Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco model 35c12 2.3hpi 2003r nie odpala.

numeratorek 02 Apr 2013 12:21 10677 3
    numeratorek
    Level 11  
    Witam wszystkich mam problem z Iveco 35c12 2.3hpi 2003r. Auto zgasło kontrolka wtrysku mrugała,po zdiagnozowaniu komputerem wirtha wyszło że uszkodzone są wtryski 1 i 4.Wtryski wszystkie zostały oddane do sprawdzenia i potwierdziło się 1 i 4 trzeba było zregenerować reszta dobra. Po zamontowaniu kontrolka wtrysku dalej mruga błędów wirth nie widzi :/ samochód dalej nie odpala. Okazało się że po przekręceniu kluczyka tylko przez chwilę pokazuje się prąd na pompie paliwa elektrycznej na ramie lekko puści paliwo i układ nie ma paliwa i nie pali. Miałem taki swój drugi czujnik ciśnienia paliwa podmieniłem go na listwie paliwowej dalej bez zmian, wyczyściłem regulator ciśnienia paliwa w pompie wysokiego ciśnienia i też nic nie pomogło. Dalej mruga kontrolka wtrysku i tylko przez 2s jest prąd na pompie paliwa. I nie wiem czy tak ma być ale zauważyłem że podczas kręcenia rozrusznikiem zapala się kontrolka od immo code.Czy to może być problem z immo ?W jednym czasie padły dwa wtryski i immo. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić.
    Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Dodano po 15 [minuty]:

Podłączyłem jeszcze raz pod komputer i w sterowniku silnika jest jakiś dziwny numer błędu :
    6A-zasilanie czujników (przekroczenie normalnego zakresu)- obecny

Akumulator jest dobry dobrze naładowany .
    numeratorek
    Level 11  
    Czy nikt nie spotkał się z podobnym problemem ?
    Mati-lol1
    Level 1  
    Witam, udało Ci się zdiagnozować problem? Bo posiadam takiego samego po zmianie turbo pochodził 30 min, zgasł i jest nie do odpalenia. Wiecie co może go boleć
    treoplor
    Level 8  
    witam znalszłeś rozwiązanie twojego problemu? iveco działa?