Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aficio 2018D - Zablokowane kasety na papier - 1 i 4

03 Kwi 2013 09:03 1023 5
  • Poziom 16  
    Mam w serwisie Ricoha 2018D, który nie pobiera automatycznie z szuflady nr 1. W trybie drukarki zauważyłem, że ma kluczyki (nie od błędu jak w 2022 tylko takie jak "od zamka w drzwiach") na szufladzie 1 i 4. Przeszperałem całe ustawienia użytkownika żeby je odblokować i niestety ale nie udało mi się to. Mimo ustawienia wyboru automatycznego kasety na papier nie pobiera mi z szuflady 1, którą ustawiam jako domyślną przy kopiowaniu tylko z szuflady nr 2. Przy próbie wydruku z komputera ta sama sytuacja -wybieram drukowanie z szuflady nr 1 a automatycznie pobiera mi z szuflady nr 3. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem? Albo naprowadzić mnie na coś co mogłem przeoczyć?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Myślę że masz ustawiony tam papier inny niż zwykły . A jak ustawiłeś papier pod sterownikiem drukowania ? Spróbuj innego sterownika.

C.
  • Poziom 16  
    Papier wszędzie ustawiony na zwykły tak samo w sterowniku. Inny sterownik sprawdzany było PCL5 teraz jest 6 i to samo. A czy przywrócenie ustawień fabrycznych z kodów serwisowych lub wgranie nowego firmware coś pomoże?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Jak wspomniano powyzej masz albo papier ustawony na inny albo kasety wylaczone z auto wyboru, frmware nic nie pomoze
  • Poziom 16  
    Byłem u klienta i:
    - papier ustawiony na zwykły
    - autowybór kaset jest włączony
    Ale zauważyłem jedną ciekawą rzecz - kiedy mam włączony APS mam zablokowaną szufladę nr 1 kiedy przełączę w kodach użytkownika na [100%] szuflada nr 1 jest odblokowana i domyślnie z niej pobiera papier w podczas kopiowania. Problem z drukowaniem tylko i wyłącznie z szuflady nr 3 nadal nie jest rozwiązany mimo, że rodzaj papieru także jest ustawiony na zwykły. Jakieś jeszcze pomysły ktoś ma?
  • Poziom 19  
    W narzędziach przy maszynie była opcja blokowania szuflady z 2 razy z tego korzystałem - więc nie pomogę zdalnie ale szukaj w ustawieniach blokowanie szuflady..