Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio do nadawania i nasłuchu kolei

02 Kwi 2013 19:28 2235 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Jestem zainteresowany zakupem radia do nasłuchu kolei, ale żeby miało tez mozliwość nadawania, oczywiście nie mam zamiaru nadawać na częstotliwościach kolejowych bo jest to nielegalne, tylko nie chcę nosić radia do nasłuchu i osobno radia do rozmowy z kolegą. Czy znalazłoby się jakieś radio do 300zł?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 32  
    ...
    Do wykorzystywania radiotelefonów w pasmach komercyjnych (cywilne, cywilno-rządowe, rządowe), potrzebujesz papierka - Licencja radiooperatora = zdanie egzaminu. Papierek nie potrzebny jest do zabaw w pasmie CB (27MHz) i PMR446 (446MHz), przez brak papierka podpadasz pod KK.
    Orientacyjnie przejrzyj na forum dział ogłoszenia oraz różnego rodzaju platformy aukcyjne, a na pewno coś dla siebie znajdziesz,
  • Poziom 9  
    czyli zostaje mi sam nasluch?
  • Poziom 23  
    Kolego, kup sobie radiotelefon PMR - za około 100zł na pewno coś się znajdzie. Pozostałą kwotę radzę "zasilić" i poszukać skanera częstotliwości pracującego w paśmie VHF.
    Jeżeli interesuje Cię łączność radiowa - poszukaj w swojej okolicy klubu krótkofalowców - będziesz mógł rozmawiać nie tylko z Kolegą ale z całym światem. A kolej - cóż, można posłuchać jak ktoś lubi ale łapki precz od mikrofonu!
  • Poziom 9  
    dziekuje za odpowiedzi, sprobuje znalezc taki klub, mikrofonu bym nie tykal, nie mam zamaru pakowac sie w klopoty :D, ani tym bardziej wyzadzic jakiejs katastrofy
  • Poziom 16  
    Można sobie kupić np firmy INTEK odbiornik AR-109 lub radiotelefony np. KT380, KT950, KT960 są to radiotelefony amatorskie ale kupując sobie programator, który jest bardzo tani można im zwiększyć zakres częstotliwości. W internecie można już kupić rozblokowane.