Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool awo/d 43135 - nie wiruje, kod F:07

mbb90 02 Kwi 2013 14:11 3654 3
  • #1 02 Kwi 2013 14:11
    mbb90
    Poziom 12  

Witam.

Od jakiegoś czasu (od 2 lat około) pralka z tematu ma problem z wirowaniem. Z rok temu wezwany był fachowiec który stwierdził, że złe pranie pakuje się do pralki i dlatego nie wiruje. Skasował siedem dych i pojechał.
    Pralka czasem ma lepsze, a czasem (częściej) gorsze dni. Obojętnie na jakim programie, czy na praniu, płukaniu i wirowaniu, czy samym wirowaniu nie wiruje.
    Wodę wypuszcza, następnie obraca się powoli i słychać jak lekko przyspiesza choć nieznacznie. Powtarza tak kilkakrotnie, aż zakończy program.
    Ostatnio przed świętami pralka zatrzymała się z palącą się czerwoną diodą od serwisu z kodem F:07.
    Wyczyściłem filtr, przeczyściłem komutator, szczotki wyglądają ładnie, pasek też wygląda na naprężony.
    Wsadziłem pranie do odwirowania, ustawiłem na płukanie+wirowanie. Nie wywirowała. Następnie ustawiłem na krótkie 3minutowe wirowanie i tym razem udało się pranie suche. Po nastawieniu następnego prania już nie odwirowała prania.
    Teraz spróbowałem puścić bez prania z pustym bębnem, także nie osiągała większych prędkości.
    próbowałem też uruchomić na mniejszych prędkościach niż 1000obr/min też nic to nie dało.
    Gdzieś czytałem, że można popatrzyć na kubek hydrostatu czy jest czysty, jednak nie wiem gdzie on jest :P

PS. Dzisiaj mi mama powiedziała, że pierze 2 prania, po czym gdy nie odwiruje żadnego pakuje obydwa naraz do bębna i dopiero wtedy jej wywiruje, a więc jest to związane chyba z rozkładem prania w bębnie.
    Na jakiej zasadzie wykrywany jest prawidłowe wyważenie prania?
    Pozdrawiam.

0 3
  • #3 03 Kwi 2013 12:59
    egon42
    Poziom 37  

mbb90 napisał:
    Na jakiej zasadzie wykrywany jest prawidłowe wyważenie prania?
    Na zasadzie pomiaru prądu pobieranego przez silnik i analizie jeżeli wahania prądu są za duże to wirowanie nie jest włączane.

0
  • #4 05 Kwi 2013 16:41
    mbb90
    Poziom 12  

Czytałem ten temat 2 razy.

Tak właśnie myślałem, że na podstawie poboru prądu przez nierówno obciążony silnik.

oki, Jak na razie pralka dalej wiruje jak jej się zachce, chociaż zdarza jej się częściej odwirować. W takiej sytuacji nie dopuszczą mnie do niej ze śrubokrętem. Muszę czekać na kolejne zapalenie czerwonej diody.

Tak, że na razie dzięki.

0