Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ropam PCR 6-rf - System podłączenia z czujkami Bingo i IX

02 Kwi 2013 00:53 4533 2
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich. Wiem, że było kilka podobnych tematów, jednak głownie opierały się one na produkcie Neo. Czy mógłby ktoś zweryfikować, czy dobrze próbuje podpiąć system czujek - jeden rodzaj to Bingo, a drugi to IX.

  W miejsca r1 i r2 oczywiscie kondensator przyjdzie 1,1k
  Rysunek podłączenia zrobiłem według tego co było w instrukcji , Instrukcja Ropam. Mam nadzieję że dobrze? Jakby ktoś bardziej obeznany mógł zobaczyć. Nie rozumiem dlaczego antysabotażowe w instrukcji podpięte jest pod GND drugie, a nie TMP w centrali. Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć? Pierwszy rysunek podłączenie przedstawia IX , a drugi czujki Bingo.

  No i jeszcze jedna ważna sprawa, w związku z tym że czujek będzie wyłącznie 3, zostaje mi jedno gniazdo L4. W Instrukcji jest napisane tak
  (do niewykorzystanych wejść należy podłączyć rezystor 1,1; Ix-GND jeżeli wejścia pracują jako 2EOL/NC lub zewrzeć zworką do GND jeżeli skonfigurowane są jako NC)Czy wystarczy włożyć rezystor tak jak tu zaproponowałem na ostatnim rysunku?

 • Poziom 25  
  Podłączenie prawidłowe.... :)
  Tylko nie kondensator 1.1 a rezystor 1.1K
 • Poziom 9  
  Tak zgadza się. Podłączone i działa wyśmienicie u kolegi. Warte zapamiętania jest to, że jeśli nie wykorzystamy wszystkich miejsc na czujki - oznaczonych L... to musimy spiąć je rezystorem 1.1k z GND. Inaczej alarm sygnalizuje przy konfiguracji 2eol/nc awarię - słaba bateria pilota.