Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ponowna instalacja Office 2007 Błąd 25004

kasprzyk 02 Kwi 2013 21:24 3933 11
 • #1 02 Kwi 2013 21:24
  kasprzyk
  Specjalista elektryk

  Witam
  Po problemach z Kaspersky Internet Security (brak możliwości zaktualizowania baz danych) zgodnie z ich zaleceniami zastosowałem program kavremower.exe - usunąłem antywirus (w tej chwili mam już go zainstalowanego na nowo - wszystko jest ok) niestety po ponownym uruchomieniu systemu (Windows XP home) nie mogłem uruchomić programu Microsoft Office Outlook - przy próbie otwierania, informacja o błędzie i ponownym uruchomieniu komputera lub ponownym zainstalowaniu pakietu. Niestety próba usunięcia całego office-a zakończona niepowodzeniem, próba ponownej instalacji - w połowie informacja: Błąd 25004.Config.Xml not specified; A valid config.xml file must be authored when deploying (null)

  Użyłem programu Remove Office 2007 1.0 do usunięcia pakietu office (to już po fakcie jak nie szło go usunąć z panelu sterowania dodaj usuń programy) Po kolejnej próbie - udało się usunąć i w panelu sterowania dodaj, usuń programy nie ma już pakietu office 2007 - ale przy próbie jego ponownej instalacji występuje ten sam komunikat: Błąd 25004.Config.Xml not..
  Proszę o pomoc

 • #2 02 Kwi 2013 21:45
  yogi009
  Poziom 41  

  Miałem onegdaj podobny przypadek, tyle że przyczyną była nowa wersja Norton Internet Security. Niestety, nawet pani obsługująca ich infolinię od razu zaznaczyła, że podane przez nią zabiegi (dwie strony instrukcji) prawdopodobnie nie zadziałają (chodziło o odinstalowanie NIS) i trzeba będzie wszystko instalować od zera, zaczynając od systemu operacyjnego. No i miała rację kobieta, chyba nie byłem pierwszym dzwoniącym. Programy antywirusowe coraz głębiej integrują się z systemem zmieniając jego znaczące elementy, szkoda że nie zawsze zapewnione są metody przywrócenia stanu sprzed instalacji.

  Próbowałeś przywrócić system jaki miałeś przed wgraniem Kasperskiego?

 • #3 02 Kwi 2013 22:04
  kasprzyk
  Specjalista elektryk

  Program Kaspersky pracował już jakieś kilka miesięcy (nie mam kopii z przed instalacji) , około tydzień temu zaczął informować o bardzo starych bazach programu - dlatego przeprowadziłem czynność jaką mi napisali w mailu.
  Odszukałem plik .pst - jeżeli dobrze wyczytałem to w nim zawarte jest skrzynka odbiorcza, elementy wysłane ? Zależy mi na odzyskaniu maili z kilku ostatnich dni, rozumiem, że jeżeli dokonam już całej reinstalacji (ale to w ostateczności) to ten plik powinien zostać odczytany po ponownej instalacji pakietu Office ?
  Pzdr

 • #5 02 Kwi 2013 22:56
  kasprzyk
  Specjalista elektryk

  Przeszedłem 4 pozycje z tej strony odnośnie odinstalowania pakietu office - przy ostatniej - ręcznej - nie mogę sobie poradzić.
  pst skopiowany z :\Documents and Settings\użytkownik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Outlook
  czy istnieje także plik odpowiedzialny za konta pocztowe - ich ustawienia, hasła ?
  Pzdr

 • Pomocny post
  #6 02 Kwi 2013 23:16
  451317
  Usunięty  
 • #7 02 Kwi 2013 23:56
  kasprzyk
  Specjalista elektryk

  Kolego - dziękuję za pomoc i proszę Cię nie denerwuj się - mam w tej chwili problem, a Ty odbierasz to jako próbę jakiegoś sabotażu albo sam już nie wiem co..
  Używałem prze kilka lat pakiet office 2003, ze względu na szkołę, musiałem wypróbować 2007 (chodziło tylko i wyłącznie o Worda), niestety z automatu zostało zainstalowane wszystko włącznie z Outlookiem, który automatycznie przejął moje wszystkie wiadomości, - pomyślałem, że bez problemu go odinstaluję i wrócę do pakietu 2003 - ale najwyraźniej nie da się tego zrobić w drugą stronę - teraz powstała sytuacja z kasperskym, podjąłem, więc decyzję o formatowaniu, tylko chcę uratować wszystko co możliwe. Jakiś miesiąc temu wyeksportowałem wiadomości (zarchiwizowałem je) ale to mi nic nie daje, potrzebuję te z kilku ostatnich dni. Jakbym miał wszystkie hasła i inne ustawienia w głowie, nie byłoby problemu - (nie korzystam ze stron WWW obsługujących pocztę) raz pocztę skonfiguruję a później używam tylko wyślij/odbierz.
  Dziękuję za pomoc
  http://translate.google.pl/translate?sl=en&tl...are.html%3Fgclid%3DCInE64X1rLYCFQVc3god_H4Avg
  ten link wydaje się być lekarstwem mojego kłopotu, tylko muszę sprawdzić ceny, i co się bardziej teraz opłaca, wracać do 2003 czy zaktualizować do 2010
  Pzdr

 • #9 03 Kwi 2013 14:13
  marko888
  Poziom 15  

  Jako, że podjąłeś decyzje o formacie i zapewne instalacji systemu to na jaki? Jeżeli będzie to dalej XP to choć wersje Prof, a najlepiej to 7-ke z którą nie powinieneś mieć podobnych systemów(nie wiem czy posiadany przez ciebie sprzęt pozwoli).Piszesz ,że nie korzystasz ze stron www do obsługi poczty ale do zalogowania się poprzez www potrzebujesz tylko adresu e-mail, całego lub tylko loginu i hasła bez jakichkolwiek innych ustawień. Jak miałeś jedno-dwa konta pocztowe nie powinieneś mieć problemów chyba, że takich kont było wiele itd.

 • #10 03 Kwi 2013 14:44
  Dark Rider
  Poziom 2  

  Straszny chaos jest w tym wątku.
  Po pierwsze taki objaw jak opisany (z antywirusem) to zwykle jest wpis w konfiguracji outlooka dotyczący wtyczki (dodatku) z tegoż antywirusa.
  Plik konfiguracji znajduje się zazwyczaj obok tego *.pst, ma rozszerzenie .xml i można go skasować.
  Nieprawidłowy wpis w nim zwykle blokuje możliwość uruchomienia outlooka i reinstalacja całego office nic nie da, bo jest to plik w profilu użytkownika.
  Po drugie wystarczy mieć cały plik *.pst aby odtworzyć wszystkie listy.
  W nowo zainstalowanym outlooku należy po prostu wybrać otwórz - wskazać dany plik *.pst i pojawi się on jako podłączony w gałęzi folderów po lewej stronie.
  Można też go zaimportować - korzystając z pozycji import/export.

  pozdrawiam i życzę mniej formatów dysku...

 • #11 03 Kwi 2013 15:23
  451317
  Usunięty  
 • #12 06 Kwi 2014 12:29
  kasprzyk
  Specjalista elektryk

  Komputer został sformatowany i zainstalowany na nowo "stary" system XP i outlook 2007. Nie pamiętam już, ale raczej nie odzyskałem wszystkich wiadomości.
  Dziękuję wszystkim za pomoc.
  Pzdr

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME