Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seg CT 7800- nie startuje

22 Lut 2005 17:27 1134 2
  • Poziom 20  
    Po włączeniu do sieci Tv nie odpala z klawiatury ani z pilota. Świeci kontrolka(czerwona) ,dodam ,że telewizor ma sprawny zasilacz, bo udało mi się uruchomić go sztucznie ,tzn podałem zasilania na wszystkie punkty i wystartował, ale nie do końca bo poza ciemnym śnieżeniem nic niedziała ani pilot ani klawiatura.Wcześniej był problem w tym Tv z kolorem OSD ,mianowicie nie było widać co się dzieje włączając poszczególne funkcje. Brakowało chyba zielonego na funkcjach ekranowych, ale treść obrazu miała zielony kolor normalnie.Telegazeta też kolorowa.I telewizor grał tak rok czasu a teraz zgasł i nie da się go włączyć.
    Procesor: CTV351S*VE1 TF4638*A jest też tam TDA 8362 A Na płycie oznaczenie AK 12-0569.
    Czy to może być TDA czy procesor, od czego zacząć ?Czy telewizor powinien wystartować bez tego TDA. Aha na procku są jakieś napięcia , 5v też jest. Niestety nie mam schematu.
  • Poziom 17  
    sprawdź zasilanie trafka ster.H
  • Poziom 18  
    wymieniłem procesor- wstawiłem CTV352S/V1*0 niby jest inny ale ruszyło ijest ok,więc zamykiam temat. Przepraszam ale napisałem przez pomyłkę ze szwagra loginu. Adielektro.