne z podajnika :) największym minusem koszt głowic drukujących ponad 400zł + tusze.

  Wracając do drugiej drukarki HP C4480, gdy sobie coś drukuje w kolorze i wybieram jakość "szybka, zwykła - szkic roboczy" - 300dpi.
  Jakość "normalna" - 600dpi
  Jakość "Najlepsza" -600dpi.

  Według mnie gdy chce drukować w jakości Najlepszej powinno być co najmniej 1200dpi i więcej - oczywiście mówię o drukowaniu w kolorze. Prawda?

  Czytając jakieś informacje o drukarce HP C4480, nie wiem czy dobrze się doczytałem ale chyba jest maksymalnie 4800dpi ?

  Więc dlaczego drukując przez jakikolwiek program "w kolorze" mam maksymalnie do ustawienia 600dpi ?
 • #10
  User removed account
  User removed account