Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indukcja/Whirlpool/ACM 848/BA - Wybór płyty indukcyjnej w określonych warunkach;

darknoid 03 Kwi 2013 18:42 12573 15
  • #1 03 Kwi 2013 18:42
    darknoid
    Poziom 9  

Witam serdecznie,
    tłoczę temat płyt indukcyjnych już drugi miesiąc, czytam, oglądam i próbuję wybrać coś pod siebie. Jest kilka rzeczy, które mnie denerwują:
    1. Brak filtrowania produktów po rodzaju podłączenia w sklepach internetowych oraz u producentów,
    2. Brak szczegółowych informacji/artykułów na branżowych portalach o płytach indukcyjnych. Głównie sprawa rodzajów podłączeń.
    3. Mam wrażenie, że większość postów powstało na przestrzeni lat 2009/2011. Co raczej nie jest do końca miarodajne jeżeli chodzi o te sprzęty.

Warunki:
    Mieszkanie w bloku, doprowadzona moc to 5kW przy 25A. Poprowadzona nowa linia od licznika do kuchni 3x2,5 na której będzie działała indukcja, piekarnik i zmywarka. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że wszystkiego na raz, ani po połowie ;) nie włączę przy 5kW bo gdzie jeszcze reszta sprzętów w mieszkaniu.

Na celowniku:
    Przeglądając cały bajzel szału można dostać, mnóstwo produktów i różnych opinii. Postanowiłem nie przeginać z budżetem na to urządzenie więc max. jaki przyjąłem to 1500zł. I wydedukowałem, że ciekawym produktem jest: Whirlpool ACM 848 BA
    - Płyta Whirlpool ACM 848/BA (strona producenta)
    - Płyta Whirlpool ACM 848/BA (ceneo.pl)
    Jeżeli chodzi o specyfikację techniczną to wydaje się mega nieprzystosowana do moich warunków, płyta na maxie potrzebuje mocy 8000W. Jestem pewien, że przy moim trybie życia nie będę z niej korzystał. Jak użyję w sumie 3600W to będzie dobrze. Dlaczego ta płyta? Kuszą mnie funkcje, jak zwał tak zwał "Technologia 6- ty Zmysł" czyli kuchenka "mierzy" temperaturę naczynia i dostosowuje poziom poboru energii, tak, aby woda osiągnęła temperaturę wrzenia etc., Strefa Flexi Cook, Timer, Wskaźnik poziomu mocy, Pauza, każde pole sterowane osobno, blokada przed dziećmi.

Co Wy na to? (cena/jakość)

pozdrawiam i dzięki za sugestie.

0 15
  • #2 14 Lip 2013 21:22
    WINI_PL
    Poziom 2  

Witam,
    W chwili obecnej rozważam zakup płyty: ACM 848/BA
    Czy mogę prosić o informację na czym stanął wybór w twoim przypadku?
    (jak widzę nikt tematu nie pociągnął dalej).

Nigdzie nie mogę znaleść informacji czy do zasilanai jest potrzebna siła czy tylko 220V bo informacje w sieci są sprzeczne.

Z góry dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam

1
  • #3 13 Sie 2013 17:48
    sarna1
    Poziom 12  

Cześć, kupiłem ta płytę, sprawuje się bdb. 6ty zmysl dziala jak nalezy, sluzy do szybkiego gotowania wody, timer i inne rzeczy sie przydają, plyta jest szersza od standardowych, moja jest na sile i tylko takie przewody byly w komplecie,.
    Model warty polecenia.

0
  • #4 22 Sie 2013 22:13
    sarna1
    Poziom 12  

cześć.

Niestety radość z płyty się zakończyła :(

Dzisiaj padła, włączenie płyty powoduje wywalenie korków i różnicówki - po 2 tygodniach działania. Siec elektryczna sprawna.

Prawdopodobnie coś się usmażyło w płycie - padła podczas gotowania jednocześnie na 2 płytach z mocą na max.

0
  • #5 24 Sie 2013 15:30
    sarna1
    Poziom 12  

Wiesci sa nastepujace,

Plyta byla w serwisie, wyminiono modul indukcyjny, taki wpis jest w karcie, dzisiaj, po krótkim gotowaniu sytuacja sie powtorzyla, wywalilo korki, kuchenka znowu nie dziala, czy po prostu sprzęt jest tak niskiej jakosci czy przyczyna moze byc gdzie indziej ?

Marcin

0
  • #6 15 Wrz 2013 21:18
    sarna1
    Poziom 12  

Witam,

Plyta znowu naprawiona, dziala poki co, padl znowu modul indukcyjny.
    Wedlug serwisanta jest problem z jakoscia tych modulow w nowych plytach whirlpoola.

1
  • #7 12 Paź 2013 17:19
    teodor2424
    Poziom 11  

I jak sprawdza się teraz ta płyta ACM 848 BA ??Też mi się podoba i się zastanawiam czy warto w nią się pakować skoro ma problemy z modułami??

0
  • #8 12 Paź 2013 21:03
    sarna1
    Poziom 12  

Płyta sama w sobie rewelacyjna, naprawde polecam, teraz dziala bez zarzutu.

0
  • #9 03 Gru 2013 12:44
    deha77
    Poziom 10  

Sprzęt ok jestem jak najbardziej na tak (mam ją 2 miesiące), jednak nigdy nie patrzyłem w kategorii kosztów naprawy. Teraz mogę się tylko podzielić info, że nowa szyba do tego modelu kosztuje 1300zł. Za płytę w sklepie płacimy 1450 więc tylko używka :D.

1
  • #10 04 Gru 2013 09:47
    sarna1
    Poziom 12  

Cześć, moją żoną już porysowala, także mimo że twarda to sie da.

0
  • #11 12 Mar 2014 21:25
    sarna1
    Poziom 12  

Witam - mały update.

Dzisiaj znowu padł moduł indukcyjny - jeszcze 2 naprawy i nowa płyta :)

0
  • #12 06 Kwi 2014 11:05
    sarna1
    Poziom 12  

Moduł wymieniony na gwarancji, plyta działa, serwisant powiedział że to nie ostatnia jego wizyta. Whirlpool modyfikuje moduły z powodu dużej awaryjności i wymienia na nowe. U mnie założony jest jeszcze stary typ.

0
  • #13 19 Kwi 2014 22:36
    sarna1
    Poziom 12  

Znowu awaria, tym razem lewa strona, złożyłem pismo do rtv euro powołując się na ustawę o rękojmi, chcę nowej kuchenki.

0
  • #14 14 Sie 2014 15:02
    -Yaro-
    Poziom 9  

Zastanawiam się nad zakupem tej płyty, sarna1 wymienili Ci tą płytę na nową czy włożyli nowszy moduł?

0
  • #15 15 Sie 2014 11:08
    sarna1
    Poziom 12  

Hej, nie kupuj tego badziewia, próbowali naprawić, w końcu po 2 miesiącach od reklamacji i wysłaniu przeze mnie oficjalnych pism do centrali zaproponowali wymianę na model 816 który można kupić za 1200pln i jest wyższy. Argumentacja whirlpoola była żenująca na zasadzie bierz ten albo nie dostaniesz nic, na 848 nie wymieniają bo są bardzo wadliwe.
    Koniec końców na wysokości zadania stanął pan z euro rtv agd odpowiedzialny za reklamację i sklep wymienił mi kuchenkę na model elektroluksa 7640 który oceniam jako niebo lepszy od whirlpoola. Kuchenka czyta wszystko, jest większa i nawet po samym wykonaniu widać że to produkt 3 klasy lepszy...

0
  • #16 19 Sie 2014 19:57
    -Yaro-
    Poziom 9  

Kupiłem w okazyjnej cenie płytę Samsung CTN464KC01 ;)

3