Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matiz - nagle gaśnie w trakcie jazdy

melodyjnydeath 02 Kwi 2013 23:49 3711 4
  • #1 02 Kwi 2013 23:49
    melodyjnydeath
    Poziom 7  

Witam. Od jakiegoś czasu mam taki problem, że Matiz gaśnie mi w trakcie jazdy, wcześniej zapala się kontrolka check. Rok temu mi się tak już kilka razy stało, ale potem odpalał i normalnie jeździł. Niestety ostatnio powtarza się to praktycznie codziennie. Wymieniłem przewody i świece na nowe i nic nie pomogło. Zauważyłem, że jak mi nagle stanie w trakcie jazdy i nie chce odpalić, wystarczy zrobić mu reset kompa, poprzez odłączenie akumulatora i potem znowu normalnie jedzie. Sprawdzałem również kody błędów i tylko wyskoczył mi kod 1500, czyli awaria klimy, której nie mam. Czyli komputer nie wykrywa usterki. Co to może być? Nie chce jechać do mechanika, żeby na ślepo mi wymieniał zapłon itp. Bo może się okazać, że przyczyną może być jakaś drobnostka, a włoże mnóstwo kasy niepotrzebnie. Proszę o pomoc.

0 4
  • #2 03 Kwi 2013 08:39
    leonek4
    Warunkowo odblokowany

Nie odpala bo brak iskry czy zasilania paliwem?

1
  • #3 03 Kwi 2013 21:34
    melodyjnydeath
    Poziom 7  

No raczej problem z elektryką, skoro po resecie komputera, po każdorazowym odłączeniu akumulatora na parę minut, auto bez problemu odpala, więc jakby to był problem z paliwem, to raczej reset komputera, nic by nie pomagał. Chyba że się mylę.

1
  • #4 03 Kwi 2013 22:01
    Doktorr
    Poziom 33  

Sprawdź stan kopułki zapłonowej i palca. o tej porze roku potrafi być tam pełno wilgoci. Często padają również moduły zapłonowe w aparacie.

0
  • #5 03 Kwi 2013 22:17
    melodyjnydeath
    Poziom 7  

Kopułka i palec do wymiany, dzisiaj wyjąłem. Palec z kopułką całe zaśniedziałe,w fatalnym stanie. Dziwię się że równomiernie i cicho paliło i nic nie traciło na mocy. W każdym razie zobaczymy czy wymiana samej kopułki i palca powiązę problem. Jak wymienię to dam znać,czy usterka została usunięta, czy nadal będzie zyskakiwać check w trakcie jazdy:)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo