Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki problem z mikrofonem - G

Witkacy8 01 Kwi 2013 22:20 894 3
  • #1 01 Kwi 2013 22:20
    Witkacy8
    Poziom 20  

Witam.
    Mam podłączone słuchawki z mikrofonem do wyjścia na froncie obudowy.
    Używam do komunikacji poprzez program TeamSpeak, mikrofon aktywuje się głosem.
    No i broblem polega na tym ,że gdy ktoś głośniej coś powie mikrofon się aktywuje i daje echo temu mówiącemu.
    Myślałem że to problem słuchawek, ale nawet już podłączałem słuchawki jednego zestawu i mikrofon drugiego,myslałem że coś się indukuje na kablach.Ale nadal to samo.
    Czyli problem raczej tkwi na przewodach wewnątrz obudowy,oglądałem je i niby wszystko dobrze,ale problem jednak istnieje.
    Mam płytę GA-H55-UD3H i obudowę wraz SilentiumPc Gladius X80.
    Proszę pomóżcie.

0 3
  • #2 01 Kwi 2013 23:55
    zygfryd.W
    Poziom 20  

w opcjach mikrofonu zmniejsz jego głośność.

0
  • #3 02 Kwi 2013 07:41
    Witkacy8
    Poziom 20  

Tak,też myślałem że może mikrofon słyszy słuchawki,dlatego wziałem drugie słuchawki a mikrofon ten sam i efekt nadal występował.
    Nawet jak z gniazda słuchawkowego wyjąłem wtyczkę a wpięty sam mikrofon to ten efekt też występuje.
    Żeby ustąpił to muszę ściszyć mikrofon do takiego poziomu że już nie wykryje mi głosu.
    Albo coś w kablu łączącego płytę bym musiał zmienić(wtyczki w obudowie są dwie AC97 i HDAudio ,na płycie gniazdo według specyfikacji współpracuje z jednym i drugim,lecz gdy podłączę AC97 mikrofonu w ogóle nie wykrywa.(Słchawki działają)

0
  • #4 19 Lut 2015 21:48
    eryk100
    Poziom 12  

Problem wydaje mi się prosty. Windows ma tak naprawdę dwa miksery: odtwarzania i nagrywania.
    Sposób 1. W mikserze nagrywania masz pewnie zaznaczony tor sumujący wszystkie dźwięki jest on różnie opisywany w zależności od sterowników karty muzycznej np. What you hear. Trzeba w tym mikserze zaznaczyć by dźwięk był przechwytywany z toru MIC (mikrofonu). wtedy nie powinieneś mieć sprzężenia akustycznego. Jeżeli się pojawi to:
    a) ściszasz głośniki
    b) zwiększasz odległość mikrofon - głośnik.
    c) zależy od typu mikrofonu: w przypadku mikrofonu elektretowego często trzeba wyłączyć przedwzmacniacz w opcjach albo - w nowych kartach muzycznych - płynnie zmniejszać jego wzmocnienie co ograniczy czułość mikrofonu i da efekt podobny do tego opisanego w ppkt. a) i b).

Sposób 2. Jeżeli chcesz mieć zaznaczony tor what you hear (czyli tzw tor sumy) W mikserze odtwarzania trzeba wyciszyć tor mikrofonu, wtedy nie będziesz miał sprzężenia akustycznego bo mikrofon nie będzie puszczony na wyjście (głośniki lub słuchawki).

0