Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II 1.6 - Auto czasami nie odpala

01 Kwi 2013 12:44 7347 9
  • Poziom 15  
    Witam, chciałem się zapytać, czy ktoś miał podobne objawy, a może ktoś będzie mógł powiedzieć gdzie jest problem, a więc od ok 1 miesiąca ( zdarzyło się to 4x ) auto odpala całkiem normalnie, rano nigdy nie było żadnych problemów, kiedy pojeżdżę trochę, np z 1 godzinę gdzieś jadę później zatrzymam, za 10-30 min odpalam odpala, jednak zdarzyło mi się że pewnego razu rozrusznik kręcił i nic, auto jak by miało odcięty dopływ paliwa, dioda immobilisera gaśnie, pierwsze 2x kiedy to się stało, próbowałem zapalać i dosyć szybko wykończyłem akumulator, zadzwoniłem po pomoc, koleś podłączył kable do swojego auta i odpalił na dotyk. pomyślałem że może akumulator mi pada, wymieniłem akumulator i dzieje się dokładnie to samo, jak powiedziałem, to nie jest nagminne ale może wkurzyć, bo zawsze się to zdarzy gdzieś w centrum miasta na płatnym parkingu np. Co zauważyłem, to że jak nie chce odpalić, próbuję ze 2-3x po ok 2-3 sekundy ( normalnie auto pali dosłownie na dotyk ) wyciągam kartę odczekam ok 15-20 minut, po czym auto odpala za pierwszym razem, jednak to próbowałem kolejne 2x tylko więc nie wiem czy jest to reguła. Jak powiedziałem, nigdy nie zdarzyło się to na całkowicie zimnym silniku, pojadę gdzieś, zostawię auto, idę do sklepu, po czym któryś raz jak spróbuję go odpalić po takiej krótkiej przerwie, po prostu nie odpala, jeżdżę tym autem raczej codziennie, i w większości pali bez problemu.
    Dodam jeszcze, że kiedy nie odpalał, próbowałem zamykać i otwierać auto, wyciągałem i wkładałem ponownie kartę, bateria w karcie łapie z 50 m, jednak nie odpali.
  • Poziom 35  
    Wolne dni rozleniwiają .. ale z szukajki mógłbyś skorzystać, dziś czynna
  • Poziom 15  
    jurekk55 napisał:
    Wolne dni rozleniwiają .. ale z szukajki mógłbyś skorzystać, dziś czynna

Wiesz takie głupawe komentarze całkiem sporo mówią o ich autorze, nie wiem jakim cudem pomogłeś w ogóle komukolwiek, jeżeli nie wiesz to po prostu nie podnosisz głosu, zresztą zgodnie z regulaminem tego forum, w szukajce szukałem i niewiele znalazłem, dlatego napisałem ten temat.
  • Poziom 35  
    Pomagam tym którzy wykazują odrobinę własnej inwencji

Ale w świątecznej promocji...sprawdziłeś Clipem co zarejestrowała elektronika auta ?
  • Poziom 15  
    Nie sprawdzałem elektroniki żadnym Clipem, wtedy pewnie raczej bym tu nie pisał o pomoc, myślałem raczej, że ktoś miał coś podobnego i mógł by konkretnie powiedzieć to jest to albo to, w tym aucie myślę, że wielu jego właścicielom coś podobnego się przytrafiło, no ale jak komputer to komputer.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Czujnik obrotów wału.
  • Poziom 15  
    No więc po przeczytaniu wielu wpisów na różnych forach, postanowiłem pójść za radą użytkownika Strumień świadomości i wymienić czujnik obrotów wału korbowego ( należy dodać że jest jeszcze w silniku wał rozrządu, co niektórzy nazywają wałkiem ) bez sprawdzania czegokolwiek clipem ani innym sprytnym urządzeniem, koszt nowego czujnika to ok 30 zł ( cena z uk ) zaś auto chodzi bez zarzutu.
  • Poziom 7  
    witam. mam ten sam przypadek co kolega moje auto laguna 2 1.9Dci 120km 2003r
    auto czasami nie odpala. czujnik wymienilem polozenia walu i nic kable sa wszystkie ok. auto jak postoji troche to odpali na strzala a jak ma problem z odpaleniem to dostanie troche plaka i pali znowu jakis czas normalnie. na kompie nic nie pokazuje. na moje gdyby byl jakis czujnik zepsuty to plak by nie dal rady

Dodano po 2 [godziny] 21 [minuty]:

a pompa wtryskowa sie ma prawo zaciac i po jakims czasie odwiesic? a z plakiem zalapie i odpala? przeplywke moze bym jeszcze sprawdzil i EGR.? na CdiF nic nie pokazuje. nawet jak nie idzie odpalic.
  • Poziom 27  
    Kolego patro1024, szukaj totalnie małej nieszczelności w układzie paliwowym, może nawet czas na wymianę filtra paliwa? a tak poza tym, to odgrzałeś temat z przed dwóch lat.
  • Poziom 7  
    trzeba go bylo odświeżyć . filtr paliwa byl nie dawno wymieniony. teraz zrobilem wymiane rozrzadu oraz wymiane oleju. wczoraj wsiadajac do auta brakowalo mi jakiegos dzwieku przy wlaczeniu zaplonu i auto juz nie odpalilo. nie wiem moze przepustnica z dlawikiem? albo intercoler