Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV LED 32" Full HD do 1400 zł

przemot2 31 Mar 2013 22:08 4794 25
    przemot2
    Level 10  
    Witam,

Zastanawiam się nad kupnem TV do mojego pokoju. Naczytałem się już sporo w tej kwestii i niestety nie potrafię konkretnie wybrać najbardziej odpowiedniego dla mnie modelu. Dlatego kieruję do Was prośbę o możliwie jak najlepsze wyklarowanie mojej sytuacji :p

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    3x4m

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    3-4 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    2 os.

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    1 os. na wprost, 2-ga os. trochę z boku

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    stać

6. Jak słońce świeci w pokoju?
    wpada od bocznej strony, praktycznie przez cały dzień (ale zawsze można użyć żaluzji :))

7. Jaki masz obecnie telewizor?
    CRT 21 cali

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Full HD, podświetlenie LED, usb, dobre wsparcie dla odtwarzanych filmów z napisami, funkcja smart też może być ale nie jest ona niezbędna

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    na początek telewizja naziemna, z czasem kablówka

10 .Jakie urządzenia?
    laptop

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    3-4 h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    brak preferencji

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    wiadomości/filmy/seriale/filmy dokumentalne/sport

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    nie jest to dla mnie niezbędna funkcja ale jeżeli już...może być np tvnplayer

15. Czy zamierzasz grać w gry?
    na chwilę obecną nie. Telewizor ma służyć głównie do oglądania TV oraz filmów z Laptopa lub USB

16. Preferencje co do marki?
    LG/SAMSUNG/PHILIPS/PANASONIC/Toshiba/Sharp/Thomson

17. Preferencje co do wielkości?
    32 cale, większy telewizor na razie nie ma sensu

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    słaba płynność obrazu, smużenie, nieprawidłowe odzwierciedlenie kolorów, słaby dźwięk, powolne działanie, słabe wykonanie, niepotrzebne funkcje służące tylko jako chwyt marketingowy

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczorami

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    1400 zł

21. Czy telewizor ma mieć 3D?
    NIE (w tym przedziale cenowym, człowiek takiego TV raczej nie uświadczy :p)

Jak już napisałem na początku, poczytałem trochę na temat telewizorów, które znajdują się w wymienionym przeze mnie przedziale cenowym, i poniżej zamieszczam listę swoich typów, ale chciałbym znać opinię osób, które zapewne wiedzą trochę więcej ode mnie w tej kwestii i są w stanie zaproponować modele z dobrym stosunkiem jakości do ceny. Dodam tylko iż, będzie to mój pierwszy LCD :) Dlatego też jestem otwarty na propozycje. Fajnie byłoby również gdyby przy podawaniu swoich propozycji umieszczane byłyby zalety określonego modelu :)

Moje typy:

Sharp LC-32LE244E
    THOMSON 32FU5253
    Philips Smart 32PFL3517H
    Philips Smart 32PFL3807H
    Samsung Smart TV UE-32EH5300
    Toshiba 32HL933
    Panasonic Smart TX-L32E5E (trochę przekracza budżet, ale może warto do niego dopłacić?)
    jacekko0
    Level 31  
    Proponuję Samsung UE32EH5300 wg. mnie również całkiem fajny telewizor, sprawdza się zarówno w telewizji satelitarnej jak i naziemnej, możliwość posiadania internetu to kolejny plus.
    przemot2
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedź, ale z tego co czytałem to samsungi aż za bardzo skupiają się na multimediach zapominając trochę o tym do czego ma jednak służyć TV :) oczywiście całkowici nie wykluczam samsunga, jednakże czy w tym przedziale cenowym nie znajdzie się coś odpowiedniejszego?
    User removed account
    Level 1  
    przemot2
    Level 10  
    LOCOLOCO wrote:
    Jeśli bariera nie przekraczalna to :
    Sharp 32 LE 244
    Panasonic 32XM6
    Toshiba 32 HL 933

A mógłbyś mi napisać mocne strony tego Sharpa i Toshiby? Ten model Panasonica, z tego co zauważyłem, jest dość świeży, a co za tym cena chyba mało konkurencyjna.

Pisownia!
    [_P_]
    User removed account
    Level 1  
    przemot2
    Level 10  
    Dzisiaj obejrzałem sobie niektóre telewizory w sklepie i tak zacząłem sie zastanawiać czy może nie wziąć również pod uwagę 37-40" TV. Czy np toshiba 40HL933 byłaby dobrym wyborem, czy może znajdzie się jakiś lepszy w cenie max do 1600 zł?
    User removed account
    Level 1  
    przemot2
    Level 10  
    LOCOLOCO wrote:
    Do Twojej odległości to znacznie lepszy pomysł.
    Ale musisz iść na kompromis z tym co napisałeś że Cię denerwuje !!!

:) a możesz skonkretyzować? :)
    User removed account
    Level 1  
    przemot2
    Level 10  
    W promocji pojawił się TV Philips 39PFL3807H. Czy jest lepszy niż Toshiba 40HL933, jeżeli chodzi o preferencje przedstawione w pierwszym poście?
    User removed account
    Level 1  
    przemot2
    Level 10  
    LOCOLOCO wrote:
    Wg mnie znacznie lepiej radzi sobie Philips z obróbką cyfrową, płynnością i skalowaniem.

Pytanie jak w tym Philipsie wygląda obsługa plików z USB (Divx/Xvid, MKV) i przy okazji obsługa napisów, bo z tego co kojarzę to ten philips ma problemy z czytaniem polskich napisów?
    User removed account
    Level 1  
    przemot2
    Level 10  
    W sieci znalazłem jeszcze Thomson 39FU5253, który zebrał raczej pozytywne opinie. Czy spełnia on wymienione przeze mnie wymagania? Jest lepszy od Philipsa 39PFL3807? Jak wygląda w nim odtwarzanie plików Divx/Xvid, MKV z polskimi napisami? Jak się ma w nim jakość obrazu względem Toshiby 40hl933 i Philipsa 39PFL3807?
    User removed account
    Level 1  
    przemot2
    Level 10  
    tylko, że te nowe modele pewnie "lekko" przekroczą mój budżet :/ ale trzeba przyznać, że thomsony mają fajny design :) póki co zastanawiam się nad tymi TV:

Thomson 39FU5253
    Philips 39PFL3807
    Toshiba 40HL933

i nie mogę się niestety zdecydować :/
    User removed account
    Level 1  
    przemot2
    Level 10  
    LOCOLOCO wrote:
    Z tych co podałeś najlepszą płynność ma Philips.
    Skalowanie mają na równi

Czy ta różnica w płynności jest znacząca, czy raczej zwykły "śmiertelnik" jej nie dostrzeże? :p i jak wygląda odtwarzanie filmów (Divx/Xvid, MKV) z polskimi napisami w tym Thomsonie?
    User removed account
    Level 1  
    przemot2
    Level 10  
    Czy ten Philips 39PFL3807 ma może porównywalną jakość obrazu (jeżeli tak to czy gorszą, czy lepszą)w stosunku do Philipsa 37PFL3507? Właśnie byłem w sklepie i chciałem przyjrzeć się modelowi 3807, którego niestety już nie było, ale za to zwróciłem właśnie uwagę na model Philipsa 3507 i jakość obrazu mile mnie zaskoczyła :)
    przemot2
    Level 10  
    LOCOLOCO wrote:
    Z całą pewnością - TAK !

Wczoraj dokonałem zakupu TV. Wybór padł na Philips 39PFL3807H. Obraz naprawdę dobry, Skalowanie w porządku, tak krytykowany w niektórych komentarzach, również okazał się bardzo dobry. Podsumowując nie żałuje wydanych pieniędzy :)

--> LOCOLOCO

Wielkie dzięki za pomoc w wyborze telewizora :)
    User removed account
    Level 1