Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regenracja GDM 10/60. Przesunięty rdzeń. Czy głos bardzo się zmieni?

zomo 22 Feb 2005 15:53 1047 4
    zomo
    Level 15  
    Witam mam male pytanko odnosnie tego wlasnie glosniczka. Głosnik ten uległ uszkodzeniu wiec go rozebralem do "golasa" okazalo sie ze puscil klej od magnesu i rdzen sie przycisnal do scianki gniotac cewkę. Spróbowałem to naprawic klejac go jeszcze raz. Mozna powiedziec ze prawie sie udalo, prawie bo rdzen nie jest idealnie wycentrowany. jest przysunięty troszkę z jednej strony to sa minimalne odleglosci ledwo je widac ale widac :). Chodzi mi o to czy bardzo sie zmieni przez to dzwiek i czy wogole cewka wejdzie bo nie mam takiej na przymiar.
    Pozdrawiam
    Ash Ketchum
    Level 27  
    Może wejść wejdzie ale może trzeć albo nawet się uszkodzić. Było wycentrować rulonem z papieru.
    polakk
    Level 18  
    To zależy od tego jak mocno magnes jest przesunięty! Jeżeli tak że chociaż w minimalnym stopniu cewka dotyka magnesu to bedzie to miało duży wpływ na dźwięk(poruszaj delikatnie cewką do przodu i tyłu- jeżeli usłyszysz ciche chrobotanie to napewno ociera się o niego) zwłaszcza dla wyższych częstotliwości, jeże nie- to takie przesunięcie szczeliny w głośniku średniotonowym dużo dźwieku nie zmieni.
    zomo
    Level 15  
    a nie wiecie moze jakiej grubosci jest cewka bo nie mam zadnej na przymiar ale sprawdzilbym czyms o podobnej grubosci, bo nie chce kupowac podzespolow jesli nie beda pasowaly.
    Na allegro sa zamienniki tych glosnikow za 16zł firmy STX. Co sadzicie na temat takich zamiennikow? Lepiej kupić zamiennik czy regenerowac??
    PS123
    Level 17  
    Hej!
    Oryginalne głośniki tonsila kosztuja około 40 zł.
    Czy warto cie sie bawić za ta cene lub kupowac jakies podróby?
    Za duzo nie zaoszczędzisz.
    Jesli masz szczelune przesuniętą to zapomnij o naprawie tego głosnika.
    Cewka w szczelinie musi pracowac swobodnie a założony luz przez producenta to ułamnki milimetra, bo o to chodzi zeby było jak najsiaesnij i duza indukcja.
    Wiec mysle ze nie warto sie bawic w tym przypadku.
    pozdr.