Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie kawalerki 31m2

31 Mar 2013 20:43 1749 8
 • Poziom 16  
  Witam. Mam kawalerkę 31m2 w starym budownictwie ogrzewam ją kuchnią kaflową, która zasila bojler na wodę i dwa grzejniki. Niestety kaflaka trzeba rozebrać bo rodzina się powiększyła . Pojawiła się opcja wstawienia jakiegoś piecyka do piwnicy, która jest pod mieszkaniem. Chciałbym żeby to był jakiś piec z podajnikiem bo meczy mnie to ciągle podkładanie do pieca. Czy są na rynku jakieś małe piece z podajnikiem lub coś do czego nie trzeba tak często zaglądać ? Gaz odpada bo w bloku nie ma gazu :/
 • Poziom 37  
  Potrzeba Ci najmniejszego na rynku kotła czyli jakieś 5-6 kW. A podajnik? Nie wiem czy to się wgl zwróci. Nie lepiej kupić dobry kocioł na węgiel, najlepiej żeliwny i do tego miarkownik ciągu? Do pieca zerkniesz i dołorzysz 4 do 6 razy w ciągu całego dnia.
 • Poziom 16  
  A co powiesz na te kotły całodobowe? Widze że są takie 6kw do 50m2 i podobno dokłada się raz na 20h ?
 • Poziom 37  
  Są one droższe od tych zwykłych kotłów. Sterowane elektronicznie. A z tym dokładaniem jest różnie. Raz dokładaasz co 4 a raz do 24 godzin. To zalerzy od sprawności opału, wykonania instalacji itd. A to wiąże się z kosztami.
 • Poziom 16  
  Podpięcie gazu wyliczyli mi na ok 10tys. Wiec jak taki piec wyjdzie 4-5tyś. to nie będzie tragedii. Możecie mi polecić jakiś dobry piec do ogrzania mojego mieszkania ?
 • Poziom 37  
  Montując taki piec musisz też liczyć się z montażem wkładu zaroodpornego który też powiększa koszty. Możesz zastosować kocioł ze sterowaniem elektronicznym ale by był on naprawdę oszczędny potrzeba do tego zbiornika buforowego, dobrze wyszukanego paliwa (najtańsze odpada). Zwykły kocioł spali Ci najczęściej wszystko, od brykietu aż po miał i koks. A tak jak Ci już wcześniej pisałem wystarczy porządniejszy kocioł i miarkownik ciągu. Dokładasz max 6 razy dziennie i masz spokój.

 • Moderator na urlopie...
  wierzba123 napisał:
  Podpięcie gazu wyliczyli mi na ok 10tys.

  I zastań przy tym.
  Na takim metrażu nie masz miejsca na kocioł stałopalny.
 • Poziom 16  
  Miejsca mam sporo w piwnicy, która jest pod mieszkaniem.
 • Poziom 37  
  mirrzo miał zapewne na myśli moc kotła względem zapotrzebowania na ciepło.