Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp 655 - czarny ekran po uruchomieniu komputera

02 Kwi 2013 19:47 3498 11
  • Poziom 7  
    Witam.

Mam probreblem z lapkiem hp 655 tz po odpaleniu wentylator chodzi, dioda CapsLock miga i tyle! Zaczne od tego co narobilem: zanstalowalem 7Ultimate, kilka sterow ze strony producenta tz grafa, dzwiek, karta sieciowe i jakas dabelska sila podkusila mnie do "aktualizacji biosu" tez z strony producenta pobralem odpalilem instalke robilo robilo i po restarcie mam to co mam. Widzialem podobny temat ale nic przydatnego nie wyczytalem :( Błagam o szybka pomoc, bo jestem na swiatecznej wizycie u matki w DE i mam jeszcze internet przez okolo 3 h dzis i jestem w rozpaczy, a lapek nie moj tylko jej i zabrac na kraj nie mam jak aby tam gdies go dac. (aha lapek kupiony tu w niemczech i ma ta ich klawe jak cos)
  • Poziom 38  
    Uszkodzony BIOS. Kod 2x Caps Lock/Num Lock?
    Jeśli na dysku twardym istnieje jeszcze partycja HP_TOOLS i są na niej pliki zapasowego Biosu, to wystarczy uruchomić procedurę BIOS RECOVERY (klawisze WIN + B i włączyć przyciskiem) i poczekać aż sam się naprawi. W innym przypadku będzie potrzebny Pendrive i pliki do Bios Recovery które za 15 minut wypakuję.
  • Poziom 7  
    Mam tylko diode na CapsLocku i mruga ona co 1-2 sekundy tz powoli rownomiernie, klawisz win + B rozumiem ze win to klawisz z ikonka windowsa, trzymam jeden i drugi wciskam przycis wlacz/zasilanie czy jak tam go nazwac ale reakcji zadnej, partycja jest ale moze byc wyczyszczona lub nie pelna (matka probowala sama wczesnie zaistalowac sys i prawdopodobnie formatowala wszystkie pokolei) pena mam wiec moge pobrac pliki Bios Recovery tylko prosze mi napisac dokladnie jakie abym sie nie 'walna'.

Dodano po 1 [minuty]:

aha i lapek jest niemiecki wiec moze skrot klawiszowy jest inny bo klawiatura troche sie rozni od 'standardowej' ?
  • Poziom 38  
    Pliki dodane to tematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12102464#12102464
    Bios w pierwszej (najstarszej) wersji - F.02.
    Bios rozszyfrowany i podpis cyfrowy wypakowany.
    Nazwa pliku do Recovery:
    Hewlett-Packard/Bios/Current/01885.BIN
    Co ciekawe, nie ma nic o konieczności posiadania pliku 01885.SIG. Pozostawiam na wszelki wypadek.

Pendrive sformatować na FAT32, etykietę dać "HP_TOOLS" i na Pendrive wrzucić katalog "Hewlett-Packard" z całą zawartością.
  • Poziom 7  
    nie wiem jaka powinna byc reakcja ale zasadniczo to nie ma zadnej :( w dalszym ciagu 'cisza' jak byla i nic sie nie dzieje tylko mruga ta przekleta dioda :/ niewiem czy mam jakos zainicjowac to czy jak bo juz naprawde zglupialem :?
  • Poziom 7  
    Hey prosze o pomoc bardzo! Moze ktos ma jakis pomysl? Kolega BANANvanDYK staral sie za co bardzo mu dziekuje, ale cos jednak w dalszym ciagu nie gra :(
  • Poziom 7  
    Dobra wychodzi na to ze jestem debilem i nie kumam tych syg diody przy CapsLocku, uruchamiam normalnie przyciskiem power i zaczyna dioda migac w sposub: zapali sie na chwile okolo 1s i gasnie po 2s znow sie zapala; czyli swieci 1s gasnie na 2s i tak w kolko, wentylator chodzi i nic tak caly czas w kolko, nie restartuje sie chyba, bo wentylator chodzi plynnie bez przerwy :( co to moze byc ? bo jestem prawie pewny ze trop z biosem byl bledny.
  • Poziom 38  
    Gwoli ścisłości, klawisze WIN i B trzymasz jeszcze przez ok. 5 sekund po naciśnięciu przycisku zasilania? Po wejściu w tryb Bios Recovery dioda miga jednostajnie?
  • Poziom 15  
    Witam

Mam podobny problem z takim lapkiem. Padł po aktualizacji biosu.

Pytanie:
    Mam programator pamięci ez2010 i willema, czy ma ktoś wsad do samego eeproma aby go przywrócić ?? Czy też wystarczy tylko BIN ze strony HP wgrać na "żywca" do pamięci ???

Pozdrawiam
    zawartek
  • Poziom 36  
    Tak, jak Kolega wyżej napisał plus zapisanie w kości danych, o które po włączeniu laptopa system będzie pytał, czyli numer seryjny itd. Wykonasz to dostępnymi w sieci narzędziami HP o nazwie HPDMI.
  • Poziom 15  
    Dzięki wszystkim za pomoc.
    EZ2010 wprogramował SPI ( musiałem jednak wylutować kość, inaczej nie dawała się zczytać )

Lapek wrócił do życia.

Faktycznie po wgraniu biosa wywalał komunikat o braku numeru seryjnego modelu i paru innych pierdołów.

Narzędzie do uzupełnienia braków ze stronki:
    http://freecache23-free.uloz.to/Ps;Hs;fid=273...p-650-655-eng.rar?bD&c=1930874183&De&redirs=1

Załatwiło resztę

Temat uważam za wyczerpany.