Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak odblokować klawiaturę na pulpicie TV trybem serwisowym?

FredX 22 Feb 2005 19:50 4584 5
    FredX
    Level 11  
    Wszedłem w tryb serwisowy i przez nieznajomość opisu ustawień serwisowych zablokowałem klawiaturę na telawizorze. Teraz nie mogę wejść w tryb serwisowy ponieważ nie działa przycisko OK w TV. Telewizor który opisuje to LG. W tryb sewisowy wchodziłem OK pilota i OK TV pulpit.
    asanders
    Level 23  
    Witam
    Wymień pamięć z wsadem to tego tv.
    Pozdrawiam
    DiZMar
    Level 43  
    asanders wrote:
    ...
    Wymień pamięć z wsadem to tego tv.
    ...

Porada słuszna i bardzo skuteczna po warunkiem, że FredX ma programator i odpowiedni wsad.
    Jeżeli nie ma takowych to mógłby podać model TV (TV LG jest mnóstwo i ich obsługa jest bardzo różna) aby mu skutecznie pomóc. Zapewne został właczony tryb hotelowy lub specyficzna blokada rodzicielska. W instrukcji obsługi zapewne jest sposób wyjscia z tego trybu
    Alone
    Level 15  
    Podaj model elgika, możesz pobawić się nadajnikiem od Elemisa NZS 2040, np kontrast "-", albo zwarcie 1 i 11 nóżki SAA3010, przynajmniej mi się udało tak wejść w modelu WE32Q101.
    powodzenia
    FredX
    Level 11  
    Dziękuję za informacje.
    Typ TV LG jest nastepujący RE-32FZ10PX.
    Narazie nic nie próbowałem. Spróbuję z Pilotem na SAA 3010 bo taki posiadam.
    FredX [/b]

Dodano po 4 [godziny] 50 [minuty]:

UDAŁO SIĘ!!! Telewizor LG model: RE-32FZ10PXUżyłem do tego celu pilota z nadajnikiem SAA3010 od Samsunga (mam trochę różnych pilotów i pierwszy rozebrany okazał się właściwym). Wyprowadziłem na zewnątrz dwa przewody które podłączyłem(przylutowałem) do 1 i 11 nóżki układu scalonego pilota SAA 3010. Po złożeniu pilota i podłączeniu baterii zwarłem przewody i natychmiast wszedłem w tryb serwisowy!!!. Na początku przed dokonaniem zmian w ustawieniach serwisowych spisałem wszystkie fabryczne nastawy, a więc nie było najmniejszego problemu ze zmianą bo wiedziałem co zmieniłem. Teraz klawiatura lokalna działa. Mam teraz porządnie ustawioną geometrię obrazu bo jak na mój gust to wymagał pewnych zmian. Telewizor jest stosunkowo nowy ponieważ nie ma jeszcze dwóch lat, ale od początku ustawienia fabryczne nie podobały mi się. Dla zainteresowanych posiadam wszystkie fabryczne nastawy, które mogę udostępnić.
    Wielkie PODZIĘKOWANIA za te wszystkie informacje dla ALONE.
    Pozdrawiam
    FREDX
    FredX
    Level 11  
    Może ktoś posiada opis trybów serwisowych do wyżej omawianego telewizora lub podobnego LG.
    mój e-mail: alfbor(malpa)poczta.onet.pl