Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Filtr LCL do prostownika/inwetera SVPWM.

jupi23 03 Apr 2013 16:19 1422 0
    jupi23
    Level 16  
    Policzyłem filtr LCL (do sieci trójfazowej) z rezystorem tłumiącym (metoda Liserre, Blaajberg'a i Hansen'a) do AFE (Active Front End), który wykorzystuje modulację wektora przestrzennego (SVPWM). Filtr ten służy do wytłumienia harmonicznych sieci i tętnień prądu o częstotliwości przełączania tranzystorów IGBT. Jedna z inukcyjności pozwala również na pracę AFE jako prostownik (boost) lub inverter (buck). Metoda SVPWM do kontrolowania napięcia wyprostowanego używa kilka pętli kontrolnych (control loops): prądową i napięciową. Pętla prądowa jest zawarta w pętli napięciowej. Filtr jest uwzględniany w pętli prądowej. Jeśli mam policzone wartości elementów filtra to wystarczy, że sprawdzę czy jego bieguny leżą na lewej stronie płaszczyzny s, żeby sprawdzić, że filtr jest stabilny i czy to wystarczy i mogę nie sprawdzać pętli kontrolnej? Czy muszę zbadać całą pętle prądową pod względem stabilności i za pomocą metody np. root locus dopasować parametry pętli i filtra? Chodzi mi o to, że jeśli filtr będzie stabilny to czy w późniejszym czasie da się dopasować ewentualnie inne parametry pętli prądowej, żeby cała pętla była stabilna?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo