Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multimedia - Internet na dwóch komputerach + po wifi na smartfony

anulaa89 05 Kwi 2013 17:52 11754 45
    voitek1
    Poziom 39  
    voitek1 napisał:
    ...Zadzwoń do operatora - niech Ci zmienią subnet...
  • Pomocny post
    p|casso
    Poziom 12  
    voitek1 napisał:
    voitek1 napisał:
    ...Zadzwoń do operatora - niech Ci zmienią subnet...

Moim zdaniem subnet nic nie da, taka ilość hostów powinna chodzić.
    Pobierz sobie jakiś live np. lubuntu, uruchom z płyty i zobacz czy sieć będzie działać. Jeśli tak to wina leży po stronie systemu operacyjnego, jeśli nie to wtedy sprzęt.
    anulaa89
    Poziom 8  
    Dzięki p|casso. Jak mi się zassa to wypróbuję i dam znać co dalej. (Myślę, że dopiero jutro bo już dziś z domu się nie ruszam, a muszę płyty kupić.)
    p|casso
    Poziom 12  
    No to jeśli masz pendrive i komputer można zabootować z pendrive to masz Link
    anulaa89
    Poziom 8  
    Dziwne... Z nudów zrobiłam formata - internet zaczął działać i działała sieć domowa elegansio. Zaczęłam instalować programy sterowniki. Zainstalowałam sterowniki dźwięku, Google Chrome, Disc Cleaner, Adobe Reader i sterowniki płyty głównej - i znowu internetu zero. Coś musi bruździć...
    p|casso
    Poziom 12  
    Czyli masz sprawę jasną, że jest coś z systemem. Sprawdź może są nowsze sterowniki albo zmień system. Linux jest już tak prosty, że bez problemu można go używać. Uruchom komp. z liveCD i spróbuj.
    sp5-4013
    Poziom 16  
    Masz opcje na dwa komputery,dwa stacjonarne lub stacjonarny i WiFi .Więcej jak dwa nie będzie działało bo masz tak ustawione.Jeżeli chcesz więcej komputerów to aneks do umowy (koszty) i zwiększą na ile zechcesz..
    Jak go zresetujesz to login i hasło z koperty(umowa-tylko 2) a pozostałe komputery/smartfony po konfiguracje do administratora.
    p|casso
    Poziom 12  
    sp5-4013 napisał:
    Masz opcje na dwa komputery,dwa stacjonarne lub stacjonarny i WiFi .Więcej jak dwa nie będzie działało bo masz tak ustawione.Jeżeli chcesz więcej komputerów to aneks do umowy (koszty) i zwiększą na ile zechcesz..
    Jak go zresetujesz to login i hasło z koperty(umowa-tylko 2) a pozostałe komputery/smartfony po konfiguracje do administratora.

Uzasadnij na jakiej podstawie tak piszesz? Ma umowę podpisaną na usługę ochrony dwóch komputerów przez program Multisaver. Nie ma to nic wspólnego z działaniem internetu.
    anulaa89
    Poziom 8  
    Przepraszam, że dopiero daję znać. Po zrobieniu formata wszystko śmigało. Jednak raczej to nie była wina samego systemu, bo na drugi dzień przestało działać. Dysk do wymiany, bo już nawet na robieniu formata się wiesza, Winda nie startuje, a Backup partycji systemowej też nic nie daje, więc podejrzewam, że po prostu przez to ten internet tak kaprysił.

sp5-4013 - smartfony dwa chodzą na wifi, pc na kablu. Drugi pecet czeka aż mu zamontuję nowy dysk. Tak więc na dzień dzisiejszy chodzą 3 sprzęty więc akurat umowa tu nie ma nic do rzeczy tak naprawdę. Sama się wtedy zakręciłam. Także i ten drugi pc też będzie musiał działać skoro jak mówię po formacie wszystko śmigało na 2 stacjonarkach i na dwóch smartfonach naraz.
    sp5-4013
    Poziom 16  
    przeczytaj umowę masz dostęp tylko do 2 komputerów ,2 stacjonarne-- stacjonarny i WiFI,--lub dwa smartfony dzwoń 244 244 244--
    naraz pracuje tylko 2 urządzenia połączone z internetem.
    anulaa89
    Poziom 8  
    sp5 - to dlaczego mi pracuje 3 urządzenia?
    no i stacjonarka też tamta pracuje tylko że dysk mi się uwalił i lipa. Jestem niemal pewna, że to jednak wina sprzętu.

Edit: No i wszystko jasne. Przynajmniej na razie. Włożyłam nowy dysk, zainstalowałam system i internet "śmiga jak złoto" (dlatego w cudzysłowiu bo 1 mega to szału nie ma ;) ).

Jeżeli do jutra nie będzie się nic działo złego to zamykam temat.

Pozdrawiam i dziękuję Wszystkim za pomoc.
    sp5-4013
    Poziom 16  
    Może masz na trzy komputery zależy od promocji i umowy, w moim rejonie 2komputery-więcej za dopłatą.Może admin nie zaznaczył tylko 2, jeszcze jakiś komputer dołącz.
    Pozdrawiam!
    anulaa89
    Poziom 8  
    sp5 - nie napewno nie. Bo wczoraj sprawdzałam na linuksie i net śmiga, na windows 7 i też śmiga. Coś z tym xp-kiem było nie tak, bo pochodził wczoraj chwilę i znowu nie działał. Także jednak nie wina sprzętu a systemu.
    Po drugie nie czytałeś uważnie tematu. Pisałam, że serwisantom internet w lapku działał na kablu od drugiego komputera. I dodatkowo każdorazowo po formacie/backup'ie systemu działał też internet na drugim kompie. A po 2-3 ponownych uruchomieniach kompa od nowa przestawał działać. Temat uważam za zamknięty w takim razie.
    Goalkeper
    Poziom 10  
    BSM - Bezprzewodowa Sieć Multimedialna w standardzie umożliwia dostęp do 2 urządzeń, można było rozszerzyć do max 5, obecnie od 1.10.13 weszła do oferty Mega BSM z możliwością podpięcia 30 urządzeń w przypadku technologii HFC, w DSL max po kablu tylko 2 hosty jak dobrze kojarzę (Port 1 i 2 dla komputerów, 4 dla IPTV oraz 3 w zapasie na kolejny stb). W każdym przypadku nie ważne jakim medium transmisyjnym łączą się hosty. Z przydzielaniem IP hostom jest zawsze tak, że pierwsze XX hostów (w zależności od ilości w umowie) pobiera IP z modemu, każde kolejne urządzenie jakie chcemy podłączyć może uzyskać dostęp kosztem innego (tego które wcześniej było połączone) i uprzednim restarcie prądowym modemu. Modem zapisuje MAC każdej karty sieciowej i usuwa je dopiero po wyłączeniu modemu z zasilania.
    sebek140690
    Poziom 1  
    Witam,
    Chciałem się podłączyć pod temat, ponieważ założyli u mnie internet z Multimedii i jest laikiem jeśli chodzi o sieci/połączenia internetowe.
    Przy podpisywaniu umowy zapewniano mnie, że będę mógł korzystać z internetu na więcej niż jednym komputerze. Posiadam i posiadałem wcześniej swojego własnego switcha, więc byłem pozytywnie nastawiony co do tego tematu. Po instalacji/aktywacji internetu, który śmigał na jednym komputerze, dzień później postanowiłem podłączyć drugi komputer.
    Wspomnę, że modem, który podłączył mi instalator to CISCO EPC3008, czyli posiadający tylko jedno wyjście RJ45. Więc podłączyłem switch i... Na jednym komputerze internet nie działa (sieć niezidentyfikowana). Po resetowaniu modemu problem cały czas występuje, internet ma pierwszy-szybszy komputer.
    Czy modem działa jak most i wysyła tylko jedno IP? Jakie jest rozwiązanie tego problemu? Urządzenie typu brama czyli poprawnie skonfigurowany router, czy jest jakies inne wyjscie?
    cymex
    Poziom 11  
    @sebek140690 - Musisz kupić router a nie switch.