Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire One D260 - Zamulający Windows 7.

Daniell0125 02 Kwi 2013 14:32 13776 60
  • #1 02 Kwi 2013 14:32
    Daniell0125
    Poziom 8  

Witam. Otóż jestem w posiadaniu dwóch laptopów Acer, a dokładnie laptopa i notebooka. A więc Laptop Acer Aspire 3690 to już sprzęt 6 letni ale działa nawet całkiem całkiem na Windows XP. Notebook został zakupiony 2 lata temu i przez ok 1,5 roku leżał nieużywany. No i jest na nim zainstalowany Windows 7. No i tu sie zaczyna problem. Internet jest na 3G karte ale kit z nim. Notebook Ogólnie zamula, jest na nim około 55 procesów przy starcie systemu. I oto moje pytanie. Co moge zrobić by chodził podobnie do tego. Dodam iż zwykle tam użycie procesora jest 100 % a najwięcej zżera svchost.exe

Ps. Raczej nie jest możliwością, że lepszy sprzęt chodzi gorzej od starszego tylko dlatego, że jest inny system.

+ Daje logi z OTL i DDS

( Jak napisałem nie w tym dziale to z góry przepraszam i prosze o przeniesienie, dziękuje ).

0 29
  • #2 02 Kwi 2013 16:07
    diseasekowalski
    Poziom 35  

D260 nie jest wydajnym sprzętem.. Nie ma co oczekiwać cudów ale niech się wypowiedzą specjaliści od wirusów.

0
  • #3 02 Kwi 2013 16:12
    Świr
    Poziom 34  

Moja rada (być może zostanę skrytykowany) to przesiadka na XP, albo któregoś linux-a. Niestety jak mój poprzednik napisał - nie oczekuj zbyt wiele od tego sprzętu.

0
  • #4 02 Kwi 2013 16:14
    Daniell0125
    Poziom 8  

Nie oczekuję nawet zbyt wiele. Tylko w tym rzecz, że np jak na aspire 3690 mam ramu 512 a na acer one mam 1 gb. Jedyną różnice jaką zauważyłem to cache 512 jest na notebooku a na lapku 1 mb.

Jak sie nie bedzie nic dało zrobić to sie przeżuce po prostu na XP.

0
  • #5 02 Kwi 2013 16:15
    Świr
    Poziom 34  

Porównaj jeszcze procesory...

0
  • #6 02 Kwi 2013 16:18
    Daniell0125
    Poziom 8  

Procesory są takie same jak wspomniałem. Ale chyba na notebooku jest 2 rdzeniówka a na lapku 1.

0
  • #7 02 Kwi 2013 16:23
    mail4skwarka
    Poziom 19  

Zrobiłeś porządki w usługach oraz defragmentację?
    + wielkie czyszczenie niepotrzebnego softu pewnie od nowości.

0
  • #8 02 Kwi 2013 16:24
    Świr
    Poziom 34  

Sprawdź jeszcze raz i to porządnie, i napisz jaki masz procesor w notebooku, a jaki w netbooku.

0
  • #9 02 Kwi 2013 16:29
    Daniell0125
    Poziom 8  

W laptopie jest : Intel Celeron M processor 420 1 MB cache 1.60 GHz a na notebooku : Inter Atom Processor N450 1.66 GHz, 512 KB cache.

0
  • #10 02 Kwi 2013 16:31
    Świr
    Poziom 34  

No więc jak widzisz nie są to takie same procesory, a Intel Atom to z reguły taki "mułek bagienny". Jeśli chcesz, to czekaj na posty chłopaków, którzy pomogą Ci przeczyścić system, ale ja bym instalował najszybciej linux-a, ewentualnie XP-ka

0
  • #11 02 Kwi 2013 16:33
    Daniell0125
    Poziom 8  

Najpierw spróbujemy przeczyścić Windowsa 7 a jak nie da rady to będe bootować XP na USB bo w notebooku nie ma CD romu.

0
  • #12 02 Kwi 2013 16:41
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Kiedykolwiek ten mały acerek chodził normalnie? Czy od początku był mułowaty?

0
  • #13 02 Kwi 2013 17:19
    Daniell0125
    Poziom 8  

Od początku był tak zamulony, że masakra. Ale no co sie dziwić. System oni wgrywali a z nim mnóstwo programów. Dlatego dałem logi. Bo nie możliwe by bez nic uruchomienia było 54 procesy. jeszcze karta na 3G.

Dodano po 35 [minuty]:

To jak, pomoże ktoś ?

0
  • #14 02 Kwi 2013 17:55
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Kolego, ten netbook to niestety muł już z założenia.
    Każdy to wie i nikomu nie chce się udzielać w z góry straconym temacie..

0
  • #15 02 Kwi 2013 21:56
    Świr
    Poziom 34  

Myślę, że słuszne porady już padły. Zaproponuję co najwyżej dystrybucję Debiana, w miarę to na netbookach działa.

0
  • #16 02 Kwi 2013 22:46
    mail4skwarka
    Poziom 19  

Hej tam gdzie gwiazdka to usuń t
    *ABBYY FineReader 9.0 Sprint
    *Acer 3G Connection Manager
    Acer Crystal Eye webcam
    Acer ePower Management
    *Acer eRecovery Management
    *Acer ScreenSaver
    *Acer VCM
    *Acrobat.com
    *Adobe AIR
    Adobe Flash Player 10 ActiveX -> wersja 11
    Adobe Flash Player 10 Plugin -> wersja 11
    *Adobe Reader 9.1 MUI -> wersja11
    *Asystent rejestracji usługi Windows Live
    Atheros Communications Inc.(R) AR81Family Gigabit/Fast Ethernet Driver
    CCleaner
    ENE USB Card Reader Driver
    *EPSON Scan
    *Galeria fotografii usługi Windows Live
    Google Chrome
    Identity Card
    Intel(R) Graphics Media Accelerator Driver
    Intel(R) Rapid Storage Technology
    *Junk Mail filter update
    Launch Manager
    Microsoft .NET Framework 4 Client Profile
    Microsoft .NET Framework 4 Client Profile PLK Language Pack
    Microsoft Application Error Reporting
    *Microsoft Choice Guard
    Microsoft Office 2010
    *Microsoft Office Starter 2010 - Polski
    Microsoft Silverlight
    *Microsoft SQL Server 2005 Compact Edition [ENU]
    Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable
    Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.17
    Mobile Broadband drivers
    *Moduł Szybka instalacja pakietu Microsoft Office 2010
    MSVCRT
    MSXML 4.0 SP2 (KB954430)
    MSXML 4.0 SP2 (KB973688)
    *MyWinLocker
    *MyWinLocker Suite
    *Narzędzie do przekazywania usługi Windows Live
    *Norma Pro
    *Poczta usługi Windows Live
    *Podstawowe programy Windows Live
    Polski pakiet językowy dla programu Microsoft .NET Framework 4 Client Profile
    Realtek High Definition Audio Driver
    Security Update for Microsoft .NET Framework 4 Client Profile (KB2478663)
    Security Update for Microsoft .NET Framework 4 Client Profile (KB2572078)
    Security Update for Polski pakiet językowy dla programu Microsoft .NET Framework 4 Client Profile (KB2478663)
    *Shredder
    Synaptics Pointing Device Driver
    *Welcome Center
    *Windows Live Communications Platform
    *Windows Live Messenger
    *Windows Live Movie Maker
    *Windows Live Sync
    *Windows Live Writer

Co do Offica 2010 - używasz go ?

w procesach
    C:\Windows\system32\SearchIndexer.exe

Wyłącz w usługach WindowsSearch,

Defragmentacja Defrgglerem,

Szału nie będzie ale odżyje( :) )

1
  • #17 03 Kwi 2013 13:35
    diseasekowalski
    Poziom 35  

A czemu Kolega radzi odinstalowanie Office 2010 Starter?
    Tak samo program do OCR?
    i Acer 3G?

0
  • #18 03 Kwi 2013 14:03
    mail4skwarka
    Poziom 19  

diseasekowalski napisał:
    A czemu Kolega radzi odinstalowanie Office 2010 Starter?
    Tak samo program do OCR?
    i Acer 3G?

Potrzebne są?

Poza tym tam jest Office 2010 w pełnej wersji.

0
  • #19 03 Kwi 2013 14:36
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Podejrzewam, że skoro zostały zainstalowane (z wyjątkiem preinstalowanego asus 3G), to są potrzebne:

- office w wersji starter nie instaluje się tam domyślnie w fabryce - dopiero podczas uruchamiania office można wybrać czy zainstalowac starter, czy używac demo, czy wykupić produkt, a zainstalowane może być właśnie demo Office.
    - program do OCR najpewniej zainstalował sam Użytkownik
    - laptop z modułem 3g (ja przynajmniej mam taką wersję) bez managera 3g czasami omawia połączenia przez sieć komórkową z Internetem.

Ja nie twierdzę, że odinstalowanie tych programów nie ma nic na celu, ale właśnie interesuje mnie ten cel.

Więc czemu? :-)

0
  • #20 03 Kwi 2013 19:52
    mail4skwarka
    Poziom 19  

To może z innej beczki.
    Bo zaraz każdy będzie pytał a czemu to a czemu tamto.

Które programy mają bezwzględnie zostać ?

Będziemy czyścić i optymalizować i zobaczymy jaki będzie rezultat.

0
  • #21 04 Kwi 2013 14:24
    Daniell0125
    Poziom 8  

Mają tylko zostać pare programów . Norma Pro, Adobe i wszystkie Microsoft Office

0
  • #22 09 Lip 2013 20:28
    mpd123
    Poziom 12  

Mam ten model i znam twój problem :cry: . Jeżeli chcesz,by działał szybciej zainstaluj sobie system bez dodatków(ja tak zrobiłem i działa dobrze windows 7 profesional)
    Pozdrawiam mpd123

0
  • #23 09 Lip 2013 21:42
    kasiunia7777
    Poziom 39  

mpd123 napisał:
    zainstaluj sobie system bez dodatków

Wystarczy te śmieci usunąć, przeczyścić rejestr, zrobić porządek w autostarcie, wykonać defragmentację i masz ten sam efekt.
    Wszystkie fabryczne systemy od producentów laptopów są zaśmiecone i trzeba z nimi robić porządek. Z tym, że procesor intel atom jest bardzo słaby i nawet po zrobieniu porządków jakiejś wielkiej rewelacji nie będzie i będzie się lekko przymulał przy bardziej wymagających czynnościach.
    Na linuxie czy windows xp także ten netbook będzie ci przymulał, bo ten procesor jest za słaby nawet do przeglądania internetu - wszystko przez wymagającego flasha, on po prostu ten procesor zamula, a flash jest niestety teraz wszędzie.

Zacznij od tego:
    1) Daj zrzut ekranowy z msconfig zakładki uruchamianie tak żeby było wszystko widać.
    2) Wyczyść system i rejestr przez Ccleaner
    3) Wykonaj defragmentację dysku za pomocą Auslogics Disk Defrag, zaznacz w opcjach programu, aby pliki systemowe przenosił na początku dysku.

0
  • #24 28 Lip 2013 08:21
    mpd123
    Poziom 12  

"Na linuxie czy windows xp także ten netbook będzie ci przymulał, bo ten procesor jest za słaby nawet do przeglądania internetu"

Przepraszam nie zgodzę się z tym. Korzystam na tym laptopie z ubuntu (przedostatnia wersja) i nigdy mi się nie zawiesił . Nawet na windows-ie 7 (po ponownej instalacji bądź czyszczeniu systemu) można oglądać filmy i grać

0
  • #25 28 Lip 2013 08:35
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Tu nie chodzi mi o zawieszanie, a o moc obliczeniową tego procesora, jest bardzo słaba. Netbook powinien służyć do przeglądania internetu, ale wkładają tam tak kiepskie procesory, które są za słabe nawet do oglądania filmów w rozdzielczości HD na youtube i ogólnie kiepsko radzą sobie z flashem. Na ubuntu może ci lepiej pracować niż na windows 7, ale moc obliczeniowa procesora jest mała niestety, nie ma rewelacji.

0
  • #26 29 Lip 2013 18:37
    Świr
    Poziom 34  

Tak jak pisałem spróbuj z debianem. Postaw sam system, bez powłoki graficznej, i później doinstaluj wyłącznie co trzeba. Mam asusa eee na podobnym procesorze (nie pamiętam co w nim jest) i żadnych problemów nie ma. Co prawda HD z youtuba nigdy nie próbowałem, ale po co komuś taka jakość na netbooku?

0
  • #27 30 Lip 2013 20:38
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Po to, że pomału YT i inne serwisy tego typu przechodzą na HD. Nawet filmy w gorszej jakości są już odtwarzane przy użyciu tych samych silników co HD i widać pogorszenie się wydajności na słabszych sprzętach na KAŻDYM materiale na YT.

0
  • #28 30 Lip 2013 21:27
    kasiunia7777
    Poziom 39  

I do tego na każdych stronach jest flash(są też strony całe wykonane we flashu), który potrzebuje jednak dużo wydajniejszego procesora do komfortowej pracy niż te montowane w netbookach czyli Intel Atom, to bardzo mało wydajne procesory, mają wydajność jak 8-10letnie procesory w komputerach stacjonarnych typu AMD athlon czy celerony.
    Fajny ranking procesorów mobilnych:
    http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-procesory-rozpiska-osiagow.4344.0.html

0
  • #29 30 Lip 2013 21:44
    Kolobos
    Spec od komputerów

Daj screen z CrystalDiskInfo oraz Process Explorer.

0
  • #30 30 Lip 2013 21:47
    McMarycha
    Poziom 30  

Powiem tak sam jakiś czas temu miałem zamiar kupić aspire one i szukalem długo. Kupiłem d257 ponieważ ma on atoma n570. Niestety ty masz atoma 1-rdzeniowego więc wiele od nigo nie oczekuj. Zapewne masz także windows starter ze śmieciami od acer'a. Dobrze by było gdybyś zainstalował normalną 7 np. home premium, chociaż najlepiej by było postawić xp'ka z racji tego 1-rdzeniowca. Oraz zwiększyć ram do 2GB

0