Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie płyty indukcyjnej oraz piekarnika

cinas12345 02 Apr 2013 21:07 31383 5
 • #1
  cinas12345
  Level 9  
  Witam serdecznie, nie bardzo wiem gdzie mam ten temat umieścić tak więc z góry przepraszam jeśli to nie ten dział
  Moje pytanie dotyczy podłączenia płyty indukcyjnej oraz piekarnika. Mam nowe mieszkanie deweloperskie a w kuchni między innymi gniazdko siłę 380V . Załączam zdjęcia gniazdka siły oraz przewodów z płyty. Pytanie dotyczy które przewody ze sobą połączyć?
  2 pytanie: Piekarnik ma wtyczkę na 220V i teraz chciałbym również podłączyć pod przewody z gniazda siły. Które przewody wyprowadzić pod gniazdko na 220V? Podłączenie płyty indukcyjnej oraz piekarnika Podłączenie płyty indukcyjnej oraz piekarnika
 • #2
  andrzej1959
  Home appliances specialist
  Wezwij kogoś z uprawnieniami ,żeby Ci podłączył sprzęty i podbił podłączenie w karcie gwarancyjnej -inaczej stracisz gwarancję.
 • #3
  kiju76
  Level 9  
  czy jest na to jakaś odpowiedź jeśli gwarancja nie jest potrzebna?
 • #4
  kortyleski
  Level 43  
  Nie. Polskie prawo zabrania podłączenia tego typu urządzeń bez odpowiedniego świadectwa kwalifikacji. Producent też nie na darmo zaleca takie a nie inne podłączenie. I nie chodzi tu o gwarancję a o ewentualną odpowiedzialność w przypadku porażenia. Płytę oczywiście możesz legalnie podłączyć wtykajac wtyczkę do gniazda w ścianie...
 • #5
  kiju76
  Level 9  
  dziękuję za odpowiedź. Jaki konkretnie przepis polskiego prawa zabrania samodzielnego podłączania kuchni elektrycznej bądź płyty gdy ma się odpowiednią wiedzę? (pomijając kwestię producentów i gwarancji)