Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

helikopter double horse 9051 - Helikopter nie chce się wznosić

kamciok555 02 Apr 2013 14:35 7245 13
    kamciok555
    Level 9  
    Helikopter double horse 9051 nie chce się wznosić.Co zrobić aby latał normalnie ?

helikopter double horse 9051 - Helikopter nie chce się wznosić
    Robert2307
    Level 13  
    Latał wcześniej?Jakieś dodatkowe objawy?Sprawdź czy zębatki wirnika prawidłowo się zazębiają
    kamciok555
    Level 9  
    Helikopter wcześniej działał i latał poprawnie. Po jakimś czasie zaczął latać około 2 cm nad ziemią lub wogóle nie startował. Ja jestem w tych sprawach troche zielony ale zauważyłem że zębatki trochę latają w górę i w dół a dolne śmigło ciężej chodzi
    wojtek 9007
    Level 39  
    Witam - mam obawy co do akumulatorka ( Li-Po 3,7v 1000mah ). Mam prośbę- czy możesz
    zdjąć kabinkę i zrobić fotkę ?
    Pozdrawiam.
    kamciok555
    Level 9  
    Na baterii pisze 3.7V 1000mah
    helikopter double horse 9051 - Helikopter nie chce się wznosić helikopter double horse 9051 - Helikopter nie chce się wznosić helikopter double horse 9051 - Helikopter nie chce się wznosić helikopter double horse 9051 - Helikopter nie chce się wznosić
    wojtek 9007
    Level 39  
    Witam -akumulator nie wygląda na spuchnięty. Ile lotów ( mniej więcej ) wykonałeś
    tym helikiem ?Czy latałeś na maxa aż do wyładowania akumulatora .
    Jeżeli posiadasz woltomierz to sprawdź czy po pełnym naładowaniu akumulator ma 4,2V.
    Pozdrawiam.
    kamciok555
    Level 9  
    latałem nim chyba 10 razy.Puźniej leżał około 3 miesiące bo nie wznosił się. Nie do końca władowywał się akumulator. narazie nie mam jak sprawdzić napięcia.Dźiś naładowałem go na maxa ale uniósł się tylko na 10cm i tylko na 3 , 4 sekundy a potem znów tak samo.
    wojtek 9007
    Level 39  
    Witam -nowy akumulator nie jest tani -może ktoś ze znajomych ma podobnego
    helika ,to wtedy można by wypróbować cz będzie normalnie latał.
    Pozdrawiam.
    Madrik
    moderator of Robotics
    Masz pakiet dwu ogniwowy. Razem jest na wyjściu od 6V (kompletnie rozładowany) do 8,4V (2 pełni naładowany). Napięcie nominalne 7,2V

Miernik ze sklepu za 10zl.

Zmierz napięcia pakietów. Niestety, te chińskie produkty są bardzo wrażliwe na niewłaściwą eksploatację, a pakiety LIPO to nie są ogniwa, które "zniosą wszystko" jak popularne NIMH. Wręcz przeciwnie - jak ze szkłem trzeba uważać.

Po drugie - sprawdzenie przeniesienia napędu. Zębatki lubią się ślizgać na wałku, a wówczas nie przekazują napędu. To samo, jeżeli wytarte są zęby.

Druga sprawa to silniki. Masz tam marniutkie silniczki szczotkowe, bardzo wrażliwe na przegrzanie. Łatwo jest je przegrzać, np. latając non-stop.
    Tracą wówczas właściwości magnesy w środku, a cały silnik sprawność.

A trzeci sprawa - uszkodzone wirniki. Choć tu raczej by to od razu wyszło przez dziwne zachowanie helikoptera po włączeniu silników (zmiana wyważenia).

A akumulator podobnej klasy kosztuje ok 50zł.

Double Horse może i wygląda atrakcyjnie i świeci po oczach niepotrzebnym aluminium - ale w założeniu producenta to produkt jednorazowy. Pobaw się, kup nowy.
    kamciok555
    Level 9  
    OK! sprawdze napięcie. A czy ktoś mógłby polecić jakiś tani akumulator do tego helika???
    wojtek 9007
    Level 39  
    Witam -najtańszy jaki znalazłem na Allegro nr.aukcji - 3142354336 .
    Jak umiesz lutować ,albo kolega umie to nr. aukcji -3137592935.
    Pozdrawiam.
    Madrik
    moderator of Robotics
    kamciok555 wrote:
    OK! zachwilę sprawdze napięcie. A czy ktoś mógłby polecić jakiś tani akumulator do tego helika???

Najpierw wszystko po sprawdzaj, potem się rozglądaj za zakupami.
    tiger85153
    Level 12  
    Witam! Proponuję ci poskładać ten helikopter, tak jak był wcześniej, z tym że nie podłączać do niego akumulatorka tylko zasilanie zewnętrzne. Mam na myśli cieniutki drucik emaliowany , a do niego zasilanie odpowiadające mocy tego akumulatorka. Wtedy będziesz mógł sprawdzić czy się wznosi. Jeżeli będzie startował to znaczy że to wina akumulatorka. Z tym że nie jestem pewien czy taki drucik zniesie tak duży prąd.

Moderated By Madrik:

Dziękujemy koledze za porady. Na przyszłość proszę powstrzymać się od porad, co do których sam nie masz pewności. Ostrzeżenie za porady szkodliwe i bez merytorycznej treści. Regulamin 3.1.11

marcin273
    Level 17  
    Posprawdzaj na aparaturze trymery od obrotów wirnika jak są na środek to daj na maxa w górę . U mnie taka zmiana zawsze pomagała jeszcze trochę polatać na padającym akumulatorku.