Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BenQ E2220HD i "salonowy" odtwarzacz blu-ray

kmabe 03 Kwi 2013 19:51 936 3
  • #1 03 Kwi 2013 19:51
    kmabe
    Poziom 2  

Zdaję sobie sprawę, że moje pytanie może się wydać naiwne :)

Czy do monitora BenQ E2220HD można normalnie, bez kombinowania, podpiąć po kablu HDMI "salonowy" odtwarzacz Blu-ray? Nie mam na myśli jakiegoś konkretnego modelu póki co.
    Monior obsługuje HDCP (benq.co.ae/product/monitor/e2220hd/specifications).

Jeśli tak, czy do takiego odtwarzacza będzie można podpiąć głośniki od komputera (2 + subwoofer), które obecnie są podpięte do laptopa przez zwykły minijack? Byłoby to możliwe tylko w przypadku odtwarzacza z wejściem minijack, czy może też przez jakąś przejściówkę?
    W przyszłości pewnie pokuszę się o jakieś normalne głośniki, ale teraz nie chciałabym sobie robić bałaganu na biurku dodatkowymi. Zależy mi na tych, które już mam, bo są niezłe, czego nie można powiedzieć o tych wbudowanych w monitor.

0 3
  • #2 03 Kwi 2013 22:00
    Polon_us
    Poziom 40  

Rzadko zdarza się, aby odtwarzacz BR miał wyjście słuchawkowe. Z zasady podłączane są one do TV czy kina domowego i tam możesz podłączyć słuchawki.

Ale w twoim przypadku widzę pewną szansę. Wg specyfikacji monitora ma on zarówno wyjście słuchawkowe i Line OUT.
    Wykonałbym pewną próbę:
    1 - laptopa podłączyłbym kablem HDMI do monitora - zakładam, że laptop ma takowe wyjście
    2 - głośniki komputera + subwoofer przełączyłbym na jedno z gniazdek wymienione powyżej

ad.1 - tu uwaga - być może będzie konieczna zmiana w ustawieniach audio laptopa, aby dźwięk przechodził poprzez HDMI.

Jeżeli efekt będzie zadowalający, to z dużym prawdopodobieństwem odtwarzacz BR będzie również pracował poprawnie. Oczywiście, będzie to tylko dźwięk dwukanałowy - klasyczne stereo.

Powodzenia :)

0
  • #3 04 Kwi 2013 14:46
    kmabe
    Poziom 2  

Laptop nie ma wyjścia HDMI, jedynie D-SUB. To żaden nowy sprzęt - Dell D620 (+ WinXP)- ale ma tą zaletę, że można go rozłożyć płasko i używać zewnętrznego monitora z wyłączoną matrycą w laptopie. No i nie potrzebuję niczego o większej mocy, więc nie chcę go wymieniać.

Ma jednak zepsuty napęd DVD i stąd właśnie pomysł, żeby kupić do monitora stacjonarny odtwarzacz Blu-ray, który w przyszłości mógłby zostać podłączony do TV - zamiast grzebać w laptopie albo kupować zewnętrzną nagrywarkę.

Tylko właśnie mam ten problem, że nie jestem pewna, czy takie coś będzie działać.

0
  • #4 05 Kwi 2013 05:35
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, dwie opcje przyszły mi na myśl:
    1 - zaprosić na kawę znajomych, którzy posiadają laptopa z wyjściem HDMI
    2 - może kupić odtwarzacz BR i przeprowadzić próbę. W najgorszym wypadku chyba będzie można go zwrócić, jeżeli to nastąpi w ciągu paru dni od zakupienia?
    Jeśliby doszło do opcji nr 2 chciałbym zwrócić uwagę na parę rzeczy:
    - odtwarzacze wyposażone w wyjście HDMI często mają w swoich ustawieniach opcję wyboru sygnału HDMI z/bez sygnału Audio - trzeba to sprawdzić i ustawić opcję "z"
    - ta sama zasada odnosi się do tego monitora BenQ - widziałem w instrukcji takie coś
    - jeżeli głośniki zewnętrzne będą odtwarzały dźwięk na obydwu gniazdach - słuchawkowe lub Line Out - to wskazane jest używać gniazdo Line Out, a głośniki monitora po prostu ściszyć do zera. Różnica jest taka, że gdy używane jest gniazdo słuchawkowe, to regulator głośności w monitorze będzie miał wpływ na poziom dźwięku w głośnikach zewnętrznych, co wprowadza niepotrzebną komplikację. Przy podłączeniu się do gniazda słuchawkowego, głośniki monitora są automatycznie odłączane.

0