Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

18F - Stabilność stosu TCPIP Microchipa

Marico 31 Mar 2013 14:32 1581 1
 • #1 31 Mar 2013 14:32
  Marico
  Poziom 19  

  Witam,
  potrzebowałem minimalistyczny serwerek www jako frontend do pewnego systemu automatyzacji. Bardzo lubię rozwiązania minimalistyczne, a że już długo obiecywałem sobie przetestować tcpip na mcu 8bit to nadażyła się własnie okazja przetestować stos microchipa.
  Stos testuję na parze układów 18f26k20 + enc28j60. Opierając się na dokumentacji do stosu napisałem mikro serwer http (m.in. "objętościowych" nie mogę użyc http2 dawanego ze stosem) aby dokładnie przetestować zachowanie się stosu. Serwerek odpowiada statycznym kontentem.
  O ile połączeń nie jest za dużo to serwerek chodzi, niestety po floodzie (powiedzmy 2 pol/sek) nie jest w stanie odżyć, przestaje odpowiadać na pingi. Pomaga tylko reset. Flood jest na tyle kontrolowany aby nie skończyly sie zasoby stosu (wolne gniazda), mimo to po nłp. 100 obsłużonych połączeniach "pada". Zresztą nie musi być wcale flood, zostawiłem go idle na noc, a rano już dawał timeout. Zauważyłem też niespodziewane resety (przepełnenie stosu?) i nie są one spowodowane wywołaniem Reset() w kodzie sterownika enc (btw. co za durny pomysł resetować cały system z powodu "lokalnego" problemu sterownika enc).
  Czy komuś się udało skonfigurować stos tak, że działał mu stabilnie na 18f? Na razie uparłem się aby to chodziło na 18F bo ta "platforma" mi bardzo odpowiada a wydajność (responsywność i transfer) jest w zupełności dla mnie wystarczająca.

  0 1
 • #2 05 Kwi 2013 08:19
  Marico
  Poziom 19  

  Problem rozwiązany, okazało się że domyślny rozmiar stosu w C18 (256) jest ciut za mały dla mojej konfiguracji, zwiększenie go dwukrotnie rozwiązało problem ze stabilnością.

  0