Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TK102 - Własny serwer dla urządzenia TK102 - podróba

rafal149135 02 Apr 2013 21:43 13989 17
    rafal149135
    Level 17  
    Witam, wiem że tematy podobne już były jednak nigdzie nie ma konkretów a jak są to linki są za stare by tego móc używać, dostałem parę urządzeń TK102 - podróby - tak mi się wydaje ponieważ nie umiem tego zgrać z GPS-Trace.com ani na karcie Play ani Orange, chciałbym się dowiedzieć czy mogę uruchomić własny serwer do lokalizatorów TK102? Jeżeli tak to czy są jakieś do tego programy? Z góry dziękuje za odpowiedź.
    Aha zapomniałem dodać, chodzi mi o serwer na moim komputerze żeby postawić w sensie nie uzywany komputer ktory bedzie podlaczony pod sieć z zewnetrznym IP.
    Svavo
    Level 23  
    Wiecie może czy dane przesyłane przez TK102 w protokole TCP/IP są objęte jakimś ogólnodostępnym standardem?
    kgrzegor
    Level 11  
    Z tego co wiem, są różne wersje oprogramowania na TK102. Tym samym kształt ramki i zawartych w niej wiadomości jest różny. Miałem do czynienia z jedna wersja 102, która "za Chiny" nie wysyłała właściwych danych na orange.gps-trace.com.
    Hm. Własny serwer. Tylko po co? Co zrobisz z tymi danymi przesyłanymi na własny serwer?
    Każdy FIX to rząd cyferek. To by trzeba jakoś zobrazować.
    Jest kilka innych darmowych serwerów. Nawet w Polsce. Życzę sukcesów w poszukiwaniach.
    Svavo
    Level 23  
    kgrzegor wrote:
    (...) Jest kilka innych darmowych serwerów. Nawet w Polsce (...)

Mógłbyś podać przykłady?
    Svavo
    Level 23  
    kgrzegor wrote:
    Choćby ten:
    http://www.traceo.pl
    Reszty sam poszukaj, nie mogę Cię wyreczać

Zdaje się, że mówiliśmy o DARMOWYCH serwerach. Ze znalezieniem komercyjnych nie mam problemów ;).
    kgrzegor
    Level 11  
    A załóż się - ten jest darmowy.
    Svavo
    Level 23  
    kgrzegor wrote:
    A załóż się - ten jest darmowy.

Pokaż no mi palcem w którym miejscu ;).
    Widzę jedynie darmową aplikację na komórę, ale korzystanie z niej pewnie już nie koniecznie jest darmowe... Ale tego nie jestem pewny. Potwierdź, jeśli jestem w błędzie.
    kgrzegor
    Level 11  
    Niestety jesteś w błędzie. Aplikacja na komórkę jest darmowa.
    Reszta w zakładce POMOC. Wystarczy kliknąć i przeczytać.
    A poniżej część tekstu ze strony TRACEO:

"W przypadku gdy konfigurujemy urządzenie samodzielnie musimy ustawić w nim adres IP i port serwera TRACEO.
    Dla TK102 jest to: 93.157.96.44 oraz 50001."

Ale Ty chyba nie lubisz czytać.
    "Szukajcie a znajdziecie" (cyt. z Biblii)
    Tommy82
    Level 41  
    rafal149135
    W czym problem ?
    Jeśli jesteś w stanie zmusić sprzęt do wysłania na adres ip i port tego co wypluwa z siebie to po prostu sprawdzasz na serwerze co na port przychodzi parsujesz i do bazy danych.
    Raczej gotowego rozwiązania odpal i zapomnij nie znajdziesz.
    rsobczuk
    Level 11  
    Witam,
    Zakładam, że udało się skonfigurować urządzenie, żeby wysyłało dane do własnego serwera?
    Co ile czasu urządzenie wysyła współrzędne?

Dzięki
    Rafał
    cobanana
    Level 2  
    Przyłącze się do tematu.
    Czy ktoś zna jakieś darmowe serwisy oprócz traceo.pl?
    Mowa o tych do których można podpiąć kilka urządzeń i są darmowe, mogą być zagraniczne.

Tak przy okazji. Udało się komuś dopiąć pod serwer traceo?
    rsobczuk
    Level 11  
    Napisałem sobie swój własny serwer. Do tego widżet na telefon i wszystko ładnie działa. ;)
    kgrzegor
    Level 11  
    cobanana wrote:
    Czy ktoś zna jakieś darmowe serwisy oprócz traceo.pl?

Odpisałem Tobie na PW, ale dla potomności tu powtórzę:
    Najlepiej na gps-trace.com - na Białorusi
    djwally
    Level 11  
    rsobczuk wrote:
    Napisałem sobie swój własny serwer. Do tego widżet na telefon i wszystko ładnie działa. ;)

Masz może jakiś manual do zrobienia takiego serwera? Nie posiadam specjalnych zdolności programistycznych ale dysponuje własnym serwerem www i na własne potrzeby chętnie bym coś takiego zrobił.
    Do wysyłania danych z pojazdu etc używasz telefonu z widżetem czy ten widżet służy do lokalizowania trackera?