Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak odblokować klawiaturę na pulpicie TV trybem serwisowym?

FredX 22 Feb 2005 19:50 4584 5
 • #1
  FredX
  Level 11  
  Wszedłem w tryb serwisowy i przez nieznajomość opisu ustawień serwisowych zablokowałem klawiaturę na telawizorze. Teraz nie mogę wejść w tryb serwisowy ponieważ nie działa przycisko OK w TV. Telewizor który opisuje to LG. W tryb sewisowy wchodziłem OK pilota i OK TV pulpit.
 • #2
  asanders
  Level 23  
  Witam
  Wymień pamięć z wsadem to tego tv.
  Pozdrawiam
 • #3
  DiZMar
  Level 43  
  asanders wrote:
  ...
  Wymień pamięć z wsadem to tego tv.
  ...

  Porada słuszna i bardzo skuteczna po warunkiem, że FredX ma programator i odpowiedni wsad.
  Jeżeli nie ma takowych to mógłby podać model TV (TV LG jest mnóstwo i ich obsługa jest bardzo różna) aby mu skutecznie pomóc. Zapewne został właczony tryb hotelowy lub specyficzna blokada rodzicielska. W instrukcji obsługi zapewne jest sposób wyjscia z tego trybu
 • #4
  Alone
  Level 15  
  Podaj model elgika, możesz pobawić się nadajnikiem od Elemisa NZS 2040, np kontrast "-", albo zwarcie 1 i 11 nóżki SAA3010, przynajmniej mi się udało tak wejść w modelu WE32Q101.
  powodzenia
 • #5
  FredX
  Level 11  
  Dziękuję za informacje.
  Typ TV LG jest nastepujący RE-32FZ10PX.
  Narazie nic nie próbowałem. Spróbuję z Pilotem na SAA 3010 bo taki posiadam.
  FredX [/b]

  Dodano po 4 [godziny] 50 [minuty]:

  UDAŁO SIĘ!!! Telewizor LG model: RE-32FZ10PXUżyłem do tego celu pilota z nadajnikiem SAA3010 od Samsunga (mam trochę różnych pilotów i pierwszy rozebrany okazał się właściwym). Wyprowadziłem na zewnątrz dwa przewody które podłączyłem(przylutowałem) do 1 i 11 nóżki układu scalonego pilota SAA 3010. Po złożeniu pilota i podłączeniu baterii zwarłem przewody i natychmiast wszedłem w tryb serwisowy!!!. Na początku przed dokonaniem zmian w ustawieniach serwisowych spisałem wszystkie fabryczne nastawy, a więc nie było najmniejszego problemu ze zmianą bo wiedziałem co zmieniłem. Teraz klawiatura lokalna działa. Mam teraz porządnie ustawioną geometrię obrazu bo jak na mój gust to wymagał pewnych zmian. Telewizor jest stosunkowo nowy ponieważ nie ma jeszcze dwóch lat, ale od początku ustawienia fabryczne nie podobały mi się. Dla zainteresowanych posiadam wszystkie fabryczne nastawy, które mogę udostępnić.
  Wielkie PODZIĘKOWANIA za te wszystkie informacje dla ALONE.
  Pozdrawiam
  FREDX
 • #6
  FredX
  Level 11  
  Może ktoś posiada opis trybów serwisowych do wyżej omawianego telewizora lub podobnego LG.
  mój e-mail: alfbor(malpa)poczta.onet.pl