Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena radiowa Dipol 1RUZ PM- mocowanie antenki polaryzacji pionowej

04 Kwi 2013 11:10 5862 9

• Poziom 30  
    Szukam zdjęcie lub podpowiedzi jak jest mocowana antenka polaryzacji pionowej do dipola radiowego - Dipol 1RUZ PM

Otrzymałem zamówioną antenę, ale okazało się, że dipol jest od modelu Dipol 1RUZ B - BEZ PM.
    Antenka pionowa była w zestawie. Teraz muszę to połączyć bo odsyłania to nie warte.

Jeśli ktoś będzie zmawiał ten model to proszę zwracać na to uwagę.
    W sklepach może krążyć źle dobrana partia.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Witam serdecznie.

Myślę, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów, więc oto on i kolejne:
    Antena radiowa Dipol 1RUZ PM- mocowanie antenki polaryzacji pionowej Antena radiowa Dipol 1RUZ PM- mocowanie antenki polaryzacji pionowej Antena radiowa Dipol 1RUZ PM- mocowanie antenki polaryzacji pionowej
    Obawiam się, że trzeba będzie zdobyć symetryzator lub przerobić ten, który masz?
    Na życzenie służę zdjęciem w większej rozdzielczości.
    Pozdrawiam.

Sebastian

• Poziom 30  
    Super super - MISTRZ-u
    Większe zdjęcia nie są potrzebne, Szkoda mi wyrzucić antenę a nie mam już czasu na zamówienie nowej. Trzeba przerobić

Symetryzator mam "standardowy", ale to już trzeba będzie przerobić ;)

Wielkie dzięki, podarunki lecą ;)
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Witam
    Do czego się podłącza ten biały kabelek wystający z puszki? Do tej śrubki przy puszcze? Po przekątnej anteny?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Witam ponownie.

To masa symetryzatora. Dzięki zwarciu z konstrukcją anteny załatwia w znacznej mierze temat elektrostatyki itp.
    Pozdrawiam.

Sebastian
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Mam pytanie. Kolega nie potrzebował tej anteny Dipol 1RUZ PM i podarował mi ją abym podłączył sobie do radia FM.
    Niestety antena jest bez symetryzatora. Gdzie mogę dostac taki oryginalny symetryzator z tej właśnie anteny aby podłączyć antenkę polaryzacji V dołączonej do tej anteny.
    A jeżeli nie ma możliwosci kupić takiego symetryzatora (osobno) to jak podłączyć tę antenę do normalnego symetryzatora I-III.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Jeśli przyjrzysz się trzeciemu zdjęciu, to widać tam dodatkowy ferryt rurkowy i wszystkie szczegóły.
    Musisz odlutować wyjście transformatora podłączone do zacisku żyły środkowej w standardowym symetryzatorze i dolutować do niego kawałek drutu emaliowanego.
    Przewlekasz ten dolutowany drut przez ferryt i przylutowujesz jego koniec do zacisku żyły środkowej tak, aby powstał jeden zwój.
    Drut biegnący z pionowego promiennika także przewlekasz przez ten dodatkowy pierścionek ferrytowy tak, aby tworzył jeden zwój, ale przeciwsobnie.
    Wszystko to widać na tym trzecim zdjęciu. Czarny kabel biegnie od promiennika pionowego. To do czego jest przylutowany to tylko punkt lutowniczy na płytce aby połączenie się nie ruszało.
    Pozdrawiam.

Sebastian
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Czyli wynika z tego że pionowego promiennika nie można galwanicznie sprzęgać z zyłą środkową symetryzatora, a tylko przez rurkę ferytową (rodzaj transformatora) ale zwoje nawinięte przeciwsobnie....czy dobrze rozumuję ??
  • Poziom 26  
    Oba są połączone galwanicznie. Drut biegnący z pionowego promiennika i przewleczony przez pierścień ferrytowy przeciwsobnie także dolutowujesz do zacisku żyły środkowej.
    Przyjrzyj się uważnie zdjęciu i porównaj z opisem.
    Wszystko widać.
    Pozdrawiam.

Sebastian

• Poziom 30  
    Działa popranie.
    Zamykam