Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bosch SD14R1E - brak wody w układzie hydrostatu

karuzel83 03 Kwi 2013 21:34 1950 6
  • #1 03 Kwi 2013 21:34
    karuzel83
    Poziom 6  

Od jakiegoś czsu walczę ze zmywarką bosch do układu hydrostatu nie dopływa woda tylko krąży po płaszczu i wlewa się gdzieś do komory zmywarki. zawór aquastop otwiera się choć przed całą usterką nie działał ale po kilku próbach reanimacji zadziałał i działa tylko głośno, cały cykl przebiega trochę za długo i na naczyniach pozostawia biały nalot :cry:

Dodano po 4 [godziny] 30 [minuty]:

czy zawór aquastop może dawać zbyt mało wody lub zbyt małe ciśnienie

0 6
  • #2 03 Kwi 2013 23:00
    rychomuch
    Poziom 29  

czy zawór aquastop może dawać zbyt mało wody lub zbyt małe ciśnienie[/quote]

Zawór aquastop tylko otwiera i zamyka dopływ wody.
    Skntroluj grzałkę.

0
  • #3 04 Kwi 2013 00:33
    tonk07
    Poziom 16  

Sól sypana zawsze była? Wymontuj płaszcz i zalej odkamieniaczem takie kolanko jest tam przewężenie co lubi się zakamienić.
    Napisz poprawnie model bo nie wiadomo o czym dokładnie rozmawiamy!

0
  • Pomocny post
    #4 04 Kwi 2013 15:06
    egon42
    Poziom 37  

karuzel83 napisał:
    czy zawór aquastop może dawać zbyt mało wody lub zbyt małe ciśnienie
    Może.

0
  • #5 05 Kwi 2013 23:42
    karuzel83
    Poziom 6  

woda wlewa się do płaszcza ale tylko w 2 rurki od lewej nie przelewa się na dalsze i nie napełnia tych zbiorniczków z pływakami i stykami.do komory zmywarki trafia ale nie przez ten układ dosyć długo nabiera.
    chyba zamiast zaworu aquastop podepnę jutro zwykły eletrozawór od pralki i dam znać co wyszło

Dodano po 5 [minuty]:

model mam taki wybity na drzwiczkach zmywarki, a sól jak to sól gdy sobie przżypomniałem to sypana płaszcz czysty lekki syf w dolnym przewodzie który odprowadza wodę z układu tych czujników gdzieś w głąb po czym sądzę ,że kiedyś tam płyneła woda a teraz nie ma jej w tym układzie

0
  • Pomocny post
    #6 06 Kwi 2013 09:56
    egon42
    Poziom 37  

Miałem kilka razy uszkodzony zawór aquastop i zawsze był to objaw że leciało mało wody i woda nie leciała tam gdzie trzeba tak ze sprawdź zawór aquastop i sitko przy nim. Sprawdź też model zmywarki bo coś nie mogę takiego znaleźć.

0
  • #7 07 Kwi 2013 15:55
    karuzel83
    Poziom 6  

po kilku dniach kombinacji naprowadził mnie egon42 po dobraniu się do zaworu który przestał działać 2 tygodnie temu potem w cudowny sposób ruszył ale jak widać nie do końca gdyż działała tylko 1 cewka w zaworze auqastop. W prumitywny sposób rozwierciłem pirwszy zaworek z uszkodzoną cewką ale została druga która działa i spełnia swoją funkcję nie wiem czemu są dwie no dziś ku mojemu zadowoleniu wszystko ok.
    korzystają z sytuacji że jest rozebrana chciałem ją wyczyścić ale nie wiem jak się dostać do pojemnika pod zmywarką za płaszczem bo widzę że tam pływa niezły syf

Dodano po 14 [minuty]:

polatałem po forum i namierzyłem że to misa zmywarki a nie kubek jak się do tego dobrać bo od spodu zmywarka jest zabudowana

0