Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 64 + modul ETHM-1 - Nie daje się połączyć z centralą poprzez internet

01 Kwi 2013 20:48 7410 26
  • Poziom 8  
    Witam.
    Nie da się połączyć poprzez internet z centralą. Wywołuje (Bad adres). System Windows 8. Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.

• Poziom 28  
    Przez internet czy również wewnątrz ethernetu? Może wystarczy zwykłe przekierowanie portów...
  • Poziom 24  
    Kolego nie napisałeś nic ! Kto jest dostawcą internetu, jak wygląda sieć do której jest podłączony ETHM. W jaki sposób się łączysz czy w sieci lokalnej działa.
    Bez tego to nikt nie jest w stanie Ci pomóc.
  • Poziom 15  
    Dokładnie zrób tak jak radzą ci koledzy! Najlepiej będąc w tym samym lanie wpisz na kompie w przeglądarkę adres lokalny modułu ETHM wraz z odpowiednim portem po dwukropku. Jeżeli odezwie Ci się w JAVIE okienko logowania będziesz miał pewność że zostaje ci konfiguracja routera (przekierowanie portów, ew. NOip)
  • Poziom 8  
    Wewnątrz łączy się w JAVIE. Ale poprzez GuardX nie chce. Pisze że jest połączenie ale serwer nie odpowiada.
    Jest wystawiono wszystko poprzez instrukcję. Być może coś opuściłem.
  • Poziom 24  
    Guadrax łączy się po innym porcie z tego co pamiętam niż java.
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Łączą się na tym samym porcie (domyślnie 7091). Klucze kodowania w GuardX oraz Identyfikator centrali poprawnie ustawione ?
  • Poziom 8  
    Tak jest. Klucze kodowania w GuardX oraz Identyfikator centrali poprawnie ustawione. Przez sieć lokalną też nie ma łączności. Wywołuje bad adres.
  • Poziom 15  
    Jeszcze jedno małe pytanie, mianowicie czy dobrze został podłączony moduł ETHM do centrali? Myślę o szynie ekspanderów oraz złączu Rs.
  • Poziom 24  
    ETHM wpina się w szynę manipulatorów !!!
  • Poziom 15  
    Sorry oczywiście mój błąd!

• Poziom 26  
    Puść kolego na priva pliki konfiguracyjne centrali, to sprawdzę, w czym jest problem. Napisz oprócz tego jaki router, dostawca internetu, bo wróżkami nie jesteśmy, by z tak ogólnych informacji wskazać z czym masz problem.
  • Poziom 15  
    Nie musimy być wróżkami! Czytajmy posty autora ze zrozumieniem. Kolega parę dni wcześniej pisze że przez sieć lokalną też ma brak łączności. Po co zatem pytać o router itp?
    Cytat:

Tak jest. Klucze kodowania w GuardX oraz Identyfikator centrali poprawnie ustawione. Przez sieć lokalną też nie ma łączności. Wywołuje bad adres.

• Poziom 26  
    dambonet napisał:
    Nie musimy być wróżkami! Czytajmy posty autora ze zrozumieniem. Kolega parę dni wcześniej pisze że przez sieć lokalną też ma brak łączności. Po co zatem pytać o router itp?
    Cytat:

Ponieważ może mieć coś "skopane w ustawieniach sieci. By wyeliminować tę opcję musiałby podłączyć się bezpośredni kompem do ETHM (po odpowiedniej konfiguracji adresów). Dlatego też pytam o router.
  • Poziom 15  
    Stan-Mar napisał:
    dambonet napisał:
    Cytat:

Ponieważ może mieć coś "skopane w ustawieniach sieci. By wyeliminować tę opcję musiałby podłączyć się bezpośredni kompem do ETHM (po odpowiedniej konfiguracji adresów). Dlatego też pytam o router.
    Zgoda, zauważ jednak że kolega pisał wcześniej o działającej JAVIE a braku możliwości działania programu GuardX, moim zdaniem w tym przypadku ustawienia sieci można sobie na tym etapie odpuścić. Nadal kolega nie napisał nam, czy oprócz poprawnie działającej szyny manipulatorów podłączył dobrze kabelek RS?
    Połączenie RS pomiędzy centralą a ethm nie jest konieczne (do javy i guarda). Połączenie przez javę, czyli przez przeglądarkę nie wymaga praktycznie robienia "niczego". W przypadku GuardX trzeba tam kilka parametrów wpisać. Może gdzieś tam jest literówka ?
  • Poziom 19  
    dariusz.bembenek napisał:
    Połączenie RS pomiędzy centralą a ethm nie jest konieczne (do javy i guarda). Połączenie przez javę, czyli przez przeglądarkę nie wymaga praktycznie robienia "niczego". W przypadku GuardX trzeba tam kilka parametrów wpisać. Może gdzieś tam jest literówka ?

Tak jak kolega podpowiada. Kabelek RS tylko pod dloadx.Moduł ETHM-1 pod guardx działa jak wpięcie RS pod manipulator. Problemów może być kilka. Potrzebne info o konfiguracji sieci, konfiguracji samego ETHM-1, no i czy przypadkiem windows firewall czegoś nie zablokował (może program guardx?). Bez takich infornacji nikt tu nie pomoże. Wróżki wyjechały za granice ;)
  • Poziom 8  
    Witam. Wszystko sprawdziłem. Połączenie tak ustawione jak opisano. Guard łączy się z ETHM-1. Piszę że jest połączony, a po tym: błąd odpowiedzi servera.
    Powodzenia.
    Kolego mam wrażenie, że bardziej zależy nam na uruchomieniu tego systemu niż Tobie.
    Nie wiem jak tam Windows 8 ma się do takich zabaw, ale czy próbowałeś na np. Windows 7 lub Windows XP ? Może jakieś uruchomienie w trybie administratora czy coś ?
    Jakie wersje modułów (centrala i ethm) - proponuję przefleszować do najnowszych firmware.
  • Poziom 8  
    Bardzo jestem wdzięczny za porady. Już GuardX poprawnie działa. Ale DłoadX łączy się z centralą. Pisze że odbiera dany. Tak może trwać dość długo. Proszę o pomoc.
  • Poziom 2  
    I co było problemem? Bo piszesz, że już jest ok ale nie wiadomo co było powodem braku łączności. Pytam bo mam ten sam problem i głowię się jak go rozwiązać a porad kolegów nic nie wynikło, wprawdzie ja mam centralę wrl ale to nie ma większego znaczenia.
  • Poziom 19  
    ramzes_ok napisał:
    I co było problemem? Bo piszesz, że już jest ok ale nie wiadomo co było powodem braku łączności. Pytam bo mam ten sam problem i głowię się jak go rozwiązać a porad kolegów nic nie wynikło, wprawdzie ja mam centralę wrl ale to nie ma większego znaczenia.

A co miało wyniknąć skoro nie podał nikt żadnych danych dotyczących konfiguracji sieci urządzeń itp. Nikt tu nie ma szklanej kuli.
  • Poziom 8  
    Zaprogramować według instrukcji modulu ETHM-1 strona 8. Tylko chcę powiedzieć że: klucz serwera - identyczny z zaprogramowanym w module dla łączności z programem GuardX - klucz pozostały. Powodzenia.
  • Poziom 9  
    Witam
    Podepne się pod temat
    Również mam Integra Control .
    Mój problem polega na tym że na jednym z telefonów komórkowych nie łączy się z centralą. Z innym telefonem łączy się bez problemu. Na info Satela powiedzieli mi że trzeba wylogować jeden żeby mógł drugi. To nie prawda, zainstalowałem na trzecim androidzie app i na dwóch jest połączenie bez problemów a na tym jednym cały czas problem.
    Dodam, że wcześniej działało coś się pochrzanilo tak przypuszczam po przywróceniu telefonu z kopii zapasowej przez twrp. Ale co na ten problem wpłynęło , może ktoś wie i pomoże...
  • Poziom 2  
    Witam,
    Ja bym spróbował usunąć konto z aplikacji Integra control i ponownie je wgrał. Powinno pomóc. Dobrze by było wgrać najnowszy firmware do centrali i do ethm. To pomaga na wiele problemów a na pewno nie zaszkodzi. Przy tworzeniu nowego konta w aplikacji Integra Control proponuję by nie wkradł się żaden błąd wgrać przez kod QR który jest zakładce ethm w DloadX. Dobrze jest by przy pierwszym logowaniu telefon był ustawiony na transmisję danych komórkowy a nie miał połączenia z WiFi zwłaszcza jeżeli jest to w tej samej sieci. Nie wiem od czego to zależy ale tak się zachowują zwłaszcza jeżeli jest to iPhone.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    piotr684 napisał:
    Witam
    Podepne się pod temat
    Również mam Integra Control .
    Mój problem polega na tym że na jednym z telefonów komórkowych nie łączy się z centralą. Z innym telefonem łączy się bez problemu. Na info Satela powiedzieli mi że trzeba wylogować jeden żeby mógł drugi. To nie prawda, zainstalowałem na trzecim androidzie app i na dwóch jest połączenie bez problemów a na tym jednym cały czas problem.
    Dodam, że wcześniej działało coś się pochrzanilo tak przypuszczam po przywróceniu telefonu z kopii zapasowej przez twrp. Ale co na ten problem wpłynęło , może ktoś wie i pomoże...

sprawdz w telefonie czy android udostepnił wsyzsktie uprawnienia dla aplikacji.
  • Poziom 9  
    Czy masz na myśli : Aplikacje_uprawnienia
    CY jeszcze gdzieś indziej?

Dodano po 49 [sekundy]:

Czy masz na myśli : Aplikacje_uprawnienia
    Czy jeszcze gdzieś indziej?

Dodano po 47 [minuty]:

Konto również usuwałem ze wszystkim z pamięci telefonu..
    Instalowałem na nowo , dodawałem centrale z kodu QR i nic.
    Sprawdziłem na drugim telefonie czy jakieś inne uprawnienia potrzebuje program., te same.
    Więc dlaczego jest błąd połączenia?
    Po instalacji również wyłączyłem wifi, zostawiłem tylko LTE.
    Zastanawiam się czy w ustawieniach telefonu coś przypadkiem nie wyłączyłem? Ale gdybym wiedział co nie prosiłbym o pomoc :))