Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polsat cyfrowy Kanały HD się zacinają

31 Mar 2013 20:17 27450 15
  • Level 7  
    Witam.Problem dotyczy Cyfrowego Polsatu.Dekoder HD5000.Od samego początku czyli jakieś pół roku tną mi się kanały HD (tvn,tvn7,eurosport 2 i national geografic)Jakość sygnału mam na ok.60%.Talerz mam dostosowany do odbioru HD.Myślałem że problemem jest pogoda i śnieg zalegający na talerzu i konwerterze ale inne kanały HD śmigają aż miło.Przywracałem ustawienia fabryczne i instalowałem kanały od nowa ale nic nie pomogło.Proszę o pomoc.Dzięki z góry
  • Level 35  
    Poprawnie ustaw antenę.
    Jaki konwerter?
  • Level 7  
    konwerter szczerze nie pamiętam.Wiem że jest pojedynczy z dwoma wyjściami na kabel antenowy.A co do mocy sygnału to dlaczego czasami programy odbierają dobrze a czasem sie tną?Np.tvn7 oglądam jakieś 10min i wszystko jest ok a po tym czasie zaczyna sie ciąć.Dziwne to
  • Level 43  
    Tam paski sygnału mają być przynajmniej 3/4 skali. Przy odpowiednim talerzu, konwerterze i ustawieniu, górny 100% a dolny ok 75-80%.(wskazania dekodera)
  • User removed account  
  • Level 7  
    Konwerter to twin
  • User removed account  
  • Level 7  
    Twoim zadaniem konwerter narazie nie nadaje się do wymiany?Dziwi mnie tylko fakt ze czasami wszystko chodzi spoko a czasem nie.Może to rzeczywiście wina sygnału.Dzięki za pomoc
  • Moderator
    bigos0204 wrote:
    Od samego początku czyli jakieś pół roku tną mi się kanały HD

bigos0204 wrote:
    Talerz mam dostosowany do odbioru HD

Jaka średnica tego talerza "HD"

bigos0204 wrote:
    Jakość sygnału mam na ok.60%

Za mało. Jaka jest siła sygnału?
  • User removed account  
  • User removed account  
  • Moderator
    mihal2002 wrote:
    Sprawdź na początek wtyczki

Co mają wtyczki do cięcia 4-rech programów HD, jak wszystkie inne są ok? Myślisz?
  • Level 33  
    Olek II wrote:
    mihal2002 wrote:
    Sprawdź na początek wtyczki

Co mają wtyczki do cięcia 4-rech programów HD, jak wszystkie inne są ok? Myślisz?

Miesiąc temu wymieniałem gościowi konwerter. Pomogło na miesiąc. Problemy z sygnałem miał od dawna ale ma PVR-a 250GB od cyfry a te są chimeryczne. Wymieniając konwerter mówiłem mu, że może mieć wadliwy kabel itp. Ale skoro wymiana konwertera pomogła zostawiliśmy kabel. W zeszłą sobote dzwoni , ze nic nie ma. problem robiła złączka na balkonie zupełnie nie zaizolowana. Beczka była kompletnie zaśniedziała. Z podobnego powodu powinno stosować sie przy konwerterze F-ki z oringami i bezwzględnie stosować gumki zabezpieczające o ile w komplecie albo zasuwać na dół oryginalne zabezpieczenie.

Dodano po 3 [minuty]:

Rok temu identyczna sprawa. Też beczka na balkonie i tez nie zabezpieczona. Nie działał tylko jeden transponder i akurat nie HD ( bodajże z AXN czyli wysoki). Dekoder to biały NBOX. A obecnie 11508 ma FEC5/6 i wyraźnie słabszą jakość od pozostałych. Kilka anten musiałem juz poprawiać głownie 60-tek
  • Level 24  
    Darek.S..

..ile się kiedyś u kumpla na kombinowalem...
    skąd miałem wiedzieć , że ma łaczenie na kablu , kiepsko zabezpieczone i mu wycinało jedną częstotliwość . Dopiero przy wymianie tego starego kabla wylazło .