Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

satel integra 64 - kontaktron wejsciowy

jack1980 03 Apr 2013 01:39 4500 9
Optex
    jack1980
    Level 9  
    Witam.
    Mam za sobą montaz kilkunastu alarmow i taki problem.
    W budynku przy drzwiach wejsciowych jest kontaktron i czujka w wiatrolapie. Czujka ma opóźnienie 30s (2eol) a kontaktron 25s (nc).
    Przy zalaczaniu alarmu drzwi muszą byc otwarte,aby prawidlowo zalączyc alarm. Jezeli drzwi są zamkniete i zalaczymy alarm to przy ich otwarciu (trzeba wyjsc) kontaktron od razu zalacza czas na wejscie ,pomimo ze czas na wyjscie sie nie skonczyl.

Nie wiem jak rozwiązac ten problem.
    Satel Integra 64
  • Optex
    adamowicz
    Level 21  
    Witam
    Próbowałeś ustawiać parametry w opcjach linii? Czy czujka w wiatrołapie jest tak samo zaprogramowana jak kontrakton?
    Pozdrawiam
  • Optex
    humek
    Level 32  
    Kontaktron -jego linia wejściowa powinna być oprogramowana jako wejściowo?wyjściowa a linia czujnika w wiatrołapie jako opóźniona wewnętrzna .
    jack1980
    Level 9  
    Czujka i kontaktron maja typ reakcji 0 (wejscia -wyjscia) co do ustawien to musze to sprawdzic ( zakladalem 2 miesiace temu).
    Jednak z tego co pamietam probowalem chyba wszystkiego.

Dodano po 7 [minuty]:

Pierwotnie czujka byla jako opóźniona wewnetrzna,ale efekt byl taki sam
    puchatek69
    Level 16  
    Czujka powinna być ustawiona jako opóżniona wewnętrzna, a kontaktron jako wejścia/wyjścia. W obu wejściach musisz odznaczyć opcję "kontroluj przy załączaniu czuwania. Zaznaczyć opcję "bez monitoringu gdy czas na wejście"
    humek
    Level 32  
    Chyba "puchatek" nie przeczytałeś co ja wcześniej napisałem? Jednak autor posta może zastosować co do linii wejściowa/wyjściowa (kontaktron drzwiowy ) dwie opcje : jak zaznaczy kontroluj przy załączeniu czuwania to będzie musiał używać kodu przy wyjściu (lub szybkie wyjście przez "0") przy drzwiach zamkniętych ,natomiast jak odznaczy tę funkcję to czy drzwi są otwarte czy zamknięte podczas uzbrajania systemu nie ma znaczenia.
    jack1980
    Level 9  
    Jutro dopiero sprawdze te opcje,o ktorych wczesniej wspomnieliscie.
    rokycky
    Level 23  
    Zapewne czujniki znajdują się w oddzielnych strefach...
    reweriko

Level 25  
    A jaki kolego masz kontaktron ? przemierz go czy czasami nie jest otwarty gdy drzwi są zamknięte tzn (działa odwrotnie). Inna możliwość to kontaktron jest w innej strefie - jak już napisał kolega...
    jack1980
    Level 9  
    Odnosnie opcji -kontroluj przy zalaczaniu czuwania to nie mam tej opcji.

Kontaktron i czujka sa w tej samej strefie,a czujka jest jako opóźniona wewnetrzna.

Udalo mi sie rozwiazac problem ustawiając czas wyjscia ze strefy na 30s (byl 0s).
    Wydaje mi sie ze przy czasie 0s tez powinno to dzialac prawidlowo,bo przeciez czujka ma opóznienie .
    Tak na marginesie to czy mozna to ustawic bez opznienia strefy,bo probowalem wszystkich dostepnych opcji i nic nie wychodzilo