Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

antena pokojowa TV (wiem że temat wałkowany na okrągło)

djpeterek 22 Lut 2005 18:38 20232 17
  • #1 22 Lut 2005 18:38
    djpeterek
    Poziom 23  

chciałem się dowiedzieć czy ta antena pokojowa http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43098834 jest czegoś warta i czy sprawdzi się przy odbiorze na wsi w Nowym Sączu gdzie dookoła dachy z blachy i góry zasłaniające nadajniki dodam jeszcze że antena ma służyć na poddaszu prosze o opinie na temat tego typu anten

0 17
  • #2 22 Lut 2005 18:57
    jagrx
    Poziom 21  

Przy takich ekranach to chyba cud .Proponuje TV satelitarna na balkonie lub przy oknie .

0
  • #3 22 Lut 2005 18:59
    greg095
    Poziom 15  

to jest poprostu "ćwiartka " tzw.anteny siatkowej, ze wzmacniaczem za 8 zł. w sklepie wyjdzie taniej .ta prezentowana zda egzamin jedynie przy dość mocnym sygnale . podobne efekty uzyskasz podłączając pod wzm.dowolną antenę.

0
  • #4 22 Lut 2005 19:16
    djpeterek
    Poziom 23  

co do anteny satelitarnej to już jest u mojej cioci na dole 2 konwentery nie potrzebna mi jest tam antena satelitarna styknie jakaś pokojowa nie mam miejsca już na żadnym maszcie więc nie moge sobie pozwolić na antene zewnętrzą :) ale jak czytam opisy tych anten pokojowych to pisze że sprawdzają się w najgorszych warunkach a takie są w górach :D

0
  • #5 22 Lut 2005 20:21
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

witaj

jak masz możliwość, to pozycz ze sklepu antenę siatkową (lub jakąś pokojową), podłącz ją w pokoju, łap kierunki - to jaki uzyskasz obraz da ci odpowiedź i wtedy ją zakupisz
    nie wierz w opisy sprzedawczyków, kompletna bzdura
    pozdro

0
  • #6 23 Lut 2005 15:04
    djpeterek
    Poziom 23  

w sklepie ci wypożyczą za kase :D jeśli się dogadasz że jeśli ci nie będzie odpowiadać to można zwrócić pytam dla tego bo nie wiem co mi się bardziej opłaca dobudować przedwzmacniam i wzmacniacz do antenty starej 2 teleskopowej czy kupić bo budowa eletroniki nie przekroczy 10zł a zaś antena kosztuje 27zł u mnie w sklepie eletronicznym więc nie wiem co warto zrobić

0
  • #7 23 Lut 2005 18:01
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

nie komplikuj sobie życia, zapłać za antenę, weź paragon i zastrzeż sobie, że w przypadku kiedy ona nie spełni Twoich oczekiwań ją zwrócisz, zresztą masz chyba 3 dni na oddanie zakupionego towaru bez powodu

pozdrawiam

0
  • #8 24 Lut 2005 21:08
    greg095
    Poziom 15  

Tzw."rękojmia " w sklepie to 5 dni, o taki towar jak antena sprzedawca się nie" targuje"poprostu nie każda antena działa w każdym miejscu.To najprostrze rozwiązanie Twojego dylematu.

0
  • #9 23 Mar 2005 15:17
    dulek
    Poziom 2  

Witam.
    Ja rozglądam się bardziej za antenami pokojowymi, ale UKF, bo nie mam żadnej dobrej, którą mogłbym podłączyć do swojej wieży. Napisałem juz posta w dziele: Co kupić i gdzie kupić? - Antena pokojowa radiowa, ale nie doczekał sie on odpowiedzi https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic270052.html
    Może potrafiłby mi ktos dać pare wskazówek czym się kierować przy wyborze takiej anteny i czy te proponowane przeze mnie sa godne uwagi.
    Z góry dzieki.
    Pozdrawiam
    Marcin

0
  • #10 23 Mar 2005 15:33
    djpeterek
    Poziom 23  

wszystko zależy gdzie kolega mieszka i jakie są zabudowania czy to jest wieś czy jakieś miasto to robi swoje wiem że na wsi są problemy to niezłe wszędzie ekrany z blachy dachowe dodam jeszcze żadnym względem do UKF nie polecam żadnych wzmacniaczy bo może kilka stacji będzie odbierać dobrze a w reszcie będzie szum

0
  • #11 23 Mar 2005 15:51
    dulek
    Poziom 2  

Mieszkam w miescie 60tys ludnosci 35km od Gdanska. Zalezy mi na odbieraniu stacji radiowych wlanie z nadajnika w Gdansku, czy Gdyni. Dlatego myslalem od jakas antenka z regulowanym wzmacniaczem do 18dB, bo nie wiem jak mocniejsze się sprawdzają, dlatego zastanawiam sie zad ta:SONUS-FM z wzmacniaczem. Mieszkam w bloku na parterze i jeszcze pokój z odbiornikiem mam po przeciwnej stronie do nadajników znajdujących sie w Gdańsku.

0
  • #12 23 Mar 2005 17:48
    djpeterek
    Poziom 23  

najlepsza rada należy wszystkiego spróbować ja bym zrobił w taki sposób poszedł bym do sklepu wziął tą antene i koniecznie paragon z zastrzeżeniem jeśli się nie sprawdzi to po 2 dniach zwaracam antene i ci w sklepie oddają kase

0
  • #14 23 Mar 2005 21:48
    djpeterek
    Poziom 23  

możesz kupić a jak ci się nie spodoba to sprzedać zawsze jest jakaś możliwość

0
  • #15 23 Mar 2005 21:49
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witaj

raczej nikt z Nas nie udzieli Ci pewnej i sprawdzonej odpowiedzi - pierwsza z Twoich anten to także telewizyjna- a Ty piszesz tylko o UKF , wydaje mię się, żebyś spróbował z tą drugą anteną

0
  • #16 23 Mar 2005 22:23
    djpeterek
    Poziom 23  

i tu się zgadzam w mieście to sobie radze z antenami ale na wsiach to już nie bardzo

0
  • #17 23 Mar 2005 22:34
    dulek
    Poziom 2  

Ok dzieki za rady. Kupie chyba cos z regulowanym wzmacniaczem do 18dB tj. ta Sonus FM, bo ta druga szerokopasmowa ma Zysk energetyczny UKF: 29 dB, ale juz nie ma regulacji. A zalezy mi glownie na dobrym odbiorze stacji od 1,00 ERPkW, bo te najmniejsze 0,10 to chyba nie ma szans.

0
  • #18 12 Lis 2005 22:46
    djpeterek
    Poziom 23  

Temat zamykam kupiłem Dipola i ładnie odbiera.
    pozdrawiam

0