Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reloop i Unitra - Podłączenie gramofonu reloop MK3 i wzmacniacza Unitra Pw9010

christofkris87 02 Kwi 2013 19:10 2049 9
  • #1 02 Kwi 2013 19:10
    christofkris87
    Poziom 6  

Witam Serdecznie,

Podczas podłączania gramofonu marki reloop rp1000 MKs do wzmacniacza Unitra pw9010 mam pewien problem. Zakupiłem przejściówki z wtyku DIN5 w wzmacniaczu na RCA w gramofonie (niestety męskie i wykorzystałem do połączenia dwóch RCA tzw. Beczki) i tu sprawa się utrudnia gramofon gra na jeden głośnik, słychać także buczenie ale jak podłączę dodatkowe uziemienie z gramofonu do uziemienia w wzmacniaczu buczenie ustaję ale i tak słyszę jeden głośnik. Rozebrałem przejściówkę DIN5 i porównałem z wejściem w wzmacniaczu i to z tego co widzę wszystko oki biały kabel do białego, czerwony do czerwonego i masa do masy co robię źle. Podkreślam że jestem laikiem w tych sprawach. Na innym wejściu tzn. RCA do TV grają dwa głośniki.

0 9
  • #2 02 Kwi 2013 20:01
    ZBIGNIEW GOGULSKI
    Poziom 21  

Witam ponownie widzę że kupiłeś przejściówki tak jak we wcześniejszym poście pisałeś. Sprawdź w ten sposób: włóż wtyczkę DIN przejściówki do wzmacniacza załącz wzmacniacz na wejściu gramofonowym i dotknij raz jednego raz drugiego środkowego bolca z wtyczek RCA. Powinieneś słyszeć głośne buczenie(jednakowe dla jednego jak i drugiego kanału. Jak sprawdzisz to odpisz

0
  • #3 02 Kwi 2013 20:21
    christofkris87
    Poziom 6  

Witam serdecznie,

Podłączyłem kabel i faktycznie jak dotykam jednego kabla to buczy bardziej dotykam drugiego ta sama sytuacja też słychać mocniejsze buczenie. Kopiłem dwie przejściówki, tak jak wcześniej wspomniałem jedną rozebrałem i po wetknięciu do wzmacniacza widziałem że, zółty kabel z wzmacniacza łączy się z czerwonym RCA a biały z RCA z czerwonym w wzmacniaczu, zamieniłem te kable i nic.

0
  • #4 02 Kwi 2013 20:35
    ZBIGNIEW GOGULSKI
    Poziom 21  

To w końcu jest to buczenie jednakowe czy jedno jest mocne a drugie ciche. Od tego zależy czy szukamy przyczyny we wzmacniaczu czy w dalszych połączeniach. Odnośnie tej wtyczki DIN co rozebrałeś to czy sprawdziłeś zgodnie z tym schematem co podałem ci w poprzednim poście sprawdziłeś że są kable podlutowane pod te końcówki co na schemacie widać(czy są po drugiej stronie wtyczki). Dla przypomnienia wtyczka Din posiada 5 bolców , środkowy(2) to ekran(masa).
    3 i 5 to są sygnałowe i tam powinny być podlutowane przewody. Druga strona wtyczki 4 i 1 tam nie powinno nic być podłączone. Numeracja powinna być widoczna wewnątrz wtyczki.

0
  • #5 02 Kwi 2013 20:42
    christofkris87
    Poziom 6  

Oki tak więc głośniki buczą obydwa tak samo delikatnie jak dotykam ręką jest to buczenie mocne jednakowe z dwóch kolumn natomiast jak dotknę drugą ręką kolumny wzmacniacza to bez dotykania środkowych bolców nie słychać buczenia jak przestaje dotykać wzmacniacza znowu buczą. Co do pod lutowanych kabli to zdjąłem obudowę wzmacniacza i porównywałem jak wchodzą wtyki i wszystko jest oki kable się stykają. Mogę zrobić zdjęcia jak potrzeba. A bolce we wtyce DIN5> RCA nie są ponumerowane.

0
  • #6 02 Kwi 2013 20:59
    ZBIGNIEW GOGULSKI
    Poziom 21  

Jeżeli jednakowo buczą obydwa kanały to znaczy, że problem jest z sygnałem z gramofonu, ale tu mi coś nie pasuje ponieważ pisałeś że podpinałeś gramofon pod wejście tv i szły obydwa kanały. Może któraś wtyczka RCA nie kontaktuje albo beczka jest uszkodzona.
    Odnośnie buczenia przy dotykaniu środkowego bolca w RCA to w tym czasie nie dotykaj obudowy wzmacniacza która jest połączona z masą(bo w takim przypadku będzie cichsze buczenie). Ponieważ to wejście gramofonowe jest o bardzo dużej czułości wejściowej to buczenie jest bardzo duże w porównaniu gdybyś to samo sprawdzał z innym wejściem np: tv.
    Gdyby szły niejednakowo kanały to mógłby być podejrzany przełącznik wejść wzmacniacza.
    Najlepiej jak byś mógł sprawdzić ten gramofon jeszcze na innym wzmacniaczu(jeżeli masz taką możliwość) aby wykluczyć ewentualne uszkodzenie w gramofonie.

0
  • #7 02 Kwi 2013 23:02
    christofkris87
    Poziom 6  

No niestety gramofon został podpięty pod inny wzmacniacz i te same objawy drugi gramofon śmiga ładnie czyli niestety coś jest uszkodzone w moim gramofonie.

0
  • #8 02 Kwi 2013 23:38
    ZBIGNIEW GOGULSKI
    Poziom 21  

Sprawdź na początek wtyczki wyprowadzające sygnał z gramofonu(czy lutowanie przypadkiem nie puściło albo sama wtyczka czy się w środku nie rozpada). Jeżeli tam jest w porządku czeka cię rozkręcenie gramofonu i sprawdzenie miejsc połączeń kabla ekranowanego z cieniutkim kablem ekranowanym idącym do ramienia i później łączącym się z wkładką. Możesz jeszcze zanim rozkręcisz dostać się do tylnej części wkładki gramofonowej i dotykając poszczególnych wyprowadzeń na załączonym wzmacniaczu, zobaczyć czy słychać buczenie na obu kanałach. Oprócz tego czy drugi koniec czyli masa dochodzi czy nie ma przypadkiem przerwy.

0
  • #9 02 Kwi 2013 23:51
    christofkris87
    Poziom 6  

Dziękuję za informację ale ja kupiłem ten gramofon 4 dni temu jako sprawny w 100% tak więc porostu go oddam i tyle. Szkoda mojego czasu i pieniędzy na naprawę.

0
  • #10 03 Kwi 2013 21:10
    christofkris87
    Poziom 6  

Temat zamknięty Gramofon po podróży w samochodzie działa, no nic dziwna sprawa ale ważne że wszystko jest Oki. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo