Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vivanco DM60 - Buczenie mikrofonu pod pc.

prlunitra 01 Kwi 2013 20:55 1272 6
  • #1 01 Kwi 2013 20:55
    prlunitra
    Poziom 16  

Witam. Mam mikrofon VIVANCO DM60, który jest podpięty pod komputer przez "przejściówkę". Problem dotyczy się jego ekranizacji, gdyż gdy w komputerze dam mick boost podbija nie tylko mój głos, ale również buczenie wynikające z braku ekranizacji mikrofonu, lecz nie wiem jak to zrobić.
    O to w jaki sposób podłączyłem mikrofon pod komputer:

Link

(film nie jest mój!)

Lecz ja przylutowałem kable do wtyczki.

To wygląda następująco:
    Są dwie wtyczki. Duża i mała.
    Małą podłączyłem pod komputer, a duża luzem leży/wisi nie podłączona.

I problem jest taki, że nie wiem jak mam zekranizować aby nie było tego buczenia:/.

Pomoże ktoś? -pozdrawiam-

0 6
  • #2 01 Kwi 2013 21:03
    kizek
    Poziom 35  

Zastosować przewody ekranowane.

0
  • #3 01 Kwi 2013 21:28
    prlunitra
    Poziom 16  

Gdy podłączam ten duży jack pod wzmacniacz, buczenia nie ma, lecz gdy podłącze pod wzmacniacz mały jack, jest buczenie:/. A jak taki kabel z ekranizować?, gdyż nie mam takowego kabla przy sobie:/.

0
  • #4 01 Kwi 2013 21:43
    kizek
    Poziom 35  

Czy na pewno prawidłowo podłączasz duży "jack" z tym małym "jackiem" chodzi mi o żyłę środkową, możesz wykorzystać dowolny przewód audi-video aby to połączyć.

0
  • #5 01 Kwi 2013 22:29
    prlunitra
    Poziom 16  

za bardzo to nie wiem, gdyż kabel jest od słuchawek i na kalach nie było oznaczenia kolorami (lewy, prawy) więc, nie wiem czy dobrze go podłączyłem:/

Jeden kabel był luźny bez "izolacji" którą się opala i podłączyłem go pod plus dużego jacka, a ten drugi kabel który był w izolacji i podłączyłem go pod minus. Wtyczka od mikrofonu jest mono, a wtyczkę którą podłączam pod komputer jest stereo, więc musiałem zewrzeć kanały lewy i prawy.

0
  • #6 01 Kwi 2013 22:38
    kizek
    Poziom 35  

Spróbuj kontrolnie zamienić przewody podłączane do dużego "jacka" i sprawdź czy nadal masz to buczenie.

0
  • #7 01 Kwi 2013 23:29
    prlunitra
    Poziom 16  

Zamiana miejscami kabli pomogła :D. Zero szumów, nic :D Wszystko pięknie i the best :D Dziękuję za zainteresowanie się tematem:D -Pozdrawiam-

0