Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ogrzewanie będzie działać?

03 Kwi 2013 08:46 1236 5
 • Poziom 2  
  Witam czy ogrzewanie będzie działać wg. poniższego schematu?
  Jakie proponujecie zmiany żeby usprawnić układ?
  Kocioł jest z podajnikiem.

  Czy ogrzewanie będzie działać? Czy ogrzewanie będzie działać?
 • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
 • Poziom 9  
  raczej powinno być ok tylko ja bym naczynie zostawił tak jak jest bo jest b.dobrze natomiast podgrzewacz bym podłączył osobno za pompą, chyba że chcesz sterować pompami pracą grzejników i podgrzewacza to wtedy dwie pompy, zrobić obejście grawitacyjne osobne do podgrzewacza bo do grzejników imo chyba bez sensu jak to na kolektorach
 • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
 • Poziom 18  
  Będzie działać, jak się dobierze średnice przewodów i wielkości grzejników oraz instalacja będzie możliwa do odpowietrzenia (przewodami wg. zał schematu tylko prąd na pewno popłynie).Podłogówka wytrzyma max 40 st.C.Kocioł jest węglowy.Może pracować nawet 90/70 st.C.Więc nie wiem po co te wstawki z podłogówki.Może lepiej całość na grzejnikach.Wtedy mniejsze grzejniki ( bo żeby dostarczyć daną ilośc ciepła przy parametrach 40/30 potrzebna jest większa powierzchnia grzejnika niż przy 90/70-patrz DTR producentów ) i mniej rozdzielaczy.
 • Poziom 2  
  Jak będzie marnie działać to napiszcie co zmienić żeby dobrze chodziło.
 • Poziom 9  
  Przede wszystkim podgrzewacz za pompę albo osobną pompę do podgrzewacza to będziesz mógł sterować temperaturą podgrzewacza i/lub same grzanie podgrzewacz lato. Wg mnie reszta powinna grzać, choć ja bym zrobił innaczej.. Po jednym kolektorze na kondygnację do grzejników a RTL (unibox oventrop) łapał bym z pod grzejnika, wypróbowane i działa bardzo ładnie. Tylko żeby podłogówka miała sens to ten kocioł trzeba sterować aby temp była na nim stała, nie wygasało, bo będzie płyta się nagrzewała i stygła co jest bez sensu.