Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WS 503 Tonsil Siesta - Impedancja kolumn 6 Ohm, wzmacniacz 8 Ohm

03 Kwi 2013 21:17 1656 3
  • Poziom 9  
    Witam, postanowiłem wymienić mój wiekowy sprzęt. No i rozglądam się za kolumnami, kierując się trochę sentymentem do marki, opiniami i preferencjami muzycznymi postanowiłem poszukać używanych Siest Tonsila. Ale one mają 6 Ohmów, a mój wzmacniacz Emerson SA 35 (słabsza eksportowa wersja WS 503) na wyjściu ma 8 Ohmów. Wiem, wiem nie powinno się... ale czy te 2 Ohmy różnicy mogą być niebezpieczne dla wzmacniacza? Myślałem też o wymienieniu go, ale w salonie audio sprzedawca stwierdził, że dużo by trzeba wydać by znaleźć coś lepszego. Czy tak jest - nie wiem, ale na razie zostawiam. Mam jednak wątpliwości, zwłaszcza, że czytałem gdzieś o współczesnych kolumnach np. KEF, Tannoya, które często tylko nominalnie mają 8 Ohmów, w rzeczywistości po 4 Ohmy. Zatem kupować Siesty, (jak zabrzmią z tym wzmacniaczem?), czy jednak jakieś inne z 8 Ohmami?
  • Moderator Akustyka
    JIK napisał:
    ale w salonie audio sprzedawca stwierdził, że dużo by trzeba wydać by znaleźć coś lepszego.
    Dobry żart. Jeśli mówi o nowych wzmacniaczach, to ma rację, ale używki?
    JIK napisał:
    które często tylko nominalnie mają 8 Ohmów, w rzeczywistości po 4 Ohmy.
    Od kiedy to impedancja jest stała?
    JIK napisał:
    Zatem kupować Siesty, (jak zabrzmią z tym wzmacniaczem?),
    Niestety to wzmacniacz będzie tutaj wąskim gardłem. Siesty to całkiem niezłe zestawy, ale z lepszym wzmacniaczem zagrają lepiej. Ja bym na Twoim miejscu kupił choćby Pioneera a-447. Twój wzmacniacz jest zdecydowanie zbyt słaby dla tych zestawów.
  • Poziom 9  
    Wracam po długim czasie do własnego wątku. Minęły długie miesiące, a ja zmieniłem wzmacniacz na Nada 320 BEE i kolumny na Monitor Audio BX5. Zestaw gra przyzwoicie, raczej delikatnie - chyba akurat dla jazzu i klasyki, do której sięgam coraz częściej. Chociaż do klasyki rocka też wracam.
  • Poziom 39  
    Delikatnie to graja te kolumny, bo ten Nad ma potencjał i ma moc :)