Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford focus II fl 2008r, wyciek oleju przez oring. czy to cos poważnego?

03 Kwi 2013 14:31 8472 8
  • Poziom 8  
    Witam, zauważyłem wyciek oleju w miejscu w którym go nie powinno byc z tego co wiem. Mianowicie leci z oringu przy dolocie powietrza do silnika. wymiana oringu coś da czy to coś powazniejszego? Proszę o jakieś info w tej sprawie . Pozdrawiam ford focus II fl 2008 1.6 tdci 90 km
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na tak opisaną usterkę, pomocna odpowiedź jest tylko jedna, musi to zobaczyć mechanik!
  • Poziom 8  
    byłem w serwisie forda i gość zalecił wymianę oringu i czekać na ewentualny rozwój wydarzeń. przy dojezdzie do swiateł wyczówalne małe skoki obrotów.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zatem wymienić ów (tajemniczy dla mnie) oring i czekać. Musiałbyś jakąś fotkę wkleić, bo z opisu zupełnie nie wiadomo o co Ci chodzi.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Olej z turbiny, uszczelnienie w tym miejscu konieczne ze względu na pracę silnika, oleju tam nie powinno być.
  • Poziom 8  
    tzn. turbina do regeneracji?
  • Poziom 8  
    witam, mam jeszcze jedno pytanie. Czy wystarczy uszczelnić wyciek i pojeżdze jakiś czas czy konieczna jest naprawa turbiny? Z góry dziekuje za odp. pozdrawiam
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Z takimi pytaniami to do Wróżki musisz się udać, zależy ile turbina tego oleju puszcza. Ogólnie zjawisko dość groźne, może spowodować całkowite uszkodzenie silnika. Auto wkręci się samo na niebotycznie wysokie obroty, paliwem będzie olej z turbiny. Naprawdę sugeruję wizytę u dobrego fachowca!