Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera 3050 - jasne wydruki i kopie

serwis.urz.biurowych 04 Apr 2013 06:48 2712 7
    serwis.urz.biurowych
    Level 13  
    Witam, kyocera 3050 (w wersji olivetti 300mf) nagle z dnia na dzień zaczęła bardzo jasno drukować i kserować. Klient używa oryginalnego tonera. Nie pomogła ani procedura czyszczenia elektrody ładującej ani odświeżania bębna. Nawet wydruk licznika z menu maszyny jest blady - tak że nawet na dole gdzie jest pokazany poziom tonera, ledwo widać ten pasek. Zrobiłem procedurę 130 w trybie serwisu i też nic nie pomogło. Z tych trzech czynności które opisałem to po czyszczeniu elektrody ładującej pokazała się jakaś minimalna poprawa. Zauważyłem że maszyna przy kopiowaniu reaguje na regulacje jaśniej-ciemniej w trybie użytkownika. Nie wiem może to bias się obniżył i dla tego ten problem przy druku i kopiowaniu? Proszę o radę co ewentualnie sprawdzić. Może można coś podjechać z kodów i poprawić blady wydruk? Zestaw serwisowy MK jest świeży - ok 100k.
    anty35
    Level 26  
    Sprawdź czy jest toner w wywoływaczce, miałem podobny temat -klient wymieniał toner i urwała się folia odsłaniająca wysyp tonera.
    serwis.urz.biurowych
    Level 13  
    mam pytanie czyli w tej maszynie jak jest problem z transportem tonera do wywoływaczki to nie ma żadnych informacji typu brak tonera?
    anty35
    Level 26  
    Może się zdarzyć że czujnik jest oklejony tonerem to tak może być. Wyciągnij wywoływaczkę i zobacz czy jest toner w niej.
    serwis.urz.biurowych
    Level 13  
    jutro sprawdzę, jeśli stwierdzę że nie ma w niej tonera to dosypać ręcznie czy też robić symulację 130 ?
    anty35
    Level 26  
    Sprawdź zatyczkę tonera i wyczyść czujnik tonera w wywoływaczce i kod 130.
    krzys_ka
    Level 25  
    Wyczyść lub podmień rolkę transferową, sprawdź czy nie są połamane zaczepy tejże rolki.
    serwis.urz.biurowych
    Level 13  
    Byłem wczoraj do tej maszyny jeszcze raz, okazało się że odbija dobrze, poziom wyczernienia wyrównał się i wydruki są już dobre, sprawdziłem w tej maszynie transfer- wszystko całe, zaczepy również. Sprawdziłem wywoływaczkę - był w niej toner ale nie wiem ile powinno go tam być "normalnie" czy pełno po brzegi czy tyle o ile między mieszadłami... Wydaje mi się że problem był właśnie z dostarczeniem tonera do wywoływaczki, ja pierwszego dnia go wyjąłem i założyłem z powrotem i jeżeli się źle odsunęła ta folia to chyba zaskoczyła poprawnie. Klient zrobił przez te 2 dni kilkaset wydruków i poziom tonera się uzupełnił samoczynnie w wywoływaczce. Proszę o info ile powinno być tonera w wywoływaczce "normalnie" jeśli w ogóle można to określić.