Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zasilić CD4049 w symulatorze online ?

mario205 31 Mar 2013 14:54 1467 9
    mario205
    Level 18  
    Witam. Proszę na przykładzie schematu testera tranzystorów ( foto ) podpowiedzieć mi, gdzie podłączyć zasilanie. Jest to schemat utworzony w symulatorze (online ) i niestety nie wiem, jak w sposób graficzny przedstawić 1 i 8 pin układu CD4049, aby móc podłączyć zasilanie do inwertera ?

pietia434
    Level 22  
    Nie wiem co to za symulator, ale może coś podobnego jak w multisim czyli:
    mario205
    Level 18  
    pietia434, symulator nazywa się Circuit Simulator v.1.5n. Precyzując mój problem, chodzi mi o to, w którym punkcie układu mam podłączyć "+" zasilania, a gdzie GND, tak aby zasymulować działanie układu ? W tym symulatorze nie ma możliwości "wyboru gotowego układu CD4049,czyli 6-krotnego inwertera łącznie z pinem "+ i GND.

P.S Z tego co się orientuję, to w tym symulatorze zasilanie musi być połączone z resztą układu tak jak każdy inny element.
    kybernetes
    Level 39  
    Nic nie potrzebujesz tam zasilać.
    mario205
    Level 18  
    kybernetes wrote:
    Nic nie potrzebujesz tam zasilać.

Chyba nie do końca masz rację. Zrobiłem taką symulację i program informuje, że mam nieskończone połączenie ! Kolor czerwony to negatywne napięcie.

kybernetes
    Level 39  
    A co to w ogóle ma być i jak ma to działać?
    pietia434
    Level 22  
    Napisał:
    mario205 wrote:
    Witam. Proszę na przykładzie schematu testera tranzystorów

Z tego co pamiętam ten układ był prezentowany w EdW.
    tzok
    Moderator of Cars
    Wyrzuć tą baterię to nie będzie błędu, ale symulator jest chyba zbyt uproszczony, by układ miał szanse zadziałać. Bramki mają zasilanie "same z siebie" w tym programie.
    mario205
    Level 18  
    Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem. Już wszystko jasne. Temat wyczerpany.