Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative, Logitech czy samusng ht-d350

Laki1231 02 Kwi 2013 16:37 1407 8
  • #1 02 Kwi 2013 16:37
    Laki1231
    Poziom 12  

Witam, co lepiej do kompa zapiąć do max 400zł. Jakieś głośniki typu Logitech, Creative czy kino Samsung HT-D350 po kablu optycznym. Mam creative t6060 to są denne. Sterowanie na głośniku nie wchodzi w gre

0 8
  • #2 02 Kwi 2013 18:19
    vanissh
    Poziom 22  

Zamienisz przysłowiową siekierkę na kijek.

0
  • #3 02 Kwi 2013 18:34
    Laki1231
    Poziom 12  

Więc co porujnujesz byłem w sklepie i gra to dużo lepiej niż jakieś creativy, to już nie firma moim zdaniem. A logitech ma regulacje na głośniku więc to dyskwalifikuje zakup.

0
  • #4 03 Kwi 2013 09:58
    Arkadyo
    Poziom 29  

Cóż Ci mamy doradzić jak 300-400 pln trzeba wydać na fajny panel do suba (200-300W@4Ohm na tranzystorach) i to pod warunkiem, że sam go składasz. O połowę taniej wyjdzie panel na kostce TDA około 100W. Jak chcesz kupić w sklepie to około 300 trzeba dać za panel z kostką tda. A gdzie reszta? Czego od nas oczekujesz, że model X firmy Y zagra lepiej niz model X firmy Z w tej kwocie? Niestety w tej nic nie gra...
    Za te pieniadze możesz sobie kupić jakieś popierdziawy a czy te czy tamte to prawie nie ma znaczenia bo wszystkie mają bebechy na porównywalnym poziomie - prosty maciupeńki układ scalony z microtrafkiem i kilkoma pokrętłami. Do tego najtańsze maciupie przetworniczki szerokopasmowe a w subie równie mały pierdołek zestrojony wyłącznie na zejście bez oglądania się na group delay, które jest katastrofalne co przy grach i filmach nie ma większego znaczenia ale jak odpalisz muzykę to...

0
  • #5 03 Kwi 2013 10:45
    Laki1231
    Poziom 12  

Tak wiem, taki sprzęt to jak będę miał robotę i duży pokój. A tu mam mały pokój nie mam gdzie nawet kolumny jednej postawić. Dlatego chce dokonać możliwie najlepszego zakupu, za te kwotę. To ma mieć tylko w miarę Dobra jakość a nie moc tak dużą żeby popękały szyby.

0
  • #6 03 Kwi 2013 11:37
    Arkadyo
    Poziom 29  

Podałem Ci analogię cenową a nie sposób na tłuczenie szyb. Jakich szyb? Człowieku jak masz panel 200W@4Ohm to jak podepniesz 8Ohm to masz juz 100W a jak masz zestaw 2+1 to masz już tylko 33W na kanał. Jak podepniesz takie 7+1 to zostanie po 13W na kanał. Jakie tłuczenie szyb? Napisałem Ci, że za 400 pln złożysz sobie fajny tranzystorowy wzmacniacz do zestawu np 2+1 taki 3 końcówkowy - jeden na suba i dwie na satelity. Pewnie wydałby nawet i na 7+1 bo np ja nie używam więcej niz 10W na kanał na codzień. Zresztą ta cała oferta komputerowa i tanie kd nie ma więcej. Ale mi nie o to chodziło bo są wzmacniacze lampowe mające po 10W na kanał a kosztujące krocie. Nie w tym rzecz. Rzecz w kwocie - jakość kosztuje a gotowe 2+1 czy 4 czy 5 w tej kwocie to w zasadzie samo dno oferty. Jasne, że 2+1 pewnie będzie lepsze jakościowo od 5+1 w tej samej kwocie i przy założeniu tej samej marży od sprzedawcy. Ale na ile będzie byle jakie? Po to Ci podałem analogię z tranzystorem DIY, żebys wiedział gdzie jesteś a nie tłukł szyby.

0
  • #7 03 Kwi 2013 11:40
    Laki1231
    Poziom 12  

sory teraz cie rozumiem. Nie znam się aż tak na audio.

0
  • #8 04 Kwi 2013 08:37
    kolibercio
    Poziom 17  

Ja bym radził kino domowe Gdzyż Po:
    1.Odtwarza Divix
    2.Sterowanie masz we wzmacniaczu.
    3.Można podłączyć do TV
    4.Głośniki są mocniejsze niż w creativach lub logitechach.
    Głośniki 5.1 są głównie do oglądania filmów a 2.1 do słuchania muzyki lub grania w gry.

0
  • #9 04 Kwi 2013 09:48
    Arkadyo
    Poziom 29  

A ja bym nie radził kd bo uważam, że im więcej elementów wchodzi w cenę zestawu przy określonym pułapie cenowym tym będą gorszej jakości. Jednym słowem za 400 pln kupimy napewno lepszą jedną kolumnę niż ich pięć. Dlatego za 400pln kupimy lepsze 2+1 niż 5+1 a właściwie mniej złe bo lepsze jest tu niewłaściwym słowem. ZDlatego napewno 2+1 będzie mniej złe niż kd 5+1 w tej cenie i odtwarzanie divix tego nie uratuje tym bardziej, że autor wątku szuka czegoś do kompa a ten akurat jest najlepszym odtwarzaczem divix.

Cytat:
    4.Głośniki są mocniejsze niż w creativach lub logitechach

Pomijając absurdalność takiego generalizowania oraz tego, iż w tej samej cenie najprawdopodobniej będzie zupełnie odwrotnie to nadmienie tylko, że nie ma to żadnego znaczenia. Moc tych przetworników to ostatni parametr jakim należy się kierować.
    Przy pułapie cenowym 400pln wzmacniacz to microtrafko zasilające microkocówki mocy a właściwie nazwać by to należy "mikrokońcówki niemocy". W kd trzeba jeszcze upchnąć dodatkowe układy elektroniczne choćby procek do dekodowania divix, co sam napęd sprowadza do "nanotrafka i nanokońcówek niemocy" bo żeby była cena to z czegoś trzeba zejść. Mając do dyspozycji kilka watt mocy wyjściowych tego czegoś naprawdę nie musimy się martwić wytrzymałością mocową podłączanych głosników - nawet jak mają po 5 watt to pewnie i tak się nie zmęczą przy zasilaniu tym nanowzmacniaczem. No chyba, że kolega Kolibercio jest z tych co uważają, że głosnik mający 10W RMS zagra głośniej od głośnika mającego 5W RMS przy załozeniu dostarczenia obu 5W ze wzmacniacza.
    A może koledze chodzi o mocniejszą obudowę głośników? W każdym razie proponuje koledze przyswoić kilka informacji na temat parametrów ts przetwornika i dopiero wtedy doradzać.

0