Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reloop rmx 40 usb - trzeszczenie w głośnikach

gabir115 02 Kwi 2013 18:55 2364 8
  • #1 02 Kwi 2013 18:55
    gabir115
    Poziom 7  

Witam, jeżeli umieściłem temat w złym dziale to proszę o przeniesienie go do właściwego działu.

Posiadam od tygodnia mixer reloop rmx 40 usb który jest podpięty do mojej karty dzwiękowej Creative Sound Blaster Live 5.1 przez kable 2RCA - Mini jack. Z początku podpiąłem do niego wierzę i wszystko grało dobrze lecz słyszałem raz na jakiś czas jakieś trzeszczenie, oczywiście zbagatelizowałem całą sprawę. Po dwóch dniach podpiąłem do niego mój zestaw głośników 5.1 Logitech x530 i zaczęło w nich trzeszczeć podczas puszczania muzyki na mixerze dosłownie co chwilę. Dodam że na odsłuchu na słuchawkach też mi tak samo trzeszczy. Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem ?

0 8
  • #2 02 Kwi 2013 22:15
    DjMapet
    Poziom 43  

Co znaczy "trzeszczy"? Jeśli znaczy to że z głośników, czy słuchawek słychać zniekształcenia (charczenie) dźwięku, znaczy to iż podajesz na mikser za mocny sygnał. Może to być spowodowane podaniem z karty sygnału na wejścia PHONO miksera, lub za mocnym wysterowaniem go (Gain + level) i dodatkowo podbiciem korekcji, zwłaszcza niskiej części pasma.
    Napisz, jak to masz połączone i wysterowane.

pozdrawiam.

0
  • #3 05 Kwi 2013 20:13
    gabir115
    Poziom 7  

Wybaczcie że piszę po paru dniach ale chodzę do szkoły i nie mogłem wcześniej odpisać. Poprzez słowo trzeszczenie właśnie miałem na myśli te zniekształcenia czyli charczenie. Gdy podpinam mixer przez USB wszystko wtedy jest w jak najlepszym porządku, nic nie charczy czy też nie trzeszczy. To się dzieje tylko i wyłącznie wtedy kiedy mixer podpinam kablami rca-mini jack do mojej karty muzycznej. Mixer ma podłączone dwa kanały, pierwszy kanał podłączony jest kablem 2RCA-mj do zielonego wyjścia na karcie a drugi kanał do czarnego. Głośniki są podpięte kablem 2RCA-2RCA pod MASTER 2 gdzie na kablu podpinam przejściówkę 2RCA-mj żeby wpiąć zielony kabel mini jack idący z głośników 5.1. Gain na kanałach mam ustawiony do połowy a główny Gain operujący wyjściem MASTER 2 jest ustawiony na czwartą kreseczkę czyli przekręcony o jakieś 4-5mm. W sterownikach karty graficznej mam zaznaczoną konfigurację 4.1 czyli bodajże dźwięk kwadrofoniczny.

0
  • #4 06 Kwi 2013 23:08
    wojtas_177
    Poziom 22  

Sprawdź przewody jack-chinch.

0
  • #5 07 Kwi 2013 00:21
    gabir115
    Poziom 7  

Kable Jack - Chinch są nowe, kupione tydzień temu w sklepie elektronicznym tyle że to są takie najtańsze bo są tymczasowo.

0
  • #6 07 Kwi 2013 14:54
    wojtas_177
    Poziom 22  

Czy jak wepniesz głośniki/słuchawki bezpośrednio w zielone lub czarne wyjście w komputerze to też trzeszczy?

0
  • #7 07 Kwi 2013 15:23
    kendzikk
    Poziom 9  

lepiej sobie ustaw latencję dźwięku, i napisz z jakiego programu korzystasz, podejrzewam ,że traktor albo cos takiego, ściągnij sterowniki asio, zakładam, że masz podpięty mikser przez kartę zewnętrzną i grasz na jakimś programie dla dj, jak co to pisz, pomogę znam się na tym dobrze

0
  • #8 07 Kwi 2013 18:56
    gabir115
    Poziom 7  

Napisałem że mikser mam podpięty pod kartę wewnętrzną, wpiętą w gniazdo PCI, markę i model masz w pierwszym poście. :) Korzystam z programu virtual Dj chociaż waham się czy nie przerzucić się na Traktor. Możesz mi jaśniej napisać jak ustawić tą latencję dźwięku oraz jakie sterowniki dokładnie ściągnąć, mile widziane linki do pobrania :)

0
  • #9 07 Kwi 2013 21:20
    kendzikk
    Poziom 9  

sciągnij sobie asio,
    spróbuj z tej stronki : http://www.asio4all.com/

przeżuć się na traktor dj, lepszy od tego virtuala, a najlepiej traktor pro, latencja dźwięku tam jest funkcja latency i musisz ustawić dwie wartości tak aby dźwięk "nie strzelał " ,że tak sie wyrażę ,

tutaj masz zgoglowane obrazy dla tej funkcji :

https://www.google.pl/search?hl=pl&q=asio+lat...urce=og&sa=N&tab=wi&ei=JMZhUZiJLvDo4QT5qoGQBQ

albo wpisz asio latency i poszukaj obrazów, chodzi o to , że musisz poprostu wybierać wartości latencji tak aby nie słyszeć trzasków, każda karta ma swoją latencję, i poprostu trzeba ją ustawić w każdym programie dj, napisz jeszcze masz virtual dj i mikser, i miksujesz myszką tak?? masz jakieś gramofony? cedeki??
    są softy z których grasz na gramofonach na winylach z kodami czasowymi albo cedeki z mp3 , podłączasz przez kartę zewnętrzną gramofony do lapka i cisniesz, albo do cedeków

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Przy okazji - Proszę poprawić wszystkie swoje posty. Każde zdanie rozpoczyna wielka litera, a kończy kropka.
    (dj-MatyAS)

0