Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne przełączanie na Samsung CK5012T na tryb AV

01 Kwi 2013 14:56 2928 11
 • Poziom 9  
  Telewizor Samsung CK5012T posiada wejscie EURO- SCART. Chodzi mi o to aby na stałe wymusić na nim tryb AV. Tryb AV mogę wymusić tylko przez pilota. Chciałbym ułatwić mamie korzystanie z dekodera DVBT, jednak załączenie podłączonego przez EURO dekodera nie powoduje automatycznego przejścia telewizora w tryb AV. Czy można wykonać jakąś przeróbkę wewnętrzną lub zewnętrzną aby ten stan wymusić na stałe? W chwili przejścia tylko na odbiór cyfrowy byłoby to wygodne rozwiązanie dla starszej osoby, która ma problem z obsługą kilku pilotów.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 9  
  Kabel euro jest nowy. Czy może brakować mu połączenia z pinem 8 euro scart? Czy podanie na stałe napięcia 12V na ten styk załatwiłoby sprawę?
 • Poziom 21  
  puchatek07 napisał:
  Kabel euro jest nowy. Czy może brakować mu połączenia z pinem 8 euro scart? Czy podanie na stałe napięcia 12V na ten styk załatwiłoby sprawę?  Podłączenie na stałe powinno rozwiązać sprawę, ale musiałbyś gdzieś w dekoderze to 12V znaleźć. Dopóki nie zaglądniesz do kabla, albo nie sprawdzisz miernikiem to nie będziesz wiedział, czy pin 8 jest podpięty. Druga sprawa-dekoder ma jedno gniazdo SCART?
 • Poziom 9  
  Tak jedno gniazdo scart. Muszę sprawdzić te sygnały. Zaniepokoił mnie również fakt, że telewizor nie miał głosu (telewizja analogowa) gdy dekoder był załączony i podłączony do telewizora kablem euro. Dopiero po wyłączeniu pilotem dekodera za chwilę dźwięk się pojawił. Obraz był, tylko bez dźwięku. Czy jest to normalny objaw?
 • Poziom 36  
  puchatek07 napisał:
  . Czy jest to normalny objaw
  To nie jest normalny objaw.
 • Poziom 9  
  W jaki sposób można wymusić na stałe tryb AV? W tym modelu TV napięcie podawane przez EURO nie wymusza automatycznie tego trybu. Czy można wymusić go w inny sposób, np. od strony sygnału z odbiornika podczerwieni. Chodzi mi o stan w którym załączam TV i wchodzi on od razu w stan AV niezależnie od tego, czy cokolwiek jest podłączone przez EURO.
 • Poziom 36  
  puchatek07 napisał:
  W tym modelu TV napięcie podawane przez EURO nie wymusza automatycznie tego trybu
  Dlaczego nie wymusza jak powinno podanie 12V na 8 pin eurozłącza wymusić tryb av jak tobie nie wymusza to co się dzieje po włączeniu tunera? Może być jedynie problem że tunery podają 5V na 8 pin a w starszych tv to czasami za mało na dobre przełączenie ale reakcja na to napięcie powinna być.
 • Poziom 9  
  Niestety, ale nie ma żadnej reakcji po włączeniu dekodera. Telewizor jest już stary, ale chciałbym go przerobić na monitor, bo dla starszych osób obsługa dwóch pilotów bywa niekiedy problemem. Stąd pytanie: jak zrobić to najprościej i najskuteczniej?
 • Poziom 36  
  No to wygląda że najpierw trzeba by go naprawić.
 • Poziom 38  
  egon42 napisał:
  Może być jedynie problem że tunery podają 5V na 8 pin

  Juz ci kolega podpowiedzial .Pomierz i podaj jakie napiecie wychodzi z tunera.
 • Poziom 9  
  Problem rozwiązał się sam, chociaż nie w taki sposób jak chciałem. Telewizor przestał działać i wymieniłem go na inny (PHILIPS), ale w nim również samo uruchomienie dekodera DVBT nie powoduje automatycznego przejścia w tryb AV. Jedynie fakt, że jeśli pracuje w trybie AV i wyłączy się go to po ponownym włączeniu zapamiętuje ten tryb. Dziękuję wszystkim za pomoc, chociaż ze względu na fakt że moi rodzice mieszkają dosyć daleko nie mogłem skorzystać z porad i dokonać stosownych pomiarów. Temat uważam za zamknięty.