Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KENWOOD KDC-3054UG - Według jakiego klucza sortuje mp3 z USB

31 Mar 2013 14:51 4242 10
 • Poziom 7  
  Witam.
  Proszę o pomocy jak w temacie. Od dłuższego czasu usiłuję rozgryźć klucz, w/g którego radio czyta mp3 z usb. Napewno nie alfabetycznie. Usunąłem też wszystkie dane z id Tag, ale kolejność w poszczególnych folderach jest nadal ta sama - nie mam pojęcia jak ją zmienić. Dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam
  Adam
 • Poziom 2  
  Witam. To i ja się przyłączę do tematu. Ja zakupiłem radio Kenwood KMM-157 i mam większy problem ponieważ nie chce czytać mi muzyki z pendriv'a... Próbowałem już kilka różnych urządzeń i nic z tego nie wynika. Według jakiego klucza kataloguje muzykę?
  Gdyby ktoś mógł podać nazwy i następstwo folderów, w których jest zapisana muzyka?
 • Pomocny post
  Poziom 40  
  Dużo radii układa według czasu/daty zapisu pliku.
  Więc powiedzmy że 1szy kawałek to ten nagrany najdawniej, a 99 ten co dopiero nagrałeś ;)

  A co do drugiego postu, to może pendrive nie jest sformatowany w odpowiednim systemie plików dla radia. Sformatuj pendrive na FAT32.
 • Poziom 2  
  "Niestety" urządzenie jest w formacie FAT32... Dziwnym objawem jest to, że jak próbuje wyszukiwać to widzi nazwy wszystkich folderów, piosenek, itd.
  Niestety kiedy próbuję włączyć którąś z piosenek to nie chce odtwarzać. Mam tylko dwa foldery działające poprawnie (z 20). Nie wiem czy to jakiś przypadek? Wszystkie pliki są w formacie mp3 więc nie wiem o co chodzi.

  Możecie napisać jak u Was dzieli te foldery/pliki na waszych pendriv'ach?

  Czy powinno wystarczyć tak ot utworzyć foldery na urządzeniu według własnych potrzeb i powinno to działać???

  Może jest jakiś klucz kolejności czy ułożenia folderów?
 • Pomocny post
  Poziom 9  
  radia czytają mp3 względem ich wrzucenia na pendriva ,usuń z pendriva wszystko i wrzucaj od nowa najpierw te co chcesz pierwsze
 • Poziom 2  
  Ok. Tylko czy muszę wszystko wrzucić do jednego katalogu? Czy mogę porobić sobie foldery?
  Dodam, że ze względu na posiadany komputer nie mogę zaistalować oprogramowania "kenwood music editor". Na mac'ach nie ma wsparcia....
 • Poziom 9  
  u mnie jest bez tworzenia folderów, prosto na pendriva dodaje najpierw tą mp3 którą chce pierwszą na liście odtwarzania
 • Poziom 40  
  Mogą być foldery, mogą być luźne pliki, jak kto woli.
  Nie wiem jak segreguje Kenwood, ale Pioneer segreguje tak:
  1. Wszystko według czasu zapisu pliku na pendrive, tak jak mówiłem wcześniej.
  2. Najpierw lecą .mp3 z tzw. ROOTa, czyli z samego głównego katalogu pendrive'a. Oczywiście według daty zapisu.
  3. Dopiero później odczytuje foldery, też wedle czasu zapisu ich na penie. Mp3 w tych folderach tez odczytuje wedle daty zapisu ;) Więc mogą nie być w kolejności tak jak było w oryginalnym albumie.

  Radia też miewają problemy przy bardzo długich nazwach plików, bądź długich nazwach ścieżki dostępu, np. :"MP3\Aquatic_Lab-Caspa_and_Rusko-LAB001-Vinyl-2008-XTC\02-caspa_and_rusko-king_george-xtc.mp3" może stanowić dla nich problem.
  Niestandardowe znaki w nazwie folderu/pliku np. "!@#$%^&*(){}[]", znaki dialektyczne mogą stanowić dla radia problem. Rzadko IdTAG zawierający takie znaki może być problemem dla radia.
  Zbyt wielkie mp3, np sety po 100-200mb mogą być problemem.
  Niestandardowo zakodowane mp3 też mogą być problematyczne, ale tu ciężko stwierdzić o co dokładnie chodzi. Winamp odtworzy, telefon odtworzy lub też nie, a radio milczy, lub nie załaduje pliku w ogóle ;)
 • Poziom 2  
  OK. Problem rozwiązany. Tak jak wcześniej pisałem na co dzień posługuję się komputeram aple'a i skorzystanie z "Kenwood Music Editor" jest niemożliwe gdyż oprogramowanie to nie jest wspierane przez system iOS X... (przynajmniej ja nic nie znalazłem)
  Pobawiłem się więc na kompie mojego brata (toshiba z windowsem) i po zainstalowaniu "Kenwood Mus...." udało się wszystko skatalogować. Muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem. Wrzucałem całe albumy, z których każdy był w innym folderze.
  Teraz po wpięciu pen driv'a do radia mam możliwość wyboru według albumów, wykonawców, całej playlisty a nawet stylów (spora zabawa przy opisywaniu plików się opłaciła).
  Duża radość i przyzwoita jakość.
  Wszystko było kompresowane w jak najlepszej jakości (w większości z oryginalnych płyt) i teraz mam blisko 340 utworów (mp3), które zajmują prawie 4,9GB co daje ok 18h muzyki.
  I dodam, że radio radzi sobie z tym bez najmniejszych problemów. Szybko i bezbłednie wczytuje wybrane pliki.
  Dzięki za podpowiedzi :)
  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Mam jeszcze pytanie, na LCD mojego radia wyświetla się tytuł piosenki + ROOT , ten root to jak wnioskuję po powyższym poście to katalog i jak w pendrivie zrobię folder np. MUZYKA i wrzucę do niego mp3 to to będzie się pojawiał tytuł piosenki + MUZYKA
 • Poziom 40  
  Tak, ROOT to główny folder pendrivea.
  Czyli powiedzmy E:\