Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP - Pavilion DV6 problemy z grami

01 Kwi 2013 21:29 1869 21
  • Poziom 7  
    Witam,

Mam problem z grami. Problem pojawił się po formacie. Wcześniej działało wszystko, ok, grałem w Skyrima beż żadnych problemów, teraz jak włączam Skyrima lub inną grę objawy są takie same - po ok. 1 minucie gry zaczyna się ciąć, laguje, muza trzeszczy. Jak wychodzę z gry jest wszystko ok.

Napiszcie proszę jakie info mam podać by móc spróbować rozpoznać problem.

Sprzęt to:

Intel Core i7-720QM
    nVIDIA GeForce GT 230M (GT216)
    Ram 4 gb

Nie wiem jakie dane mam napisać więc proszę o podpowiedź.
  • Spec od komputerów
    Wykonaj test Power Supply programem OCCT (15 minut testu). Wklej na forum wykresy uzyskane po teście.
    Wrzuć screen z głównego okna programu CrystalDiskInfo.
  • Poziom 43  
    Jeśli przed reinstalowaniem systemu było OK więc wygląda to na brak jakiś sterowników lub czegoś nie doinstalowałeś.
    Jak wyglądają temperatury pod obciążeniem ? Wklej screen z HWMonitor.
  • Poziom 7  
    Właśnie sprawdzam OCCT to co prosiliście (test się skończy sam po 15 minutach? ). Jeszcze nadmienię, że laptop chodzi cały dzień i jest w sumie nieźle nagrzany.. ale problemy pojawiaj się również na dopiero co odpalonym sprzęcie.

Dodano po 28 [minuty]:

Gdzie te wykresy z OCCT się zapisują na dysku?
  • Poziom 43  
    W Moje dokumenty przeważnie.
  • Poziom 7  
    Póki co mam OCCT

HP - Pavilion DV6 problemy z grami HP - Pavilion DV6 problemy z grami HP - Pavilion DV6 problemy z grami HP - Pavilion DV6 problemy z grami HP - Pavilion DV6 problemy z grami HP - Pavilion DV6 problemy z grami HP - Pavilion DV6 problemy z grami HP - Pavilion DV6 problemy z grami HP - Pavilion DV6 problemy z grami HP - Pavilion DV6 problemy z grami

HP - Pavilion DV6 problemy z grami HP - Pavilion DV6 problemy z grami HP - Pavilion DV6 problemy z grami

Dodano po 8 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

• Spec od komputerów
    Temperatury nieco za wysokie. Wyczyść układ chłodzenia.
    Dysk uszkodzony. Kopiuj dane na inny nośnik. Jeśli jest na gwarancji, to z niej skorzystaj.
  • Poziom 7  

Dodano po 2 [minuty]:

miecho18 napisał:
    Temperatury nieco za wysokie. Wyczyść układ chłodzenia.
    Dysk uszkodzony. Kopiuj dane na inny nośnik. Jeśli jest na gwarancji, to z niej skorzystaj.

Wyczyść układ chłodzenia - tzn. rozkręć lapa i zrób to ręcznie?

Dodano po 4 [minuty]:

Który zrzut i w którym miejscu mówi o uszkodzeniu dysku?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Trochę za ciepło ma ten laptop, przeczyść układ chłodzenia - albo rozbierasz albo dmuchasz kompresorem - ale ta pierwsza opcja najbardziej skuteczna.
    Dysk jeszcze nie wygląda źle, musisz tylko patrzeć na parametr C5 czy się nie będzie zwiększał. Jeśli co miesiąc będzie przybywać relokowanych sektorów to zapisuj ważne dane na inny nośnik. Teraz jeszcze nie ma tragedii.
  • Poziom 7  
    Inne są zielone kropki, więc chyba jest ok.

Rozumiem, że może czekać mnie wymiana dysku w lapie? Czy to może/jest przyczyna zacięć? W opisie, który mi przekazałeś jest napisane, że im wyższy parametr tym lepszy - u mnie jest 100? to maksymalny?

Czy może to być jednak np wina nienagrania wszystkich sterowników?

Dodano po 3 [minuty]:

W necie znajdę bezproblemowo informacje jak wyczyścić układ chłodzenia, czy lepiej jako osoba z zerowym doświadczeniem lepiej się za to nie zabierać i dać to komuś kto to już robił lub po prostu użyć sprężonego powietrza (to coś w ogóle da?)
  • Spec od komputerów
    Wartości RAW w/w parametrów w sprawnym dysku mają wynosić zero.
    Dysk może być powodem problemów, ale najpierw wyczyść chłodzenie i sprawdź czy będzie poprawa.
    Dodatkowo wrzuć screen z menedżera urządzeń.
    Cytat:
    czy lepiej jako osoba z zerowym doświadczeniem lepiej się za to nie zabierać i dać to komuś kto to już robił lub po prostu użyć sprężonego powietrza

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Jeśli posiadasz odrobinę zdolności manualnych, to powinieneś sobie poradzić. Można użyć sprężonego powietrza, ale przedtem należy zablokować wentylator.
  • Poziom 7  
    Z menadżera mam wszystkie opcje "poroztwierać" ? i wrzucić sreena?

Rozumiem, że sprężone powietrze to jedyny sposób bezinwazyjny?
  • Spec od komputerów
    Nie. Generalnie jeśli w menedżerze urządzeń nie ma żadnych znaków zapytania, wykrzykników, to znaczy, że wszystkie sterowniki masz zainstalowane.
    Cytat:
    Rozumiem, że sprężone powietrze to jedyny sposób bezinwazyjny?

Jest to najszybszy sposób, ale na pewno nie najdokładniejszy.
  • Poziom 7  
    miecho18 napisał:
    Nie. Generalnie jeśli w menedżerze urządzeń nie ma żadnych znaków zapytania, wykrzykników, to znaczy, że wszystkie sterowniki masz zainstalowane.

Mam przy innych urządzeniach tylko.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Zainstaluj brakujące sterowniki.
  • Poziom 39  
    Jedna rzecz mnie dziwi, dlaczego prędkość procesora stoi na poziomie 1200 MHz, skoro nominalna prędość to 1600 MHz i 2800 MHz Boost. Jaki jest wybrany profil w zarządaniu energią? Powinno być wybrane "zalecane przez HP".
    Laptop to seria dv6-2000? Niestety tam przy mocnym procesorze + dedykowanej grafice chłodzenie nie wyrabia.
  • Poziom 7  
    W opcjach zasilania miałem ustawione oszczędność energii, zmieniłem na zalecane.

Laptop nie pamiętam, ale chyba jest to 2060 et, tyle, że jest to sprzęt regenerowany, czy jakiś tam inny.

Zainstalowałem brakujące sterowniki. Na pierwszy rzut oka pomogło, ale jeszcze nie sprawdzałem w 100%.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Oszczędność energii = zmniejszenie mnożnika CPU i działa z niższym taktowaniem. Przedmuchaj go jeszcze powietrzem z kompresora to się polepszy bo może powstawać throttling powyżej pewnej niebezpiecznej temperatury dla CPU.
  • Poziom 38  
    Mam też laptopa z serii DV6. I ja mam 2 tryby pracy GPU. Czy po kliknięciu prawym przyciskiem myszy ( na pulpicie ) masz coś typy : "Catalyst control center". Lub też "Zmień tryb pracy GPU ". Jeżeli znajdziesz to odezwij się.
  • Poziom 7  
    MrDoimer napisał:
    Mam też laptopa z serii DV6. I ja mam 2 tryby pracy GPU. Czy po kliknięciu prawym przyciskiem myszy ( na pulpicie ) masz coś typy : "Catalyst control center". Lub też "Zmień tryb pracy GPU ". Jeżeli znajdziesz to odezwij się.

Nic takiego nie mam. Może gdzieś a panelu sterowania, ale teraz nie mam czasu szukać niestety.

Mam szukać trybu pracy GPU?
  • Poziom 15  
    Catalyst jest dla grafik AMD, a nie dla Nvidii.