Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intel box cooler - Jak zdjąć radiator z krzyżaka montażowego.

02 Kwi 2013 21:35 2100 5
  • Poziom 19  
    Powiedzcie mi Koledzy czy jest możliwość bezinwazyjnego odczepienia krzyżaka od radiatora czy raczej w grę wchodzi brzeszczot ?
    Intel box cooler - Jak zdjąć radiator z krzyżaka montażowego.
    Chciałbym wykorzystać ów krzyżak do innego chłodzenia i nie wiem czy jest ono jakoś klejone czy lutowane.Czy ewentualnie klej można jakimś domowym sposobem rozpuścić czy czeka mnie cięcie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Próbowałem to rozbroić swego czasu niestety krzyżak tego nie przeżył nie wiem czy to jakoś zgrzane było czy na wcisk na prasie ale niestety bezinwazyjnie raczej wątpliwe :/ Jeśli Ci się uda bardzo chętnie poznam sposób.
  • Poziom 21  
    Miedziany rdzeń działa jak gwóźdź "przybijając" krzyżak do aluminiowej części radiatora. Jeżeli nie zależy Ci na obecnym chłodzeniu to wypchnij rdzeń (np. ściągaczem do łożysk) lub przetnij aluminium.
  • Poziom 19  
    Czyli zasadniczo wystarczy że przetne go brzeszczotem między radiatorem a krzyżakiem tak?
  • Poziom 43  
    Inna propozycja - sprzedaj za powiedzmy 10-15 zł to chłodzenie i kup sobie "krzyżak", cena podobna.
  • Poziom 19  
    Ale wiąże się z czasem :)
    Jednak podziałam brzeszczotem a o efektach napiszę.