Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TK102 - Reset / Format urządzenia

rafal149135 03 Apr 2013 17:18 18216 14
    rafal149135
    Level 17  
    Witam, mam problem autoryzowałem w TK102 numer telefonu z GPS Trace i po tym zabiegu GPS na mój nr przestał odpowiadać.
    Dzwonienie 10 krotne nie daje skutku zadzwonie raz, dwa a pozniej odrzuca momentalnie polaczenie.
    Polecenia typu Admin123456 mojnr nie działają, GPS w ogole nie odpowiada na moj nr tel a z nr GPS-trace.com nie mam mozliwosci wyslania smsa.
    Polecenie Format też nie reaguje.
    kgrzegor
    Level 11  
    Moim zdanie Twój TK102 reaguje własciwie. Musiałeś pomylić adres IP lub port. Mi to zdarzyło sie kilkukrotnie, a skonfigurowałem ich już kilkadziesiąt.
    Ten typ tak ma, ze po skierowaniu danych na serwer przestaje odpowiadać w trybie SMS.
    Krótko mówiąc po komendzie GPRS (ale może być też inna, podobna), nie odsyła danych przez SMS.
    Spróbuj wysłać komendę typu 123456SMS, lub podobną (szczegóły w instrukcji) lub rozpocznij od nowa. Np. begin lub restart (czasami reset).
    guest666
    Level 12  
    rafal149135 wrote:
    Witam, mam problem autoryzowałem w TK102 numer telefonu z GPS Trace i po tym zabiegu GPS na mój nr przestał odpowiadać.
    Dzwonienie 10 krotne nie daje skutku zadzwonie raz, dwa a pozniej odrzuca momentalnie polaczenie.
    Polecenia typu Admin123456 mojnr nie działają, GPS w ogole nie odpowiada na moj nr tel a z nr GPS-trace.com nie mam mozliwosci wyslania smsa.
    Polecenie Format też nie reaguje.

Witam
    Kolega sobie poradził??
    Bo mam ten sam kłopot..
    guest666
    Level 12  
    Mam problem ze swoim egzemplarzem, a mianowicie nie rozpoznaje żadnego sms ode mnie i nie mam potwierdzenia..
    Jak nacisnę przycisk SOS to SMS idą do mnie z info help me!.
    Jak dzwonie do modułu to mam sygnał zajętości albo natychmiastowego odrzucenia.
    Stało się to all jak włączyłem GPRS.
    Czy jesteście wstanie pomóc rozwiązać problem?
    próbowałem:
    sms123456
    format
    begin123456

I nic. . V
    kgrzegor
    Level 11  
    Witam. Skomentuję Twój post od początku. OK?
    1. Jeśli Twój TK102 przesyła Tobie SMSy "help me" to znaczy, że:
    - jest sprawny
    - ustaliłeś swój telefon jako autoryzowany, i wtedy tylko on może otrzymywać SMSy "help me" i tylko on może wysyłać SMSy sterujące. Na marginesie: jeśli nie ma autoryzowanego numeru, to po przyciśnięciu przycisku SOS, TK102 nie wyśle SMSa "help me" do nikogo.
    2. Jak zadzwonisz do TK102 w trybie GPRS, to nigdy nie otrzymasz SMSa zwrotnego ze współrzędnymi (patrz mój poprzedni post); To działa tak,że po otrzymaniu dzwonka z jakiegoś telefonu, TK102 odrzuca zawsze to wywołanie. Następnie mierzy pozycję. Jeśli od poprzedniego wysłania pozycji nie upłynęło 30sek., to nic się nie dzieje. A jeśli upłynęło, to, zależnie od trybu:
    SMS - wysyła SMSa z pozycją;
    GPRS - wysyła paczkę z danymi na serwer
    Pytanie: Czy ustaliłeś częstotliwość wysyłania danych na serwer? Jeśli nie, to TK102 tylko czuwa.
    Częstotliwość ustala się komendą np. "t030s***n123456" (gdzie "030" znaczy co 30 sek., "***" znaczy, że transfer danych odbywać się będzie permanentnie, do odwołania)
    3. Dziwię się tylko, że TK102 nie odpowiada na "begin123456"
    Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że wysyłasz "begin123456" z innego telefonu aniżeli ten autoryzowany (porównaj, jak wyżej punkt 1)

Dla zrozumienia funkcji "autoryzowany telefon", trzeba wiedzieć, że takim autoryzowanym telefonem (według instrukcji) staje się ten, który w bliżej mi nieznanym okresie, zadzwoni do modułu 10 razy. Z mojego doświadczenia działało to tak bardzo różnie, że nie umiem naprawdę powiedzieć jakie tu są reguły.
    Jeśli więc wyślesz "begin123456" z autoryzowanego telefonu, to powinna ta komenda zresetować moduł.
    Jeszcze mam dylemat, czy używasz właściwych komend.
    Najczęściej jest to "begin123456", ale spotykałem się też z egzemplarzami, które mają inną składnię. Np. "123456begin", "#begin#123456#" i inne także.
    Jeśli masz oryginalną instrukcję, to na pewno stosujesz właściwą składnię.
    Jeśli nie masz, to napisz. Przewertuję swoje zasoby i dam Ci przykłady innych składni. OK?
    guest666
    Level 12  
    Witam
    Oczywiście mam instrukcję i komenda begin123456 - działała kiedyś i dostawałem potwierdzenia itd...
    Odkąd włączyłem GPRS123456 - już nic nie moge zrobić :(
    sms123456 - też próbowałem :(
    Jeśli kolega chce popróbować się dostać do mojego TK102b to podam na priva numer telefonu
    kgrzegor
    Level 11  
    To przykro mi bardzo. Moja wiedza się skończyła.
    Gdybyś chciał, to może ja spróbuję go zdalnie "pomacać" Potrzebuję tylko numeru tej karty SIM.
    Jeszcze mi przyszła na myśl prozaiczna sprawa: może Twoja karta SIM jest niedoładowana. :)
    Jeszce kilka innych przyczyn związanych z SIM:
    - poza zasięgiem operatora GSM
    - trudno karcie się zalogować do przekaźnika (bywa tak na pograniczu dwóch przekaźników)
    - PLAY tak naprawdę nie ma swojej sieci do przesyłu danych via GPRS, korzysta z roamingu Orange, Plusa lub Tmobile. Sprawdziłem to na bazie FM-a Teltoniki, który w paczce zwrotnej potrafi przesłać dane o operatorze, do którego jest zalogowany.
    guest666
    Level 12  
    Próbowałem na dwóch różnych kartach SIM - efekt ten sam
    Karta PLAY i Karta Virgin
    Oczywiście doładowane.
    Na priv wyśle numer telefonu
    Frenk15
    Level 13  
    Mam również kłopot z tym TK-102-2
    Nie odpowiada na SMS-y

Po włączeniu zasilania wydałem komendy:

begin123456 -> begin OK!
    password123456 284309 -> ok!
    admin284309 +86783485235 -> admin OK!

numer telefonu w play 783485235

Po tym zadzwoniłem na moduł ale była skrzynka pocztowa włączona.
    Wyłączyłem moduł i wyjąłem kartę SIM Orange włożyłem do telefonu i wyłączyłem skrzynkę pocztową.

Po ponownym włożeniu do TK-102-2 przestał odpowiadać na SMS-y

odpowiada jedynie na:

reset -> RESET fail
    reset123456 -> RESET fail
    reset284309 -> RESET fail

na komendy:
    Format
    format
    begin123456
    begin284309
    nie odpowiada

Pewnie źle wpisałem numer autoryzowanego telefonu +86 i się zawiesił
    admin284309 +86783485235 -> admin OK!

Czy coś można z tym zrobić czy do śmieci i następny

Hasło zapisałem a tu masz.
    A jak by karta z autoryzowanym numerem padła to nic się nie da zrobić. (do śmieci)
    Może muszę jechać z telefonem do Chin bo dałem kierunkowy +68 ????

To jakiś obłęd?

W instrukcji jest ostrzeżenie:
    5.5.1 Be sure keep the new password in mind, you have to upload the software to restore the original setting in case of losing the new password.

Dla numeru autoryzacji nie ma to może się da coś z tym zrobić?

///////////////////////////////////////////////////
    Finalnie napisałem do firmy Xexun w chinach.
    Poprosili mnie o IMEI po tym rozpoznali, że produkt nie jest ich i, że nie mogą mi pomóc. Jedynie mogłem zwrócić się do producenta o pomoc.

Niestety sprzedawca z allegro który to sprzedawał też nie potrafił podać kontaktu do producenta.
    Zwróciłem szmelc sprzedawcy i kupiłem u innego trochę drożej.
    vvilk
    Level 11  
    W moim przypadku reset do ustawień fabrycznych udał się po wysłaniu komendy adminpassword13142324 Od tej pory reagował już poprawnie na begin123456 itp...
    MARTA_78
    Level 1  
    Witam mam problem z tk 102. kupiłam go wczoraj na allegro, włączyłam go zgodnie z instrukcją. Wczoraj pokazywał lokalizację idealnie. Dziś przesyła sms z linkiem do map google, ale bez współrzędnych. Nie mam pojęcia co się stało. Kupiłam go ponieważ, moja czteroletnia córka jedzie w piątek na wycieczkę z przedszkola, i chcę żeby go ze sobą wzięła. SMS SOS wysyła na mój nr też bez współrzędnych sam link do map google. treść sms last: lat: long: speed: T: [link] now: lac:4042 cid:47622 mcc=260 Proszę o szybką odpowiedź jak to naprawić.
    vvilk
    Level 11  
    Zapewne już mniej zależy Ci na odpowiedzi, bo kilka miesięcy minęło, ale...
    Z treści sms-a który podałaś wynika wg mnie, że urządzenie nie widzi satelit GPS (np jest w budynku, lub coś jest ustawione w trakerze, co usypia odbiornik-niestety z powodu, że to marna chińszczyzna, trudno coś z tym zrobić, lub znaleźć powód ). Zamiast danych z GPS podaje nry stacji bazowych sieci GSM w swoim pobliżu. Z ich numeru wyszło mi, że jesteś w Rumii w okolicach Piłsudskiego/Dąbrowskiego, a dokładniej Twój TK jest zalogowany do komórki w tej okolicy.
    Dla dziecka polecam bardziej pewne rozwiązanie w postaci LG KizOn. Warunkiem jest tylko posiadanie telefonu z Androidem bo nie działa z Apple (co akurat osobiście uważam za zaletę :p )
    zygiprocesor
    Level 13  
    Jakiś czas temu też kupiłem tą zabawkę i zaraz ją odstawiłem ponieważ nadaje się tylko do zabawy. Odradzam używać do monitorowania dzieci ponieważ po 4 godzinach pracy z GPS bateria zostaje rozładowana i brak kontaktu. Przy podłączeniu do instalacji w aucie po 2 tygodniach na parkingu auto nie da się odpalić z powodu rozładowania akumulatora. Po wyjęciu lub rozładowaniu baterii w urządzeniu i ponownym naładowaniu trzeba ponownie wysłać komendę z numeru autoryzowanego #begin#123456# i ponownie #admin#123456#0048xxxxxxxxx#. Jeżeli tego nie zrobimy to lokalizator będzie przysyłał SMSy z zerowymi współrzędnymi. Gdy zmieniłem hasło dostępu to po wyjęciu baterii i tak wróciło do 123456. GPRSu nawet nie używałem bo szkoda nerwów. Teraz chciałem go trochę zmodernizować aby nie było potrzeby ciągle używać przycisku do załączenia więc go połączyłem na krótko i wtedy spaliła mi się dioda D201. Tak chyba zakończy swój żywot bo danych diody nie mogę odczytać. Z moich doświadczeń wynika, że nie jest to urządzenie do ochrony bliskich lub zabezpieczenia auta.
    wojtekf12
    Level 10  
    Tak popieram jest to tylko chiński śmieć który odrobinę pomaga a potem siada kompletnie. Byłem zmuszony wyrzucić dwa takie nawet nie urządzenia tylko coś polutowane w domu czy komórce przez biedaka chałupnika nie mającego pojęcia co to jest. pozdrawiam