Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH KGV 2604 - Lodówka cyklicznie traci temp. chłodzenia - spadki do 0 C.

hyperactive79 31 Mar 2013 23:01 2508 3
 • #1 31 Mar 2013 23:01
  hyperactive79
  Poziom 2  

  Witam

  Chłodziarko-zamrażarka BOSCH, model KGV 2604, kupiona ok. roku 1998 jak dotąd, mimo swojego wieku, działała poprawnie, chłodziła i mroziła wzorowo, na elementach mrożących dość szybko zbierał się szron, który regularnie (zgodnie z zaleceniami), był usuwany z komory zamrażarki. Temperatury, zarówno chłodziarki, jak i zamrażarki - stabilne przez całą dobę. Wyraźnie odczuwalny chłód z lodówki, widoczna warstwa szronu na wewnętrznej, tylnej ścianie chłodziarki, produkty w zamrażarce zbrylone 'na kość', orientacyjny termometr w zamrażarce zawsze wskazujący stan -xC (x, ponieważ nie ma na nim wartości cyfrowych, poza zerem).

  Od kilku miesięcy objawy sa niepokojące: zarówno chłodziarka, jak i zamrażarka wytracają swoją właściwą temperaturę. W chłodziarce jest wyraźnie ciepło (tylna ściana ocieka wodą, a nie szronem), w zamrażarce górny element mrożący jest pozbawiony szronu, dolny w minimalnym stopniu nim zajęty. Termometr w zamrażarce wskazuje poprawną temp. jedynie podczas słyszalnej pracy urządzenia i wówczas faktycznie jest odpowiednio zimno w obu komorach. Po jakimś jednak czasie, lodówka traci temperaturę - dopiero, kiedy wskazówka termometru wskazuje zero stopni (w komorze chłodziarki zaczyna panować temp. pokojowa, a w zamrażarce np. kostki lodu zaczynają się topić), wówczas ponownie załącza pracę, aż do osiągnięcia żądanej temp. po czym ponownie ją traci aż do zera i tak w kółko.

  Dodam, że jakiś czas temu dioda w pokrętle regulacji stopnia chłodzenia odkleiła się od niego (spadła do pozycji 1 i 2, powyżej oczko regulatora jest puste) - nie wiem, czy może mieć to związek z ww. objawami, poniewaz nie wiem, czy dioda ma tutaj znaczenie jedynie informacyjno - plastyczne, czy wraz z nią regulator (a tym samym - odpowiednie temp.) nie mogą być poprawnie.

  Co może być przyczyną? Czy jest to jakiś detal, np. walnięty termostat, czy raczej należy nastawić się na kupno nowej lodówki?

  Dzięki za wszelkie porady.

  0 3
 • #2 01 Kwi 2013 16:43
  313094
  Użytkownik usunął konto  
 • #3 01 Kwi 2013 21:44
  hyperactive79
  Poziom 2  

  Sprawa do załatwienia przez fachowca w domu, czy niezbędny serwis? Jaki może być przybliżony koszt naprawy?

  0
 • #4 01 Kwi 2013 21:49
  313094
  Użytkownik usunął konto