Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] AEG - Ładowanie bateri do wkrętarki o dużej pojemności

03 Kwi 2013 21:50 2370 7
  • Poziom 10  
    Witam
    Pytanie o pomoc związaną z - pakiet akumulatorowy do wkrętarki 12V
    mam prośbę o wskazówkę poradę związaną z dostosowaniem bezpiecznika termicznego do pakietu 12 V 3000AH NI MH.
    Stary pakiet pracował na 1500 AH NI-CD. Po wymianie na nowe ogniwa sztuk 12 pozostawiłem stary bezpiecznik o nominale TTC682. Ładowarka do akumulatorów pracuje w zakres 12-14,4 V (ładuje wszystkie rodzaje ogniw).
    Czas naładowania nowego akumulatora wynosił około 2 godzin. W trakcie ładowania zapaliła się dioda informująca o wysokiej temperaturze ogniw. Wyłączyłem ładowarkę. Po godziny włączyłem ładowanie ponownie a po 15 minutach zapaliła się dioda informująca o pełnym naładowaniu.
    Taki proces ładowania może skróci żywotność ogniw?.
    Jaki termistor mam zastosować?

Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 30  
    Proszę podaj model ładowarki i jej specyfikacje .
    Podstawowym parametrem przy ładowaniu tych ogniw pomijając napięcie jest właśnie pomiar temperatury która rośnie w ostatniej fazie ładowania.
  • Poziom 27  
    Myślę że czujnik jest w 100% poprawny bo pochodzi ze starego kompletu i współpracuje prawidłowo z ładowarką.

Napisz jaka to ładowarka i jakie akumulatory (system PBS3000 czy GBS)
  • Poziom 10  
    wiertarka to BS12G 12V.
    Ładowarka AEG AL1214G
    Ładowanie 12-14,4V (1,8A)
  • Poziom 27  
    Ładowarka AL1214G ładuje aku 12V i 14,4V Li-ion NiCd NiMh i do pojemności 3Ah więc pasuje do twojego zestawu.

Termik w temperaturze ok 18-20st ma 7,62kΩ mierzone między "+" a "T2"
    Więc jak wszystko jest w tak jak podałem to prawdopodobnie masz jakieś chinskie ogniwa i to ich winna.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za pomoc.
    Mam gwarancje na akumulatory.
    A dokładnie są to ogniwa BYD NI MH SC 3000mAh
  • Poziom 27  
    Podjedz z tymi aku do NORD-SERWISU mieści się w Warszawce oni mają testery do tych baterii i sprawdzą Ci o co chodzi czy jest uszkodzona ładowarka czy akumulator.
    Koszt takiego testu ok 20zł.
  • Poziom 10  
    Użyłem zasilacza o większym napięciu i amperażu.