Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy da sie zregenerować bateria Dell XPS702X

01 Kwi 2013 23:53 3780 8
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z akumulatorem w moim dellu (18 miesięcy )
    Sprawa wygląda tak że wczoraj normalnie bateria trzymała dwie godzinki a dziś kaplica całkowita
    Bateria jest 9komorowa
    Po uruchomieniu kompa pokazało mi że jest 20% i nie ładuje
    Generalnie laptop całkowicie przestał ją ładować i informuje o konieczności wymiany
    a dzień wcześniej normalnie bateria starczała na powiedzmy 2 godziny
    Kontrolka ładowania mruga na przemian 4 razy pomarańcz a 1 raz biało i tak w kółko
    w żaden sposób nie możliwości wymusić ładowania
    fotka poniżej z BatMon

poniżej fotki płytki w baterii
    Czy da sie zregenerować bateria Dell XPS702X Czy da sie zregenerować bateria Dell XPS702X Czy da sie zregenerować bateria Dell XPS702X Czy da sie zregenerować bateria Dell XPS702X

Poczytałem troszkę na temat regeneracji i wydaje mi się że za wiele tu nie zwojuję ze względu na scalak
    Może bezpiecznik się przepalił ,w paru wątkach było o tym wspominane, jeśli tak to który to jest
    czy da się coś z tym zrobić !!!!!

Koledze też padła bateria(6komorowa) foto zepsutej w takim lapku jak mój, tam jest komunikat ROZWAŻ WYMIANĘ BATERII ale bateria się ładuje tyle że krótko trzyma

• Poziom 23  
    Bateria wymaga wymiany ogniw, możliwe, że wymagany równiez reset sterownika, a jako, że Twoja bateria jest na układzie bq8050 oraz produkcji Sanyo, moim zdaniem bez Sanyo Tools nic z tą baterią nie zrobisz. Jak naprawić bezpiecznik było poruszane w wielu wątkach na tym forum - połącz delikatnie cyną wszystkie trzy wyprowadzenia bezpiecznika. W baterii Twojego kolegi (zakładając że ma małą liczbę cykli) wystarczy podmienić ogniwa i na nowo skalibrować baterię.
  • Poziom 10  
    Dzieki za odpowiedz
    Mam jeszcze jedno pytanie ,zastanawia mnie to że moja bateria tak padła z dnia na dzień, dokładnie wczoraj trzymała niemal jak nowa (2h) a dziś totalnie nic
    więc na ogniwa to ,,chyba" bym nie stawiał

Z batmon o ile dobrze patrze to w mojej baterii ogniwa wskazują jeszcze że mają 5287mAh sprawności (nowa 9301 mAh )więc to jakieś 60% sprawności ,zastanawia mnie czy to na pewno ogniwa

Na drugiej baterii ewidentnie widać że ogniwa siedzą maja jakieś 10% sprawności
    Więc może elektronikę do mojej przełożyć ??? i ewentualnie jak to zadziała bo ta kolegi jest 6 komorowa a moja 9komorowa

• Poziom 23  
    to że bateria lit-ion przestaje działać z dnia na dzień jest normalne. Żeby ocenić kondycję ogniw trzeba trochę te ogniwa przetestować. Sprawdzić napięcie przed i pod obciążeniem oraz zmierzyć rezystencję wewnętrzną. Jeżeli bateria ma prawie dwa lata, to na pewno ogniwa są do wymiany. Bez ich wymiany za dwa-trzy miesiące problemy z baterią mogą się znowu pojawić.

Teoretycznie manewr z podmianą elektroniki oraz ponowną kalibracją baterii powinien się udać. Kontroler powinien na nowo samodzielnie obliczyć aktualną pojemność baterii po kilku cyklach. Przedtem sprawdź jednak, ile cykli ma kontroler w baterii Twojego kolegi. Możliwe, że jest tam wymagany również reset.

• Poziom 23  
    Nalezy wymieniać wszystkie ogniwa równocześnie. Wymiana samego uszkodzonego pakietu nic nie da, gdyż nowy pakiet będzie miał inna rezystencję wewnętrzną niżeli pozostałe ogniwa. Jeżeli chodzi o elektronikę, to jeżeli kontroler jest zablokowany, to na pewno będziesz musiał go zresetować. Bezpiecznik jest ok, jeżeli jest przejście pomiędzy wszystkimi trzema wyprowadzeniami.